Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan gyakori manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan gyakori manapság hogy a nők nem tudnak főzni?

Figyelt kérdés
Vagy csak az én ismeretségi köröm ilyen? Érdekelne hogy más is ezt tapasztalja e. Ha nem akkor szeretném tudni hol ismerkedjek hogy ne olyan lányt fogjak ki aki vagy nem tud főzni vagy tud de nem szokott. Szerintem ez nem nagy elvárás és régen alapdolog volt.

2020. máj. 7. 18:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%

Mert te kérdező ugye szuperül tudsz főzni? Vagy ha nem, akkor ugye igazi macsó férfiként építesz egy házat a puszta kezeddel? Ugye?


Hagyjuk már, a klasszikus nemi szerepeknek nincs ma már túl sok létjogosultságuk. Normális felnőtt ember el tudja látni magát, főz magára ha kell, mosogat, stb. Nemtől függetlenül.

Egyébként én úgy gondolom, hogy recept alapján egy egyszerű kaját MINDENKI meg tud csinálni. Arra meg nincs szükség, hogy fejből ismerjen valaki kismillió receptet, hisz pár kattintással minden elérhető.

Szóval aki szerinted "nem tud főzni", annak egyszerűen nem volt még rá szüksége és/vagy nem prioritás ez az életében. Ha valaki nem szeret főzni, az hadd rendeljen kaját, ne akard ráerőszakolni.

2020. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez az "akarni kell", azért tetszik, mert miért kell akarni? :D


Azért vagyok a főzés elvárásán mindig fennakadva, mert bár hiába eszünk mindennap, egyrészt az egyik nemtől jobban el van várva, hogy főzzön, másrészt ma már bárhonnan be lehet szerezni kaját.


Ruhát is hordunk mindennap, még sincs elvárva, még a nőktől se, hogy tudjanak egy egész ruhát megvarrni. Erre mondhatná bárki, hogy miért járunk varrónőhöz meg ruhaboltba, hisz csak "akarni kell" megtanulni varrni... de ha valaki nem akar?


Nekem bevallom, a levesek nem könnyűek, (magyar, angol oldalon megkérdeztem, mi az az alaplé, broth), a paprikás krumpli sem megy, igaz nem is próbáltam soha, mert nem szeretem. Nekem az egyszerű azt jelenti, hogy grillre a hús. Plusz nyers sali.

2020. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
9%

Mert az "erős és független nők vagyunk" szövegen belül a teljesítményért már lusták tenni.

Ja, és ez a gyk. Itt csak a férfiakat lehet szidni, hogy ők otthon laknak és nem tudnak maguknak kaját csinálni, a nők meg igen. Mondjuk, azért ha megnézi az ember, akkor bográcsozásnál és hasonlóknál szinte mindig férfi csinálja a kaját. Voltam egy nagyobb haveri társasággal Balatonon és a csajok nagy része nem tudta, hogy kell bepanírozni a húst. Volt, hogy odaégették a kaját. Ezzel szemben a férfiaknál semmi gond nem volt.

Nevetséges, hogy ennél a kérdésnél egyből felpontozzák, aki azt írja, hogy a nők mennyire jól tudnak főzni, máshol meg lepontozzák, ha valaki lemeri írni, hogy a férfiak is értenek hozzá.

2020. máj. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
88%

El vagy tájolva. Egyrészt annyi eszed nincs, hogy amelyik nő elvárja az önállóságot egy férfitől, maga is önálló. Én tudok főzni és elvárom a másiktól is hogy önálló legyen. Ha azt akarja, hogy főzzek rá, akkor ő fog vasalni és porszívózni, mondjuk.

A grill partikat meg hagyjuk már. A férfiak ilyenkor mindig szakácsnak érzik magukat. Mi ilyenkor a csajokkal bepácoljuk a húst és elkészítjük a salátát, a srácok meg kint állnak a kerti grill mellett és söröznek. Kötényben. Ez nem főzés.

Aki meg nem tud panírozni, az nem szokott. A legtöbb egyedülálló ember, aki főz magára, nem fog rántott dolgokat készíteni, mert egy-két szelet húsért pazarlás. És egészségtelen is.


