Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azért találok nehezen párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért találok nehezen párkapcsolatot, mert sapioszexuális vagyok? Vagy ez csak egy jól hangzó kifogás?

Figyelt kérdés

Sokáig nem ismertem ezt a szót, de már annyi ismerősömtől megkaptam,hogy sapioszexuális vagyok,hogy utánanéztem és ha nem is tudom ezt így teljesen magamra húzni, de azért van benne valami.

Egy darabig azt hittem ,hogy demiszexuális vagyok,ami így férfiként elég ritkának számít, az a lényege, hogy csak nagyon kevés ember vált ki belőled szexuális vonzalmat, bár sokan azt mondták,szimplán válogatós vagyok. Tényleg lassan 30 évesen 10 alatti a szám, ahány nővel szexeltem, annak meg a számát se tudom, hányat utasítottam így vissza. A szexkaland az nem az én stílusom. Volt aki azt hitte,h meleg vagyok, de férfiből még egy se volt soha, akihez vonzódtam volna. Inkább enyhe aszexuálisnak vagy demiszexnek lőttem be magam. Aztán jött elő ez a legújabb jelző.

A lényeg, hogy imádom az intellektuális csevegéseket,eszmecseréket és most így visszagondolva valóban minden nő,akihez szexuálisan nagyon erősen vonzódtam elsősorban a szellemi képességeivel nyűgözött le. Persze hozzáteszem, hogy önmagában ez nem elég, mert valami szikrának is kell lennie, így a kettő együtt nagyon ritkán érvényesül, akkor is van, hogy pont viszonzatlan lesz a dolog, vagy a másik félreérti,h mit akarok,barátként tekint rám,mert nem érti, h én másképp fejezem ki a vonzalmamat,mint amit ő megszokott a legtöbb férfitól.



2021. márc. 13. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát tény h mázli kell kifogni azt a nőt aki a gondolkodásával nyűgöz le, de nem lehetetlen.
2021. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, egy homo sapiens vagy.
2021. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Amíg te ilyeneken agyalsz, addig mások qúrják helyetted a csajokat.
2021. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Ez igaz, de nekem nem olyan fontos a szex, mint másoknak.

Nyilván ha van egy olyan partner, akihez nagyon vonzódom, akkor fontos, de ha éppen nincs ilyen, akkor csak úgy akárkivel nem igénylem, hogy ilyenbe belemenjek.

2021. márc. 13. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Ez olyan mintha kitöltetnék a csajjal egy IQ tesztet, és ha jó az eredmény feláll, ha buta akkor nem áll.

What the actual fck?🤦‍♂️

2021. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az IQ már egy meghaladott dolog, jóval többféle intelligencia van annál. (EQ stb.) Nyilván akinek magasabb az IQ-ja azzal nagyobb valószínűséggel fogok intellektuális csevejt folytatni, de önmagában nem jelent semmit nekem, hogy kinek mennyi. Inkább a tartalmas beszélgetések, érdemi viták, izgalmas kérdések fejtegetései, jó humorérzék számítanak.
2021. márc. 13. 17:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért baj az, ha nem akarsz minden nőt megdugni? Szerintem egyáltalán nem baj, ha a szexhez neked több is kell mint hogy legyen pinája az illetőnek. Ez tiszteletet is kifejez, hogy nem akarsz mindenkit élő maszturbátornak használni kényedre kedvedre csak mert hagyja. Alapvetően szerintem az lenne a normális, ha azzal szexelnénk akit szeretünk, és komoly kapcsolatban vagyunk vele. Ilyenből meg akárhogy is nézzük, nem lesz olyan nagyon sok. Volt több barátnőd is, még nem vagy 30, nekem teljesen normálisnak tűnik ez. Mindenkinek nehéz párt találni, és komoly kapcsolatot, aki valóban azt keresi, nem csak szexet, vagy akárkit csak lyuk legyen rajta. A nőknek se könnyű partnert találni. Hosszú távon meg senkinek sem működik olyan partnerrel, akivel intellektuálisan nincsenek egy szinten, nem tudnak beszélgetni, nem egyezik a felfogásuk, stb. Ha szerelmi párkapcsolaton kívül meg nem hiányzik a szex, minek is állnál le olyan nőkkel akikkel maximum 2 hétig vagy egy numerára bírnád mert nincs bennetek semmi közös? Kérdező, szerintem teljesen normális helyzetben vagy, ritka az ilyen, a világ beteg hogy a legtöbb embernek fontosabb a szex mint hogy értelmes párt találjon, és bárkivel csinálja. Így a szex is elveszti az értékét, hogy alapvetően két ember legintimebb kapcsolata, a legmélyebb szeretet és kötődés kifejeződése lehessen. Az a baj hogy sokan nem így kezelik. Miért is kellene ezt bárkivel csinálnunk? Hosszútávú partnert pedig mindenki nehezen talál, az is akinek előtte sok szexkapcsolata van, meg az is aki olyan mint te. Igazából így visszagondolva, nem igazán értem hogy hol a problémád. :D
2021. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A problémám ott van, hogy ha szexre így nincs is nagy igényem, de párkapcsolatra van és már jó ideje nem akar összejönni, mert nem találom azt a személyt, akivel egy hullámhosszon lennénk, olyannal meg nyilván nem jövök össze, aki nem érdekel annyira. Amúgy nálam ez nem tisztelet,hogy nem dugok meg akárkit, hanem szimplán nem vágyom rá, bármilyen hihetetlen is. Nekem nincs azzal bajom, h mások megdugnak bárkit,ettől nem lesznek se jobbak,se rosszabbak nálam, szimplán csak nekik mások az igényeik és a vágyaik.
2021. márc. 13. 18:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Szerintem mindenki nehezen talál tartalmas párkapcsolatot. Talán rossz platformon keresel. Egyébként oké, hogy nem tiszteletből nem dugsz meg bárkit, de szerintem elég gusztustalan aminkor annyira sem tisztelik egymást az emberek, hogy az az első hogy ha elmész lányként egy szórakozóhelyre, hogy fogdossák a segged 2 perc után és egyértelműen semmi más nem érdekli őket csak az hogy megbasszanak... Ez nőként roppant sértő. Szóval én nem tudok egyetérteni a "nem jobb csak mások az igények" dologgal. Nemi betegségek, abortusz, nem kívánt gyerek, kiégés, stb... És ezekkel majd mind meg kell küzdenie annak, aki egy ilyen múlt után a tartós partner lesz. De tudom, ebbe a gondolatmenetbe belevittem kicsit a saját érzelmeim meg negatív tapasztalataimat is és a kérdés nem erre irányult, hanem hogy azért nehezebb- e párt találnod mert számít az intellektuson alapuló vonzódás is. Szerintem nem, de lehet rossz helyen keresel.
2021. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először hülyeségnek tartottam a felvetést, de rájöttem nem az.

Az összes nőm azért lett, mert szellemi kihívást jelentett a meghódításuk.


De volt egy csomó más szex is, de az nem jelentett semmit igazából.

Viszont nagyon rövid időt éltem társ nélkül, így lettem 60+.


Szóval ne aggódj, csak figyelj!

2021. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!