Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tele vagyok betegségekkel....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tele vagyok betegségekkel. Romlik a testem. Lesz így pasim?

Figyelt kérdés

26/N vagyok. Nagyon durva gyerekkorom volt, aminek a mai napig iszom a levét.

Iszonyatos szorongásos beteg vagyok, amit már kezelek, járok orvoshoz, és gyógyszeres kezelést is kapok. Sokszor a boltba lemenni nehéz nekem, ami másnak semmiség, nekem az hatalmas energia és küzdelem. Ha hiszitek ha nem, a külvilág semmit nem lát abból, még a legjobb barátaim sem, hogy milyen ramaty állapotban vagyok, csak a szüleim tudnak róla. Volt olyan időszak, hogy minden nap hánytam. Anno az exem tudta, és nagyon csúnyán visszaélt vele, sok veszekedésnél a fejemhez vágta.


A lényeg, hogy ez kezelésben van, de őszintén nem kis pénz a doki.

VISZONT: a lelki betegség sokszor ölt testi formát. Egy csinos, szép lány vagyok, viszont "sok betegséggel". Visszatérő gombás fertőzés a lábamon, körmömön, fejbőrömön is, fülem mögött is. Kezelem, mielőtt írnátok, de sajnos visszatérő probléma, és ami sokaknak bevált szer, nekem nem.

Csomósodik a bőröm, a pattanások nem fakadnak ki, hanem csomók keletkeztek a bőröm alatt, amit csak műtéti úton lehet eltávolítani. Sokszor ha megfázom vagy beteg leszek, engem jobban megvisel, és az egész testemet is, mint a kortársaimat. Múltkor vagy 2 hónapig voltak szövődményei egy megfázásomnak.

És ami a legrosszabb, hogy hiába ápolom a fogaimat (fogmosás, fogselyem, szájvíz), folyamatosan romlanak a fogaim és nagyon durván. A fogorvosok rendszeresen azt hiszik, hogy nem mosok fogat, pedig nem ez a helyzet!

Tényleg mosok, és folyton rossz egy fogam. Valószínűleg a sok hányás is rátett, mert sokszor mindennapos volt, ha akartam ha nem, sőt, sokszor a fogmosás közben hánytam.

Megcsináltatok egyet fogat és jön a másik. Most 1 évig nem voltam fogorvosnál a Covid miatt, és 6 rossz fogam lett, és nagyon gyorsan romlanak. Elmegyek, következő alkalommal már találnak megint egy rosszat, sőt, múltkor találtak egy kinövést és fogalmuk sem volt hogy az mi a fogamon.

Nagyon kellemetlenül érzem magamat. Most jelenleg a fogamra nincs pénzem, mert a dokikra megy el, akik kezelnek.

Csak utána tudok költeni még az orvosokra is. Viszont minden nap a sírás kerülget, hogy nem fogok így kelleni senkinek. Nagyon nagy küzdelem ez az egész nekem, és pluszban az, hogy ezek a "betegségek" vannak.


Mit tehetnék? Szerintem ezeket egy pasi nem fogja megérteni. Őszintén, nektek mi a véleményetek erről? Hideg/meleg jöhet. Nem kell azért azt írni, amit hallani akarok, hogy jobb legyen nekem. Viselem a kritikát is.


2021. máj. 24. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Valószínűleg nem egy alpha pasit fogsz magadnak találni, de biztos, hogy lesz olyan férfi, aki el fog tudni fogadni.

Csak neki is lesz majd valami gixere, amit meg neked kell elfogadni.

2021. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Az olvasottak tudatában ha van férfi, barát akárki az életében, azt becsüld meg!
2021. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok orvos, de a bőrproblémák nagyon sokszor emésztési, bélproblémából adódnak és a súlyos reflux is lehet attól, ami roncsolja a fogakat.

Szerintem el kéne hagynod a tejet, kipróbálhatnád a paleo étkezést pár hónapig. Az orvosi kivizsgálást is megpróbálhatod, ételallergiákra, de sok reményt én nem fűzök már a hazai egészségügyhöz.

Tudom, hogy szerinted minden lelki eredetű.

Szerintem nem ilyen egyszerű.