A főzés mindenkinek mást jelent. Igenis felháborító, hogy a nőktől jobban elvárják egy olyan világban, ahol a nő is annyit dolgozik, mint egy férfi. Mondom ezt úgy, hogy tudok főzni. De nem érzem azt, hogy egyedül nekem kéne pepecselni ezzel. A férfi pedig ne besegítsen, hanem csinálja ő is. Pláne, hogy nálunk nincs kert, nincs férfi munka, ha valami elromlik, szerelőt hívunk.

2020. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én jól tudok főzni, úgyhogy embere válogatja.
2020. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szinte mindenki tud főzni... Én nem ismerek olyat, aki semmit se tudna felnőttként, akár férfi, akár nő.

Olyan viszont sok van (én is gyakran), hogy nincs időnk főzni. Hazaérek este 6-7-re munkából, hát nincs sok energiám nekilátni egy háromfogásos menünek. Éjfél lenne, mire végeznék, másnap megy 6-kor kelek és megyek dolgozni.

Hétvégén szoktam főzni, de akkor a párom csinálja a takarítást. Vagy ha épp annyi a házkörüli munka, hogy ketten csináljuk, akkor rendelek kaját, ez van.

2020. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
23%

#24: Te vagy eltájolva.


Olyan nőtől is hallottam, hogy ő bizony nem fog kaját csinálni a srácnak és tudjon a srác mindent megcsinálni, aki életében max virslit főzött. Sőt, olyan lányokat is ismerek, akik még a rizst is szétfőzték vagy nem is gondoltak arra, hogy abba nem ártana egy kis sót tenni főzéskor.


Bizonyára a bográcsozásnál a díjnyertes haverom csak úgy áll és sörözik, amikor a húst már előre otthon előkészítette.


A legtöbb egyedülálló ember nem csinál rántott dolgokat?


Egyrészt, a legnevetségesebb része az oldalnak ez. A nőkről való kritika 0%-on áll, a férfiakról való kritika 100%-on.

Másrészt, azt állítani, hogy a legtöbb egyedülálló ember nem eszik rántott dolgokat, amikor az egyik legkönnyebben megcsinálható és legelterjedtebb kaja, szintén nevetséges.

Harmadrészt, mint látható, a kutya nem várja el a nőktől jobban, hogy csináljanak kaját. Legalábbis, manapság. Szexizmusért való siránkozás, egy jó kis szexista kijelentés után? Önkritika?


De ájvéljkoljatok csak tovább, miközben azt adjátok elő, hogy az oldalon a pasik rinyálnak. Nem, ez pont ugyanakkora gyerekes rinya, mint amikor a szűz srácok siránkoznak. A különbség annyi, hogy ők legalább észreveszik, hogy valami nagyon nem oké velük, ti viszont még erre sem vagytok képesek.

2020. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
82%

"A nőkről való kritika 0%-on áll, a férfiakról való kritika 100%-on."


Fordítva. Minden második kérdés a nők szapulásáról szól úgy általánosságban. Érdekes, a nők nem írnak ki ilyen kérdéseket, csak konkrét eseteket.

A pasik mindenhova, mint valami mániákusok, böfögik be ugyanazokat a sztereotípiákat és agyszüleményeiket.

2020. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

#28: Tehát, itt is az a szitu áll fent, amit írtam, de azért fordítva, mercsak' neked az kényelmes? :D

Ilyen az, amikor még a tényeket is megfordítanátok páran. Nőktől is ugyanúgy jönnek szapuló kérdések naponta. A különbség annyi, hogy (mint jelen esetben) a nőkről szóló negatív hozzászólások lepontozásra kerülnek, a férfiakról szólók felpontozásra.

2020. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Sok igazság van a válaszokban: megváltozott az emberek életcélja, már a nők is dolgoznak évtizedek óta, mellette gyereket nevelnek, haztartást vezetnek, kényelmi szempontok szerint szinte csak hétvégén főznek.

Volt itt egy olyan válasz, hogy az idősebb asszonyoknak ebből állt az élete (főzés, takarítás, gyerek, nekik már munka mellett)

Ez igaz....

Viszont én az ismerettsegi körömben azt is látom, hogy a ma 50-60 év közötti nők között is már sokan nem főztek, illetve baratnőim gyerekkoromban kétpofára falták anyám főztjét, hogy "hú ,de finom!".

Már az anyjuk sem tudott főzni, és így persze a lánya sem.

febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!