Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Koronavírus - tönkreteszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koronavírus - tönkreteszi a párkapcsolatokat is?

Figyelt kérdés

Én azok táborát erősítem, akik habár elfogadják a vírus létezését, illetve a veszélyét, az intézkedések egy részét is, de túlzásnak tartom, amit a gazdasággal, társadalmi intézkedésekkel tesznek. Szerintem ez több emberáldozatot fog közvetett módon követelni (mármint a pénztelenség, válság, vállalkozások csődje stb.), mint maga a vírus. Persze, legyünk óvatosak, hordjunk maszkot, még talán ezzel a távoktatásos dologgal is egyetértek, de összességében amit művelnek a gazdasággal, az maga a gazdasági öngyilkosság. Szerintem.


Ez az egyik. A másik pedig a párkapcsolatok. Olvastam neten is, illetve nekem is van több ismerősöm, akik a párjukkal összeköltözés előtt álltak, de a vírus szétszakította őket. Mondván, hogy anyuci-apuci ne haljon bele a vírusba, akkor most hónapokig külön vannak. Értem én, de anyuci-apuci a boltban nagyobb eséllyel szedi össze a vírust, mikor a heti bevásárlásra megy, vagy ha esetleg dolgozni (ha nem tud otthonról dolgozni).


Attól, hogy van egy járvány, az élet nem áll meg. A párunk a párunk marad, akivel igenis foglalkozni kell, hiszen a közös jövőnk része. Még szerintem a legjobb párkapcsolatokat is próbára teszi a helyzet, mert azért lássuk be, hetekre (hónapokra?) távol lenni attól, akit a legjobban szeretünk (általában), az elég lélekölő dolog. Nem is értem azokat az embereket, akik önkéntes karanténba vonultak és közölték a párjukkal, hogy akkor "majd akkor júniusban tali..". Normálisak? Szerintem ez egyértelműen annak a jele, hogy ők simán elvannak hónapokig a párjuk nélkül, és közel sem annyira ragaszkodnak hozzájuk, mint az egészséges lenne. Hogy őszinte legyek, nekünk a párommal ilyen meg se fordult a fejünkben, hogy ne találkozzunk. Ha ő ezt felhozná, nálam ez egyenesen szakító ok lenne, mert ebből azt érezném, hogy nem vagyok neki fontos.

Betartjuk az óvintézkedéseket, maszkban járunk vásárolni, kézfertőtlenítünk, nem megyünk közösségbe autóval hoz-visz (tömegközlekednem nem kell) stb. De a közös élet nem áll meg.


Van önálló életem, egyetemista vagyok, tanulok, lekötöm magam, itthon is csinálom a dolgaimat, barátnőkkel is dumálok, olvasok stb. Nem függök a páromtól, de nyilván azért vagyok párkapcsolatban, mert abban szeretnék lenni. Nekem a telefonon egymás hangját hallgatjuk hónapokig-sztori nem párkapcsolat. Egy beszélgetőpartner, lelkitárs maximum. Nem a szexről van szó itt egyébként, anélkül elvagyok (mikor szingli voltam, akkor is hónapokig, évig tökéletesen megvoltam nélküle). Nekem a páromra van szükségem, és nem tudom elképzelni, hogy emberek ezrei, hogy képesek önkéntes módon elszigetelni magukat a párjuktól hónapokra.

Persze, sokan mondják, hogy anyáink korában a férfiak hónapokra, évekre elmentek, mikor katonaság volt. De azért lássuk be, ott nem volt B opció, ha menni kellett, hát menni kellett.


Nyilván van egy kivétel, ha valakinek a szülője az extrém veszélyeztetett kategóriába tartozik, de azért a mai tízen-huszonéves fiatalok szülei jórészt 60 év alatti.


Igazából a kérdésem célja az volt, hogy megérdeklődjem, ki mit gondol erről. Nyilván ez most nem arról szól, hogy meggyőzzük egymást, ha ellenkezőképpen gondolod, akkor is írd le. Inkább csak a MIÉRTEKRE vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol erről, hogy áll hozzá és ezt mivel indokolja.


A kérdésem valószínűleg elég sok indulatot gerjeszt, de vállalom a következményeit. Valószínűleg a többség a másik álláspontot képviseli, ezzel tisztában vagyok.


2020. ápr. 16. 16:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%

"Mondván, hogy anyuci-apuci ne haljon bele a vírusba, akkor most hónapokig külön vannak" Felelősségteljes felnőttek.


"Nem is értem azokat az embereket, akik önkéntes karanténba vonultak és közölték a párjukkal, hogy akkor "majd akkor júniusban tali..". Normálisak? Szerintem ez egyértelműen annak a jele, hogy ők simán elvannak hónapokig a párjuk nélkül, és közel sem annyira ragaszkodnak hozzájuk, mint az egészséges lenne." Nekünk volt 4 hónap a kapcsolatunkban, amit földrajzilag távol töltöttünk egymástól. Már 10 éve vagyunk együtt, úgyhogy az idő minket igazolt. De nyugodtan ítélkezz csak másokon, bár kiváncsi vagyok hány éve tart a ti megrendíthetetlen szerelmetek, amit pár külön töltött hét tönkrevágna.

