Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Koronavírus - tönkreteszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koronavírus - tönkreteszi a párkapcsolatokat is?

Figyelt kérdés

Én azok táborát erősítem, akik habár elfogadják a vírus létezését, illetve a veszélyét, az intézkedések egy részét is, de túlzásnak tartom, amit a gazdasággal, társadalmi intézkedésekkel tesznek. Szerintem ez több emberáldozatot fog közvetett módon követelni (mármint a pénztelenség, válság, vállalkozások csődje stb.), mint maga a vírus. Persze, legyünk óvatosak, hordjunk maszkot, még talán ezzel a távoktatásos dologgal is egyetértek, de összességében amit művelnek a gazdasággal, az maga a gazdasági öngyilkosság. Szerintem.


Ez az egyik. A másik pedig a párkapcsolatok. Olvastam neten is, illetve nekem is van több ismerősöm, akik a párjukkal összeköltözés előtt álltak, de a vírus szétszakította őket. Mondván, hogy anyuci-apuci ne haljon bele a vírusba, akkor most hónapokig külön vannak. Értem én, de anyuci-apuci a boltban nagyobb eséllyel szedi össze a vírust, mikor a heti bevásárlásra megy, vagy ha esetleg dolgozni (ha nem tud otthonról dolgozni).


Attól, hogy van egy járvány, az élet nem áll meg. A párunk a párunk marad, akivel igenis foglalkozni kell, hiszen a közös jövőnk része. Még szerintem a legjobb párkapcsolatokat is próbára teszi a helyzet, mert azért lássuk be, hetekre (hónapokra?) távol lenni attól, akit a legjobban szeretünk (általában), az elég lélekölő dolog. Nem is értem azokat az embereket, akik önkéntes karanténba vonultak és közölték a párjukkal, hogy akkor "majd akkor júniusban tali..". Normálisak? Szerintem ez egyértelműen annak a jele, hogy ők simán elvannak hónapokig a párjuk nélkül, és közel sem annyira ragaszkodnak hozzájuk, mint az egészséges lenne. Hogy őszinte legyek, nekünk a párommal ilyen meg se fordult a fejünkben, hogy ne találkozzunk. Ha ő ezt felhozná, nálam ez egyenesen szakító ok lenne, mert ebből azt érezném, hogy nem vagyok neki fontos.

Betartjuk az óvintézkedéseket, maszkban járunk vásárolni, kézfertőtlenítünk, nem megyünk közösségbe autóval hoz-visz (tömegközlekednem nem kell) stb. De a közös élet nem áll meg.


Van önálló életem, egyetemista vagyok, tanulok, lekötöm magam, itthon is csinálom a dolgaimat, barátnőkkel is dumálok, olvasok stb. Nem függök a páromtól, de nyilván azért vagyok párkapcsolatban, mert abban szeretnék lenni. Nekem a telefonon egymás hangját hallgatjuk hónapokig-sztori nem párkapcsolat. Egy beszélgetőpartner, lelkitárs maximum. Nem a szexről van szó itt egyébként, anélkül elvagyok (mikor szingli voltam, akkor is hónapokig, évig tökéletesen megvoltam nélküle). Nekem a páromra van szükségem, és nem tudom elképzelni, hogy emberek ezrei, hogy képesek önkéntes módon elszigetelni magukat a párjuktól hónapokra.

Persze, sokan mondják, hogy anyáink korában a férfiak hónapokra, évekre elmentek, mikor katonaság volt. De azért lássuk be, ott nem volt B opció, ha menni kellett, hát menni kellett.


Nyilván van egy kivétel, ha valakinek a szülője az extrém veszélyeztetett kategóriába tartozik, de azért a mai tízen-huszonéves fiatalok szülei jórészt 60 év alatti.


Igazából a kérdésem célja az volt, hogy megérdeklődjem, ki mit gondol erről. Nyilván ez most nem arról szól, hogy meggyőzzük egymást, ha ellenkezőképpen gondolod, akkor is írd le. Inkább csak a MIÉRTEKRE vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol erről, hogy áll hozzá és ezt mivel indokolja.


A kérdésem valószínűleg elég sok indulatot gerjeszt, de vállalom a következményeit. Valószínűleg a többség a másik álláspontot képviseli, ezzel tisztában vagyok.


2020. ápr. 16. 16:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
46%

Az én szüleim nem idősek, de alapbetegség miatt veszélyeztetettek.

Anyukám epilepsziás és szívproblémái is vannak, apukám cukorbeteg, krónikus magas vérnyomással és gerincsérvvel. Egyik mellé sem ajánlatos a koronavírust begyűjteni.


Ha a párom azt mondaná, hogy ha nem találkozok vele, akkor szakít velem, azt mondanám hogy csak hajrá! Ha neki fontosabb a randi mint a szüleim biztonsága, az ablakon vágnám ki a cuccait. Ha nagyon felbosszant, lehet hogy fel is gyújtanám őket.

2020. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

11,

Nem tudom, láttad-e, de a kérdésben írtam, hogy nyilván van KIVÉTEL, ahol érthető a szeparáció. A te eseted pont a kivétel.


Egyébként meg szinte mindenkinek van kisebb vagy nagyobb krónikus betegsége, jómagamnak is huszonévesen, történetesen allergia és asztma. Tüdőgyulladásom is volt életemben nem egyszer, bár az is igaz, mindkettő bakteriális volt, tehát egy kis antibiotikum és semmi bajom nem volt. Azért a vírus ebből a szempontból komolyabb, mert nincs ellene hatásos ellenszer.


