Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ismerkednétek pszichológussal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkednétek pszichológussal vagy tartanátok tőle, hogy folyton elemezgetne?

Figyelt kérdés

2021. febr. 22. 22:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm csak hobbi pszihológus, de így is kicsit ijesztő néha. :D
2021. febr. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ijednék meg attól, hogy pszichológus. Ha elemezgetni akar, csak rajta. :-))) Egy normális párkapcsolatban amúgy se titkolja az ember a lelki dolgait (mint ahogy a testit sem).

Jó esetben egy pszichológussal való párkapcsolat úgy is alakulhat, mint ahogy 5-ös írja. Viszont őszintén kell beszélni arról is, hogy sokan azért lesznek pszichológusok, mert a saját lelki problémáik uralják az életüket. És nem biztos, hogy meg tudnak velük küzdeni. Egy ilyen pszichológus is tud adott esetben segíteni a páciensén, de a saját életében nem tud rendet teremteni. Mondjuk nem tud stabil, kiegyensúlyozott párkapcsolatot kialakítani, vagy végletes hangulati ingadozásai vannak stb. Az ilyen ember nem jó kollégának, nem jó társnak, nem jó szülőnek sem. És sokszor az ilyenek miatt van előítélete az embereknek a pszichológusok iránt. ("Hogy tudna segíteni, ha a saját életét se tudja rendezni?")

Amúgy 48F vagyok.

2021. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Több kiváló pszichológus is van a családomban. És hidd el, a saját családtagjaikat nem elemzik, nem is tudnàk olyan jól (nem véletlen, hogy ismerőst etikailag tilos kezelni), a szeretteihez egyszerűen nem úgy áll az ember.

Az viszont tény, hogy aki pszichológus, az általában megtanul éretten kommunikálni és konfliktust kezelni, ami csak előny egy kapcsolatban.

2021. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
de igenis elemzik, csak nem mondják ki hangosan. Ha te össze-vissza dobálod magad körül a cuccaid magad körül, akkor is arra gondolnak, hogy mekkora már az "énkiterjesztésed". Mindent ahogy reagálsz, amit és ahogy mondasz, kielemzik, főleg ha vita van vagy első randik, ismerkedés alatt. egy normáll ember is ezt csinálja, próbálja elemzni, megfejteni a másikat. csak míg takarító marcsi azt gondolja gézáról hogy tetves gyökér, kutyából nem lesz szalonna", addig pszichológusnő "empátiája alacsony, megküzdési kompetenciája gyenge". A lényeg, hogy ugyanúgy nem jön veled össze, mint takarító marcsi a gézával.
2021. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13%
Elemezgetnek és legrosszabb, ha ki is mondják..
2021. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig elemzek. Élvezném ha egy másik emberrel fejtegetnénk magunkat.
2021. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örül neki hogy végre hazamehet nem hogy ott is dolgozzon:)
2021. febr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!