Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csináljak, ha cseteléskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha cseteléskor megsértődök valamin/félreértek valamit?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor megpróbáltam változni ebben, de valahogy ez nekem nem megy.


Odáig már eljutottam, hogy már nem jegyzek meg minden apróságot, nem szólok be, nem kérem számon a másikat, nem írogatok neki, stb. Azaz a másik fél ezt nem tudja, de ugye így legalább nem idegesítem feleslegesen.

Csakhogy attól még a probléma nem szűnt meg, mert magamban ugyanúgy agyalok néha és szenvedek.


Tényleg nem gondolok nagy dolgokra, csak annyira személytelen nekem a csetes kommunikáció. Sosem tudom eldönteni, hogy pl. amikor a másik csak jó pár óra múlva válaszol (én sem szoktam egyből, de azért nem is 8-9 óra múlva), akkor vajon tényleg csak elfoglalt volt, vagy nem is érdeklem, és direkt nem válaszolt hamarabb.

Vagy ha néha flegmának tűnik kicsit a másik, semmi smiley, tőmondatok, aztán utána meg élőben szuper figyelmes, akkor vajon csak éppen rossz kedve volt, vagy más van mögötte.

Szóval ilyesmikre gondolok.


Hogyan tudnám ezt valahogy lazábban venni?

Elfoglalom magamat, programom is sok van, hobbim is, szóval még az sem igaz, hogy egész nap ezzel foglalkozom, de már nincs több ötletem.


2020. jún. 15. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Mi lenne, ha hanyagolnátok a chatelést? Beszéljetek ritkábban, de akkor videón, vagy talán telefonon. A chat egy abszolút gány és személytelen csatorna, semmi értelme erőltetni.
2020. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

#1 +1


A chat a kommunikáció legalja, főleg ha még nem is találkoztatotok. De utána is mindenre jó, csak azonnali kommunikációra nem.

2020. jún. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindenki szeret chatelni. Nekem például nem okoz problémát, de én sem igazán lógok fent rajta, és megértem, ha valaki kifejezetten ódzkodik ettől a fajta kommunikációtól. Kicsit próbáld beleképzelni magad a másik helyzetébe! Lehet, hogy kisebb gondja is nagyobb azoknál a dolgoknál, amiken te rágódsz. Vagy a másik, hogy a férfiak néha kicsit nyersebben tudnak fogalmazni, viselkedni. Ez nem feltétlenül neked vagy ellened szól.
2020. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Chatelni csak kényszerből érdemes (pl. munka közben). Amikor van rá lehetőség, videóhívás vagy csak sima hanghívással kommunikálok. Jól mondod, hogy személytelen a chat, hát kerüld!


F

2020. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem kell akkor csetelni. Amúgy is könnyű félreérteni, nem látod a másikat, én is csak pár info megosztására használom, fotók küldésére, ilyesmi, ami nem igényel telefonhívást, mert nem sürgős. Vagy ha munkában vagyok, vagy elfoglalt vagyok. Egyébként inkább telefonálok.

Nem kötelező csetelni.

Az exemmel pl. abszolút nem tudtunk messengeren normálisan beszélni, vagy én értettem félre valamit, vagy ő. Megbeszéltük, hogy nem használjuk, inkább telefonálunk. Meg is szűnt a problémánk zöme.

2020. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem túlagyalod. Nekem az a taktikám, hogy akit régebb óta ismerek, arról úgyis tudom, hogy mit hogyan ért, akit meg nem, azzal szemben jóhiszemű vagyok. De ha valami nagyon kétértelmű, azzal nincs semmi gond, ha megkérdezed, hogy most cinikus volt-e vagy sem. Vagy kérd meg, hogy használjon emojikat, az sokat tud segíteni a hangsúly megítélésében.

Az meg, hogy mikor válaszol, szerintem teljesen mindegy. Ha nem sürgős, akkor fölösleges ezen pattogni, veled is biztos előfordul, hogy nincs kedved beszélgetni, vagy csak át akarod gondolni, hogy mit válaszolj. Hagyd meg ezt a szabadságot a másiknak is. Ha meg sürgős és nem válaszol, akkor jogosan vagy ideges, ilyenkor hasznos a telefonon.

2020. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább kérdezz rá hogy gondolta a másik, minthogy mindenen megsértődj. Annál idegesítőbb nincs...
2020. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!