Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Koronavírus - tönkreteszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koronavírus - tönkreteszi a párkapcsolatokat is?

Figyelt kérdés

Én azok táborát erősítem, akik habár elfogadják a vírus létezését, illetve a veszélyét, az intézkedések egy részét is, de túlzásnak tartom, amit a gazdasággal, társadalmi intézkedésekkel tesznek. Szerintem ez több emberáldozatot fog közvetett módon követelni (mármint a pénztelenség, válság, vállalkozások csődje stb.), mint maga a vírus. Persze, legyünk óvatosak, hordjunk maszkot, még talán ezzel a távoktatásos dologgal is egyetértek, de összességében amit művelnek a gazdasággal, az maga a gazdasági öngyilkosság. Szerintem.


Ez az egyik. A másik pedig a párkapcsolatok. Olvastam neten is, illetve nekem is van több ismerősöm, akik a párjukkal összeköltözés előtt álltak, de a vírus szétszakította őket. Mondván, hogy anyuci-apuci ne haljon bele a vírusba, akkor most hónapokig külön vannak. Értem én, de anyuci-apuci a boltban nagyobb eséllyel szedi össze a vírust, mikor a heti bevásárlásra megy, vagy ha esetleg dolgozni (ha nem tud otthonról dolgozni).


Attól, hogy van egy járvány, az élet nem áll meg. A párunk a párunk marad, akivel igenis foglalkozni kell, hiszen a közös jövőnk része. Még szerintem a legjobb párkapcsolatokat is próbára teszi a helyzet, mert azért lássuk be, hetekre (hónapokra?) távol lenni attól, akit a legjobban szeretünk (általában), az elég lélekölő dolog. Nem is értem azokat az embereket, akik önkéntes karanténba vonultak és közölték a párjukkal, hogy akkor "majd akkor júniusban tali..". Normálisak? Szerintem ez egyértelműen annak a jele, hogy ők simán elvannak hónapokig a párjuk nélkül, és közel sem annyira ragaszkodnak hozzájuk, mint az egészséges lenne. Hogy őszinte legyek, nekünk a párommal ilyen meg se fordult a fejünkben, hogy ne találkozzunk. Ha ő ezt felhozná, nálam ez egyenesen szakító ok lenne, mert ebből azt érezném, hogy nem vagyok neki fontos.

Betartjuk az óvintézkedéseket, maszkban járunk vásárolni, kézfertőtlenítünk, nem megyünk közösségbe autóval hoz-visz (tömegközlekednem nem kell) stb. De a közös élet nem áll meg.


Van önálló életem, egyetemista vagyok, tanulok, lekötöm magam, itthon is csinálom a dolgaimat, barátnőkkel is dumálok, olvasok stb. Nem függök a páromtól, de nyilván azért vagyok párkapcsolatban, mert abban szeretnék lenni. Nekem a telefonon egymás hangját hallgatjuk hónapokig-sztori nem párkapcsolat. Egy beszélgetőpartner, lelkitárs maximum. Nem a szexről van szó itt egyébként, anélkül elvagyok (mikor szingli voltam, akkor is hónapokig, évig tökéletesen megvoltam nélküle). Nekem a páromra van szükségem, és nem tudom elképzelni, hogy emberek ezrei, hogy képesek önkéntes módon elszigetelni magukat a párjuktól hónapokra.

Persze, sokan mondják, hogy anyáink korában a férfiak hónapokra, évekre elmentek, mikor katonaság volt. De azért lássuk be, ott nem volt B opció, ha menni kellett, hát menni kellett.


Nyilván van egy kivétel, ha valakinek a szülője az extrém veszélyeztetett kategóriába tartozik, de azért a mai tízen-huszonéves fiatalok szülei jórészt 60 év alatti.


Igazából a kérdésem célja az volt, hogy megérdeklődjem, ki mit gondol erről. Nyilván ez most nem arról szól, hogy meggyőzzük egymást, ha ellenkezőképpen gondolod, akkor is írd le. Inkább csak a MIÉRTEKRE vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol erről, hogy áll hozzá és ezt mivel indokolja.


A kérdésem valószínűleg elég sok indulatot gerjeszt, de vállalom a következményeit. Valószínűleg a többség a másik álláspontot képviseli, ezzel tisztában vagyok.


