Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit éreznétek ha ez kiderülne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit éreznétek ha ez kiderülne a partneredről, akivel ismerkedsz?

Figyelt kérdés
A partner orvos , a családja szintén értelmiségi. Anyukája tanár. Az én családom pedig a munkásrétegből származik, ezáltal ők nem nagyon adtak se a műveltségre, se a fizikai, egészségi állapotukra. De ettől függetlenül nem buta emberek. Jó emberek nagyon de félek, hogy emiatt nem fogadna el a családja.
2020. ápr. 29. 13:50
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
70%

Engem se akart apósom elfogadni. Aztán rájöttem, hogy attól hogy máshonnan indultam, én is ugyanolyan dörzsölt, pénzmániás, pénzgyártó gép vagyok. És bizonyos értelemben "rosszabb" mint a fia. Azóta is bánja hogy olyan volt az elején. Nem békültünk ki, de nyugi van, eléggé.

Nem az a lényeg, honnan indultál, hanem hová tartasz.

2020. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát, ez a szülők hozzáállásán múlik. Egyébként azt vettem észre, minél intelligensebb valaki (EQ, IQ egyaránt), annál kevésbé próbál bekavarni a gyereke szerelmi életébe, mert tudja, hogy abból semmi jó nem származik, ha elkezd intrikálni, és "nem fogadja el".

Ismertem pl. egy csajt, aki összehozott egy tanító diplomát. Az anyja is tanító volt. Aztán mikor a csaj összejött egy diplomátlan pasassal, anyuka kiszekálta a pasit a csaj mellől, mert az ő kislányának diplomás férfi jár. Na ilyet egy normális szülő nem tenne.

2020. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Én továbbra is azt mondom, hogy az ember jelleme nem a hozzátartozók munkájától függ.

Oké, való igaz, minél nagyobb a különbség két ember élete között, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem passzolnak össze... de ez csak felszínes statisztika. Ha két ember szereti és elfogadják egymást, akkor az ilyesmi nem akadály.

A rokonságról meg annyit, hogy lehet lázadozni, de egy értelmes ember a gyermeke boldogságát fontosabbnak fogja tartani, mint holmi középkorias, felszínes "kirakatbohóckodást". (Nem mondom, hogy nincsenek ilyenek... és sajnos aki "értelmiségi", van, hogy nem érdemli meg ezt a jelzőt.)

2020. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Végső soron szerintem inkább az a kérdés, hogy a két partner között mekkora a "társadalmi szakadék". Mert pl. egy értelmiségi és egy betanított dolgozó életvitele, érdeklődési köre stb. valószínűleg eléggé eltér egymástól. És nem, nem nézem le senkinek sem a munkáját, a szüleim szakképzőt, illetve szakmunkást végeztek, a nagyszülők mindkét részről paraszti származásúak voltak, de becsülettel megállták a helyüket. Sokszor van olyan, hogy a szülők közbe akarnak szólni, de ha ti megértitek és elfogadjátok egymást, akkor remélhetőleg nem lesz nagy baj.
2020. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha a családja tényleg értelmiségi, akkor kell hogy legyen annyi eszük, hogy nem ez alapján ítélünk meg másokat, és nem fogják lenézni a családod. Ha mégis... akkor mégsem olyan értelmiségiek.
2020. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha túl nagy a különbség (anyagi, szellemi), az kínos tud lenni, de ha mindkét fél van elég intelligens, el tudják egymást fogadni
2020. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem ez a lényeg... Nálunk ugyan anya diplomás, de ő az első generáció. Apám, nagyapám, anyám testvére mind az alkoholba halt bele, egyikőjük sem volt értelmiségi, ahogy anya férje sem az.

Párom családja meg tipikus értelmiségi család, a szülei együtt vannak, a tágabb családban van több értelmiségi díjazott is, van, akinek könyve jelent meg, stb.

Bár én is az értelmiséghez tartozom, de a családomon kívül másban is kilógok a párom "természetes közegéből", pl. van egy jópár tetoválásom. Mégsem éreztem egyetlen alkalommal sem, hogy nem tartozom közéjük, a második találkozáskor már úgy bántak velem, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy én a fiúkhoz tartozom. Azt nézik, hogy ő boldog-e velem, és milyen hatással vagyok rá.

Amúgy pedig egy ilyen dolog miatt nem érdemes aggódnod, erre nem lehetsz kihatással. Ha a családja nem fogad el a családod, akkor a fejed tetejére is állhatsz, úgysem változtathatsz rajta, mert a családod adott. Ha pedig a partnered elfogad így, és szeret, akkor le fogja állítani a családját, ha akadékoskodnának. Arra lehetsz befolyással, hogy te milyen ember vagy, hogy viselkedsz velük és a pároddal.

2020. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Kit érdekel a család? Nem velük fog b...ni, maximum évente néhányszor megejtetek egy jópofizást. Ti jöjjetek ki jól, a többi nem számít.
2020. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Ezt nem lehet tudni, hogy a szülei mennyire felszínesek. Ne gyárts problémát előre, mert ha tesznek valami kétes megjegyzést, amit nem is arra értenek, hogy nem kedvelik a "prolikat" akkor azt egyből magadra fogod venni.

Igaz nincs gyerekem, deha lenne én azt tartanám szemelőtt, hogy boldog e a párjával, nem a szüleit, akikkel kb. két évente egyszer fognak találkozni nagyobb eseményeken.

2020. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Eleve nem ismerkednék ilyen úgymond értelmiségi családdal, előbb utóbb probléma lenne a végzettségek miatt. Nem a partner hanem drága anyuka vagy apuka miatt.

Ez csak duma hogy nem számít, dehogynem. Szüleid kellemetlenül fogják magukat érezni. Hidd el nekem tapasztalatból mondom.

2020. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!