Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van ez a kommunikációs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez a kommunikációs különbség, hiányosság?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a férfiaknál alapvetően a leszólítással van gond kommunikáció terén, de ez érthető. Próbálkoztak párat, nem ment és nem tudtak belőle leszűrni semmit. De, sokan még így is legalább próbálkoztak, csak már félnek.


Amire inkább kíváncsi lennék, az a nők. Itt is rengeteg kérdés jön arról, hogy nőknek fogalmuk sincs, hogy mit akar a pasi és nem is kérdezik meg. Ma is láttam már olyan kérdést, hogy a csajt egy buliban behúzták és nem tudja, hogy akar e többet a srác. De, arról is jött ma kérdés, hogy a nők vagy a férfiak feladata, hogy szex előtt letisztázza, hogy akar a másik komoly kapcsolatot, vagy sem.


Szóval, a nők miért képesek kevésbé lekommunikálni, hogy mi legyen? Miért nem kérdezik meg az illetőket? Miért nem tudják leszűrni a helyzetből és a másik viselkedéséből, válaszaiból, hogy mit akar? Elvileg a nők érzelmi intelligenciája és kommunikációja fejlettebb.



2020. aug. 16. 13:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10: Öhm... Te, mégis miről beszélsz? Elolvastad, hogy nem csak a gyk-ból indultam ki? Élettapasztalat? Ha neked akkora van, miért nem válaszoltál? Ha annyira egyszerű a kérdés, akkor miért ilyen kevés válaszoló írt tényleges választ?
2020. aug. 16. 16:19
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem gondolom, hogy nőként nekem kéne bizonygatnom hogy nem vagyok ribi. Az alapállás az hogy az ember komoly kapcsolat céljából ismerkedik (hacsak nem jelölte másképp az adatlapján). Aki nem, az jelezze. Nehogy már a normalitást kelljen kimagyarázni....
2020. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12: Ha valaki szexel, akkor az ribi? Csak a komoly kapcsolat normális?

Szerintem ismerkedésnél alapnak kéne lenni, hogy az elején az ember óvatos és benne van, hogy a másik nem feltétlenül annyira tökéletes, amennyire előadja. Lehet szépítgetni és előadni a szentet, de mindenki, még te is hazudsz vagy jobb színben tüntetsz fel valamit magadról.

Elfogadom, ha valaki annyira naiv, de akkor utána miért sír?

2020. aug. 16. 22:06
 14/16 anonim ***** válasza:
A nőknek nagyobb része keres/akar komoly kapcsolatot, mint aki nem. Ez biztos. Itt is mindig jönnek az ilyen válaszok, egy kettő ellenében. Nem attól ribi valaki hogy szexel, de ha csak arra vágyik, azt úgy is adja elő ilyenkor. Egy nő egyértelműen lekommunikálja a viselkedésével, mit akar. És ilyenkor hazudnak a pasik, akik csak szexre vágynak.
2020. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Abban egyetértünk, hogy több nő keres komolyat. Az viszont nem igaz, hogy a nők ezt őszintébben kommunikálnák. Sőt, velük inkább fordítva van a helyzet: Előadják, hogy csak szexről van szó, de közben komolyat akarnak. Nálam és még rengeteg ismerősömnél is volt ilyen.
2020. aug. 16. 22:26
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért amit írtál példának, hogy a nő többet akart és a srác meg csak megjátszotta, hogy ő is, majd dobta, na itt pl. nem hiszem, hogy ez a nő kommunikációs készségein múlt. Itt max csak naiv volt, hogy elhitte neki, de ennek semmi köze a kommunikációnak. Ha meg valakit becsaptak, teljesen normális, hogy csalódik és szomorú utána.

Én egyszer jártam úgy, hogy egy srác kezdeményezett nálam, ismerkedtünk, nagyon megvolt az összhang is. Ő kérdezte meg, hogy leszek-e a barátnője, majd utána még egy hónapig voltunk együtt. Minden nagyon jól ment, mindig kedves volt, érdeklődő, látszott, hogy tényleg tetszem neki és nagyon úgy tűnt, hogy őszintén kedvel. A családjának is mindenképp be akart mutatni és magától hozta fel, hogy hosszú távra tervez meg komoly kapcsolatot szeretne. Eléggé meglepett, mikor egy hónap után telefonon keresztül közölte, hogy ő hamarosan elköltözik (és ezt már azelőtt is tudta, mielőtt mi összejöttünk volna) és ennyi idő után még érelmetlen lenne a távkapcsolat, szóval vége. Tény, hogy sosem kérdeztem rá, hogy nem tervez-e mostanában elköltözni, de úgy gondolom, hogy ez nem az én kommunikációs készségeimet minősíti. Lehet én voltam a naiv, de mivel minden jel arra mutatott, hogy komolyan gondolja, mégis miért feltételeztem volna az ellenkezőjét?


Amit te írtál, az szerintem max akkor van így, mikor valaki ismerkedésnél nem mer rákérdezni a másik szándékaira, mert mondjuk úgy érzi, hogy még korai lenne vagy ha felhozza a komoly kapcsolatot, akkor azzal elijeszti a másikat stb. és csak reménykedik, hogy kölcsönös a dolog és a srác is hasonlóan érez. Ilyen esetben tényleg félrecsúszhat a dolog, de ez azért sokszor megint nem arról szól, hogy a nők nem képesek kommunikálni, csak valami oknál fogva van aki ezt nem meri nyíltan felhozni az elején és belemegy a játszmákba. Itt igazából mindkét fél hibás.

Akkor a nő a hibás, ha a srác az elején jelzi, hogy ő csak pl. kalandot akar, de ennek ellenére mégis belemegy és minden jel ellenére reménykedik, hogy majd csak megszereti és meggondolja magát. Na ilyenkor tényleg közölnie kéne a nőnek, hogy neki ez nem oké. De ezzel meg csak magával szúr ki, szóval nem tudom téged mit zavar.

2020. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!