2020. ápr. 16. 16:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%

Akkor röviden:

1. Egy valamire való kapcsolatot ennyi nem tehet tönkre. Amelyik ettől tönkremegy, az annyit is ért.

2. Nem, nem lenne jó inkább a nyugdíjasok negyedét-felét gyötrelmes halálra ítélni.

3. Nem 4-5 emberben kell gondolkozni. Lehet, hogy sokak szülei 60 alattiak. De sokuknak élnek a nagyszülei, akik meg egy bő 20-assal idősebbek. És az ember találkozik másokkal is. Lehet, hogy az én családomban nincs veszélyeztetett. De ha a gyerekem hazahozza a vírust a suliból, én meg a reggeli bevásárlásnál átadom a 90 éves második szomszédnak, könnyen lehet, hogy két hét múlva üresen fog állni a házuk, és nem azért, mert elköltöztek.

2020. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%

#maradjotthon van. Ennyi.

Aki komoly kapcsolatban él, azok együtt élnek, többiek meg kibírják. Nem ez lesz a kapcsolat legnagyobb próbája és hangyafing a vírus miatti egyéb dolgokhoz képest.


Értelmetlen AEG győzködni egymást. Mindenki maradjon a seggen.

2020. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%
Ez tömény hiszti, olvasni is szar volt...
2020. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
3, Miért olvastad akkor végig? :)
2020. ápr. 16. 17:07
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

"Persze, sokan mondják, hogy anyáink korában a férfiak hónapokra, évekre elmentek, mikor katonaság volt. De azért lássuk be, ott nem volt B opció, ha menni kellett, hát menni kellett."


Most is ez van, csak most nem a "hát menni kellett" van, hanem a "hát nem kell menni".


Amelyik kapcsolat nem bír ki ennyit, azért nem kár. Aki meg lekezelően anyuci-apuci-ként beszél a szüleiről, az nem tiszteli őket.

2020. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

4, Nem értem a a válaszod logikai kapcsolatát. Miért ne tisztelném a szüleimet?


Fel se merült sem anyámban, sem a párom anyjában, hogy elzárjanak minket egymástól. Ők is élik az életüket, persze amennyire lehet. Az én anyám, a párom anyja is kijár a szabadba sportolni. Tehát ebben a szituban nekem elég érdekes lenne, ha ők mondanák meg, hogy találkozhatunk-e vagy sem. Mindkettőnk anyja 50 felett van. Apáink nem élnek velünk, mindkettő esetben elvált szülőkről van szó.

2020. ápr. 16. 17:12
 7/30 anonim ***** válasza:
47%
Még most mindenki csak viccelődik, élvezi a mézes heteket. Na majd térjünk vissza ezzel a kérdéssel mondjuk augusztusba, egy végig otthon rohadt nyár után. Ja igen, amikor már a többségnek elfogyott a pénze és a türelme. Amikor majd azt mondják, hogy ebben az évben még kitartás, meg a #maradjotthon sem lesz ekkora divatos és trendi márkanév.
2020. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%

"van több ismerősöm, akik a párjukkal összeköltözés előtt álltak, de a vírus szétszakította őket"


Mekkora véletlen, hogy PONT a világjárvány előtt mindenki össze akart költözni. Mondhatnám lenézően, hogy aki eddig nem költözött össze a párocskájával, az nem is szereti.

2020. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%

1-essel egyet értek.


főleg az első modatával:

" Egy valamire való kapcsolatot ennyi nem tehet tönkre. Amelyik ettől tönkremegy, az annyit is ért."

2020. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

1-es és 9-es,


Nem kötekedésből, de azért ti is tudjátok, hogy ez nem ilyen egyszerű.


Pont azoknak a legnehezebb, akik leginkább ragaszkodnak egymáshoz. Egy langyos, kihűlt párnak ez valóban nem nagy kihívás. Itt most azokról van szó, akik tényleg szeretik egymást, esetleg szerelmesek is egymásba. Azoknak ez elég nagy kínlódás, és lelkileg annyira megterhelő lehet, hogy emiatt nem éli ezt túl a kapcsolat.

2020. ápr. 16. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!