Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nagy baj ha még nem állok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy baj ha még nem állok készen egy kapcsolatra?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, de még nem volt kapcsolatom. Azért merült fel bennem a kérdés, mert a családom folyton nyaggat, hogy töltsem le a tindert/bármilyen társkeresői appot és kezdjek magammal valamit. Jelenleg nem hiszem hogy készen állnék egy kapcsolatra, ezért sem próbálkozom. Nehéz éveken vagyok túl amik megviseltek lelkileg (talán depressziós is voltam, mellé alacsony önértékelés és megfelelési kényszer), és úgy érzem ameddig nem tudom helyrehozni a saját problémáimat, nem szeretnék beleugrani egy kapcsolatba vagy bármibe. Másfelől meg minden honnan érzem a nyomást, mindenki arról beszél, hogy öregszem és így esélyem sem lesz normális párkapcsolatra. Biztos van benne igazság, de nem tudom elhinni, hogy ennyire borzalmas lenne későbbiekben a helyzet. Mit gondoltok? 21/L
2020. aug. 30. 01:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Hogyan "úsztad meg" eddig a kapcsolatot, azt nem értem:)

Nem rosszindulatból kérdezem, hanem őszintén.

Tudod, az önismeret szerintem nagyin fontos, és az is, amit ìrtál, hogy fel akarod dolgozni a korábbi traumáidat. Érettebben gondolkodsz, mint sokan a kortársaid közül, és ez egyfelől előny, másfelől pedig kicsit mintha tévútra vinne.

Arra gondolok, hogy egy kapcsolatra nem akkor állunk készen, amikor tökéletesnek érezzük magunkat (" the very best of me"), mert ha tényleg magas elvárásaid vannak magaddal szemben, akkor ez a pillanat sohasem jön el.

Inkább arra figyelj szerintem, hogy van - e benned igény rá, hogy kapcsolódj másokhoz, és hogy érdekel-e valaki annyira, hogy közel akarj kerülni hozzá. Aztán: hogy tudsz-e bízni benne annyira, hogy te is közel engedd magadhoz. Tetszik-e valaki, vonzónak találod-e a személyiségét, a megjelenését, hiányzik-e, ha nincs a közeledben huzamosabb ideig.

És ha akad ilyen, akkor szervezzetek közös programokat, ismerkedj vele, a többi meg majd alakul, ha valóban passzoltok.

Nem kell erre ráparázni, túlgondolni, nem feltétlenül a gyermekeid apját kell hogy megtaláld elsőre, csak érezd jól magad és ismerd meg magad nőként.

2020. aug. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolat nem egy megoldhatatlan probléma, egyébként meg tanulható, az is lehet, hogy egy szerető férfi lenne, aki helyretenné benned a dolgokat.

Nem a férjedet kell megtalálnod elsőre, arra meg hogy emberi kapcsolatokat kialakíts 21 éve készen állsz. Felfoghatnád egy kis játéknak is, regisztrálsz, ha nem találsz olyat, akivel szívesen találkoznál, akkor is egy kis tapasztalat szerzés.

2020. aug. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:) Az első kérdésére válaszolva, a gimiben nagyon elfoglalt voltam, lekötött a tanulás, a zeneiskola, a sport, úgy éreztem nem férne bele az életembe egy barát. Lényegében ennyi:)
2020. aug. 30. 08:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Nagyon tudatosan élsz, ha belegondolok, hogy működtem tiniként, hát....... minden esetre nem így :)))


Jött Ámor, eltalált, aztán vége volt a világnak - és előtte sosem kérdezte, hogy kész van-e a házifeladat, meg eleget gyakoroltam-e a darabot másnapra. Amennyire szerelmes típus voltam (vakló módjára), kész csoda, hogy mindig jó jegyeim voltak :D


Szerintem csak engedd megtörténni a dolgokat, merj ismerkedni, vedd észre ha érdeklődnek irántad, nyugodtan viszonozd a közeledését annak, aki szimpatikus. Semmi esetre sem 'baj' ha úgy érzed, nem állsz készen, ezt a részét szerintem engedd is el: elég, ha tudatosítod, ha te így működsz, hogy most olyan életszakasz jön, amikor sok új emberrel ismerkedsz meg és fiatal nőként is kiteljesedsz: megtapasztalod, számodra mi a fontos és vonzó egy másik emberben. És próbálj ki minél több spontán dolgot, persze ne a yardon vagy a traumatológián köss ki utána. :)

2020. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha nem állsz készen 21 évesen, bármi is az ok.
2020. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első 5 válaszra nincs mit mondanom csak annyi, hogy fogadd el őket. Nem hiába állnak most 100%-os zöldnél.

Ffi.

2020. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Nagy baj van, haj van a vajban. Kajakra nem futja több vajra, így nem lesz ma kaja. :D
2020. nov. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sokszor még 30 felettiként is ezt érzem. Nem késtél el semmivel. Én már igen, de az más kérdés. :)
2021. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fontos, hogy kifejezetten párkapcsolatot keress, elég ha megismersz új embereket, érezd jól magad. Lehet azért nem akarsz párkapcsolatot, mert jelenleg nem ismersz hozzá megfelelő férfit. Az viszont igaz, minél később kezded el, annál nehezebb hiszen kevesebb az időd, több ember foglalt/több kapcsolaton túl van, ugyanakkor minden tanulható.
2021. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Neked van igazad. Először magadban kell rendet tenned, aztán jöhet a párkapcsolat. Nekem van még egy elméletem, miszerint addig gyerek valaki, amíg csak tanul és nem dolgozik meg a pénzért. Párkapcsolatnak előtte semmi értelme.
2021. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!