Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van ez a kommunikációs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez a kommunikációs különbség, hiányosság?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a férfiaknál alapvetően a leszólítással van gond kommunikáció terén, de ez érthető. Próbálkoztak párat, nem ment és nem tudtak belőle leszűrni semmit. De, sokan még így is legalább próbálkoztak, csak már félnek.


Amire inkább kíváncsi lennék, az a nők. Itt is rengeteg kérdés jön arról, hogy nőknek fogalmuk sincs, hogy mit akar a pasi és nem is kérdezik meg. Ma is láttam már olyan kérdést, hogy a csajt egy buliban behúzták és nem tudja, hogy akar e többet a srác. De, arról is jött ma kérdés, hogy a nők vagy a férfiak feladata, hogy szex előtt letisztázza, hogy akar a másik komoly kapcsolatot, vagy sem.


Szóval, a nők miért képesek kevésbé lekommunikálni, hogy mi legyen? Miért nem kérdezik meg az illetőket? Miért nem tudják leszűrni a helyzetből és a másik viselkedéséből, válaszaiból, hogy mit akar? Elvileg a nők érzelmi intelligenciája és kommunikációja fejlettebb.



2020. aug. 16. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Férfiaknál fejben van nagyon súlyos gond.
2020. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Azért abból, hogy láttál itt pár ilyen kérdést, ne vonj le messzemenő következtetéseket.
2020. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Mert roppant fontos h áldozatszerepben tudjon tetszelegni, ne legyen rajta felelősség ha éppem visszatáncol vmi miatt, még ha a csaj mászik a palira akk is előadhassa h fogalma sincs mit akarhat a srác, nem is érti miért hajtott rá a srác. Továbbá abszolut egoisták a nők, erre remek példa h a férfi teperjen aztán legyen hálás h szolgálhatja a nőt, ez az egó nem sérülhet holmi visszautasitás miatt. Ezért indirektek, ezért jelezgetnek, szeretik a drámát, az érzelmi kavalkádot, sokkal izgibb h vajon mit akarhat a srác mintha pontosan tudná, mert akk már nem érdekes.

Olyan pedig nincs h a nők kommunikációja fejlettebb. Vannak olyan emberek akik full analfabéták mind érzelmi, mind kognitiv képességek terén és vannak akik kifejezetten fejlettek mindkét téren, a kettő közt pedig minden előfordulhat. A nők a hisztiben, az áldozatszerepben, a provokativ érzelmi hullámvasútban profik, de nem mind persze, vannak mindig kivételek, nektek pacsi innen is :D

Remélem kaptál választ, ha van kérdésed irj privit.

2020. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

"lekommunikalni"


Agyphaszt kapok ettől a szotol.

Amúgy egy válaszból semmit nem lehet leszűrni. Sokan hazudnak, mint a vízfolyás. És gondolatolvasok sem vagyunk.

2020. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nézd, én egy normális értékrendű nő vagyok, nem öltözöm vagy viselkedem ribisen. Ha egy férfi már az elején szexuális utalásokat tesz, vagy sietteti az együttlétet, megy a levesbe. De ha képes udvarolni és normálisan viselkedni amíg meg nem kap és utána közli velem, hogy csak szex kapcsolatot akar, az nem az én saram. Vannak pasik, akiken nem látszik és képesek időt és energiát fektetni a dologba.

Másfelől manapság a többség neten ismerkedik. Ha ott van az adatlapomon hogy komoly kapcsolatot keresek, ne nekem kelljen már kérdezősködni. Eleve ha ribinek néznek az utálom, mert igazán ne adok rá okot.

2020. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1: Nálad van nagy gond, ha csak egy ennyire szexista választ tudtál írni.


#2: Nem csak ebből vontam le következtetéseket, példának írtam csak őket. De, a környezetemben is rengeteg ilyet látni. A legjellemzőbb, hogy tinderen behúznak náluk mérföldekkel jobb srácokat, a srácok lefektetik őket és ennyi. Sírnak egy kicsit, hogy "de, miért" meg "nem olyannak tűnt".

Nálam olyan volt, hogy a csajjal találkoztam kétszer, harmadszorra rám írt, hogy szexeljünk. Oké, volt két ilyen találkánk, aztán felhozott pár dolgot, ami a komolyabb kapcsolat felé ment volna. Én mondtam, hogy nem akarok komolyabbat és kiakadt. De, előtte is volt már erről szó és mondtam, hogy most nem keresek komolyat.

De, ezt a választ bármire odalehet írni. Ha valakinek egy jelenség nem tetszik, akkor oda teheti, hogy ez nem általános, hiába az.


#3: Ez az áldozatszerepes dolog érdekes felvetés. Tényleg jellemzőbb a nőkre és tényleg ezzel kapcsolatban is kicsit olyan, mintha eljátszanák a kisgyereket, aztán hárítanának a férfira.

(A többi részével nem értek egyet, de ez legalább már egy tényleges válasz vagy ok, nem pedig a kérdéstől való mellébeszélés.)


#4: Nem egy válaszról írtam, hanem a beszélgetés összességéről és a másik viselkedéséről is.


#5: Aláírom, hogy vannak olyanok, akik tényleg megtudják magukat játszani akár hónapokon át is. De, azért messze nem ez a jellemző.

Pl. a tesóm elég nagy csajozó volt és sokan ismerték. Ehhez képest simán előadhatta bármelyik csajnak, hogy ő komolyat keres, második randin már vihette őket az ágyba. Hiába szóltak ezeknek a lányoknak az ismerősei és hiába tojt rájuk eléggé a tesóm.

De, tőlem is kért már elég sok lány ismerősöm tanácsot, hogy tényleg komolyat akar e az aktuális megismert pasi. Elmondtam, hogy nem és miért nem. 10-ből 9 csaj így is belement, utána pedig sírt. Mert ők tényleg azt hitték, hogy komoly lesz.

Az persze, jogos, hogyha társkeresőn leírtál valamit, akkor ahhoz tartani kéne az embernek magát. Viszont, ott kb. azt is leírhatja bárki, hogy nem lép félre. Az emberek fele félrelép. Ugyanez áll a szexre: Ahogy körülnézek, azt látom, hogy a komoly kapcsolatot kereső nők simán belemennek a szexbe, ha eléggé bejön nekik a pasi.

2020. aug. 16. 14:27
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Talán, mert a férfiaké a kezdeményező szerep. Én biztos nem fogom megkérdezni egy pasitól se, hogy akkor most kapcsolatba lépnél-e velem, hisz az eljegyzés sem a nő dolga, hiába 2020 nincs nemi különbség baromság.
2020. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: Szóval a kapcsolatban csak az egyik félnek kell kérdeznie, vagy mire gondolsz?
2020. aug. 16. 14:40
 9/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nem, csak a férfiaké a kezdeményezés szerepe, ha szintet akarnak lépni. Mit érzel irántam, hosszútávon eltudnád-e velem képzelni a jövőt kérdésekkel nincs gond női részről sem. Bár, sokan félnek a választól ezért fel sem teszik, inkább figyelik a jeleket.
2020. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked sem volt soha senkid! Meg a gyk-ból kiindulni... Ember! Élettapasztalat? Vagy valami?
2020. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!