2021. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rengeteg lelki bajom van, ami testi tünetet eredményez. Nem tudok aludni, csak altatóval. Hullik a hajam. Nekem is állandóan visszatér a gomba a lábkörmömre. És van egy párom, aki imád. Szóval ne törődj ezekkel, mindenkinek vannak problémái.
2021. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Megérthető. Sokunknak vannak lelki bajai. Mégsem szednek rá dilibogyókat.
2021. máj. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg fogsz gyógyulni. Jobban leszel. A fog az komoly probléma, gondolj arra esetleg, hogy a 21. században nagyon szép műfogsorok vannak (mondjuk baromi drágák). Tehát nem kell attól félned, hogy fogatlan "banya" leszel.

Jól értem, hogy jársz pszichológushoz? És szedsz pszi gyógyszert? Ezek is segíteni fognak hosszabb távon.

És a végén lesz egy párod, aki szeret és elfogad.

2021. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5

De van, akinek kell.

2021. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem ismerős némelyik problémád, főleg a fog. Szerintem a fogápoló termék gyárak belőlem élnek, de mindegy, kb.1 ép fogam sincs😟

Biztos, hogy van összefüggés a lelki és a testi problémák között, de én se egyszerűsíteném le ennyire. Inkább gondolnám, hogy a problémáidnak egy közös gyökere van. Azt próbálnám megtalálni és a betegséget kezelni, nem a tüneteket. Egyébként nem tartom lehetetlennek, hogy legyen pasid, ennél sokkal durvább problémákkal küzdő nőknek is van. Ha viszont nem mozdulsz ki a házból, úgy nehéz lesz. A potenciális partnerek köre leszűkül a postásra, meg a futárokra.🙂

2021. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Én kimentem külföldre , mert tudtam, hogy a pénztárcám nem bírná ki a betegségem miatti többletköltségeket. Az a baj, hogy nagyon sok ilyen dologra a pénz a megoldás :/ Szóval mérlegelned kell, hogy hol tudod ezt előteremteni. Ha nem akarod teljesen otthagyni a környezeted, akkor szezonmunka és a köztes időkben pedig regenerálhatod magad magánorvosoknál (szezononként 2 milka simán hozható, abból meg lehet orvosokra költeni). Illetve egy nagyon jó szakma is segíthet, azzal is elő tudod teremteni a pénzt, ha Magyarországon akarsz maradni, bár szerintem ez küszködősebb.

Pasik terén meg ne csak a tökéleteseket keresd, hanem olyanokat, akik szintén nem tökéletesek testi téren, hanem hasonló szintű hibáik vannak, így kialakulhat egy kölcsönös megértés és elfogadás. Plusz támogathatjátok egymást ezeknek a problémáknak a leküzdésében.

2021. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, kedvesek vagytok!

Igazából a pénz olyan téren probléma, hogy csomó másra is elmegy (például fogyatékos testvér, stb.). Viszont igen, rajta vagyok. A műfogsor sem rossz ötlet. Illetve abban is igazatok van, hogy ez nem csak lelki eredetű, csak egyelőre még nincs meg az oka, de azon is rajta vagyok.

Igazából azóta romlottam így, amióta nagyon nagyon stresszes vagyok sajnos.


Igen, szedek gyógyszert, és ez egy nagyon hosszú folyamat, mert az esetem elég komoly, 10 éve tartó nagyon durva szorongás, már az is haladás, hogy boltba merek egyedül menni, 2 évig nem voltam képes se dolgozni se tanulni, szóval elég erős az én esetem, de nem adom fel és küzdök.


Remélem, hogy igazatok lesz, és megtalálom a páromat. Nem a tökéleteset keresem, sosem azt kerestem, nekem sokszor azok kellenek, akik mások szerint "csúnyácskák" (tudom, a szépség relatív, de nekem azok tetszenek, akiket a barátnőim rendszerint lecsúnyáznak), de szerintem annyira érződik rajtam ez a szorongás, hogy mindegyik elpártolt. Remélem, ha a lelkem rendbe lesz téve, akkor a külső betegségek miatt nem szaladnak rögtön el, és lesz időm mindent szépen rendbe tenni magamon.

2021. máj. 24. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!