2020. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
39%

A kérdésem alá válaszoló emberek nagy része esküszöm, olyan primitívek, hogy megáll az ész.


Szánalmasak vagytok, hogy ilyen hangnemben tudtok csak kommunikálni. Ti sem vagytok különbek tőlem, marha egyáltalán egy szintén lehet titeket emlegetni velem. Aki ilyen stílusban képes csak kommunikálni, az foghatja is a lapátot és szépen eláshatja magát, de tényleg. Szánalom.

2020. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
43%

“Rendben. Poshadjatok még nyár végéig a sötét szobátokban, óvva az időseket, ha nektek így jó. De ha valaki másképp cselekszik, nem kéne ilyen trágár, ocsmány módon hozzáállni.


Gondolkozzatok el. “


Az egyetlet primitiv ember az te magad vagy.

Meg a vegen mi leszunk a rosszak, mert egy vilagjarvany idejen a legjobb tudasunk szerint probalunk vigyazni magunkra es embertarsainkra.


Ejnye-bejnye! Most aztan vegig megyek a valaszokon es mindenkit jol lepontozok, mert a szejelem! A SZEJELEM ANNYIRA SZEEEP. Szejetet es szejelem. Ez az elet ertelme. Ti csunyak! Nem tudjatok, mert sohasem voltatok szerelmesek!! GONDOLKOZZATOK EL MAGATOKON!!!!!

Primitivek vagytok!!! A szerelem az elso!!!

2020. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg azért ilyen "paprikás" a kérdező, mert félti a fél éves kapcsiját, mert a pasija lelép, ha 3-4 hétig nincs szex. Az öregek meg kit érdekelnek, az igaz szerelem fontosabb.
2020. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Igen. Valóban lepontoztam a válaszokat, de nem a tartalma miatt, hanem a stílus miatt, amit képviseltetek. Nem azzal van a gondom, hogy nem értünk egyet, hanem ezzel a köpködéssel.


Sokakat sajnos átitat a média pánikkeltő hangulata. Csak nézzétek meg YouTuben orvosokat nyilatkozni a koronavírusról, szerintük is az egész fel van fújva és el vannak torzítva a statisztikai adatok. Ők a szakemberek. Nekik hiszek. Nem egy újságírónak.


Pont.


Nem vitatkozom tovább, mert meddő vita, értelmetlen frocsoges.

2020. ápr. 16. 21:52
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban naponta 2000 ember hal meg, Olaszországban még mindig napi 6-700, Spanyolországban, Franciaországban is hasonló adatok. Persze téged ez nem érint, hiszen te nem ott élsz. Te biztos elhiszed, hogy Magyarországon 10-ed annyi beteg van, mint a szomszédos Ausztriában.
2020. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Azoknak a pároknak sem sokkal jobb, akik együtt vannak és 0-24 egymás agyára mennek.
2020. ápr. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

Én egyetértek a kérdezővel, ugyanakkor tartok is a vírustól és betartom az óvintézkedéseket. Már a kezdetektől fogva home office-ban dolgozom, mindenkivel a neten beszélgetek, és igyekszem nem pánikolni semmin... de nagyon nehéz. Másfél éve tartott a kapcsolatom, amikor a vírus beütött és pont a karantén előtt szakítottunk majdnem... A karantén első hónapját végigveszekedtük, háromszor majdnem szakítottunk, és mostanra annyit sikerült kisütni, hogy elhozzák hozzám autóval, mivel 80 km van köztünk. Krónikus beteg szülei vannak, nem akart eredetileg elindulni, de bizonyos kényes kérdéseket lehetetlen interneten keresztül tisztázni, bármennyire is ragaszkodnak egymáshoz emberek. Én úgy gondolom, hogy ha nem tömegközlekedve, a higiéniai szabályokat betarva és a nagy fal között vagyunk együtt, akkor nem muszáj elszigetelődnünk a párunktól... Főleg, ha mindketten otthonról dolgozunk. Ez az időszak a szingliket nem kínozza meg, illetve az introvertáltakat, akik egyébként se keresnek túl gyakran másokat. Ég igen, abban is van valami, hogy ez az időszak pont megfelelő próba a párkapcsolatoknak, hogy melyik mit bír ki... De megfelelő körülmények közt szerintem lehet találkozni.


26/N

2020. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
És akkor mit vársz? Karantén idején lehessen összejárni dugni majd hazamenni?
2020. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


Dehogynem! Márpedig ez ennyire egyszerű.


Próbára teszi igen. És ha valóban szeretted és szereted is akkor nem fogtok szakítani.


Ha még is akkor a fele sem igaz.

2020. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!