Én tudom, milyen a tüdőgyulladás, de mégsem zárom el magam. Kijárok sportolni (az asztmám miatt erre szükségem van, mert ha nem sportolok, az asztmq rosszabbodik és fulladni kezdek, sport mellett meg szinte nullára redukálódnak a spontán asztmás éjszakai rohamok), kimegyek a napra D vitamint gyűjteni. Nekem ez az egészségmegőrzés és PREVENCIÓ. Nem a tobb hónapos izoláció a sötét szobában.

2020. ápr. 16. 17:37
 13/30 anonim ***** válasza:
59%
Rendben, a te kapcsolatod nem elég erős ahhoz, hogy kibírjon pár hónap különlétet. Másé meg igen. Akkor csak mászkálj és terjeszd a vírust. 20-on éves vagy, és azt hiszed, mindent tudsz a párkapcsolatokról. Aztán lehet, hogy ti lesztek az elsők, akik szakítatok, mire vége lesz ennek az egésznek. A pasid megunja, hogy furikázzon téged ide-oda, mert te nem bírsz nélküle létezni.
2020. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
60%

“ Pont azoknak a legnehezebb, akik leginkább ragaszkodnak egymáshoz. Egy langyos, kihűlt párnak ez valóban nem nagy kihívás. Itt most azokról van szó, akik tényleg szeretik egymást, esetleg szerelmesek is egymásba. ”


Mit tudsz te a szerelemrol? Ezt a vergodest meg olvasni is faraszto.

Velemenyem szerint itt nem a szerelem nagysaga, hanem az intelligencia hanyados a mervado.

Amennyire te azt hapogod, hogy ha a parod nem akarna talalkozni veled juniusig neked az annyi is lenne , szakitanal, mert nem vagy fontos neki blablabla.


Hat en meg epp ellenkezoleg, ha a paromrol kiderulne hogy Ilyen kicsi az agyi kapacitasa, hogy a dugas, a simi-sumi, egyutt eltoltott ido, “torodes” (ahogyan azt te nevezed) fontosabb, mint peldaul a sajat es az en csaladom egeszsege, azt egybol elkuldenem a francba.


A hozzad hasonloak tenyleg nem sokban kulonboznek egy eloembertol, vagy peldaul egy majomszabasutol, aki nem eleg intelligens, hogy megertse az osszefuggest x es y kozott.

2020. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%

Pontosan azok a kapcsolatok fogják kibírni a távolságot, ahol megvan a kellő érzelmi szint és imádják egymást. Kismillió ember él távkapcsolatban mégis kibírják, hogy hetekig, hónapokig nem találkoznak mert szeretik egymást. Amelyik kapcsolat rámegy erre annak sosem volt jövője. A technológia terjedésével már 0-24-ben lehet egymás nyakán lógni online. Annyi de annyi program van amit lehet csinálni videochaten is. Akibe ennyi kreativitás nem szorult, hogy megold egy online randit az mit keres kapcsolatban, hogy fog bele évek után is energiát fektetni? Akik csak akkor tudnak kezdeni egymással valamit ha személyesen találkoznak azok már temethetik is a kapcsolatot.

A másik meg, mi az, hogy összeköltözés előtt álltak? Könyörgöm akkor már rég összeköltöztek. Az, hogy összeköltözés előtt állunk pontosan azt jelenti, hogy erre már konkrét tervek és előkészületek vanak. Kb annyit kellett tenni, hogy megírják a papírokat egy szimpatikus albérlethez. Ne mondja már senki, hogy ő összeköltözés előtt állt a párjával ha még egy ilyen helyzetben sem tudták ezt az egyszerű feladatot megoldani. Dehogy álltak ők összeköltözés előtt, hülyítették csak egymást. Szóval teljesen felesleges azzal jönni, hogy velük most hogy kicseszett a vírus mert ez nem igaz. Aki össze akart költözni az összeköltözött.

És ahogy előttem is leírták már bármilyen normális kapcsolat kibírja ezt. Pláne ha tényleg erős érzelmek vannak. Aki csak személyes találkozóknál tud energiát fektetni egy kapcsolatba az vagy nem a megfelelő emberrel van vagy nem alkalmas kapcsolatra. Ha a te kapcsolatod ez alatt a 2 hónap alatt tönkrement akkor nem a vírushelyzettel van a baj.

2020. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
27%

Az az anyuci-apucis rész elég szociopata volt.

Aki nem bír ki pár hetet a párja nélkül, akivel az élete hátralevő részét leéli, hogy segítsen a szüleinek, az jobb lett volna ha meg sem születik.


Jelenleg a legutolsó dolog ami miatt aggódni kell, hogy hogy alakul a párkapcsolati életed. A karantén nen csak azért van, hogy anyád meg apád ne dobja fel a talpát (ami tudom, tudom, járulékos veszteség), hanem azért is, hogy megmentsuk magát az egészségügyet. Állj egy ápoló elé, és add elő neki azt, hogy el kéne szabadítani teljes gázzal a vírust, mert neked, meg a többi fiatalnak hiányzik a dugás, meg az együtt netflixezes. Gyerünk, tedd csak meg, és figyeld a reakcióját.


A gazdaság pedig igyis-úgyis egy rakás szar,ami radikális reformációra szorult, a vírus pedig ennek remélhetőleg a katalizátora lesz.


Könyörgöm ne legyünk már egy 5 éves gyerek szintjén, aki nem érti meg, hogy vannak fontosabb dolgok, mint az, hogy ő jól szórakozzon.

Hidd el, hogy azoknak még rosszabb, akik olyannal vannak osszezarva, akiket utálnak, vagy akik bántják őket (olvass híreket: rendkívül megnőtt a karantén miatt a családon belüli erőszakos büntettek száma) de az ilyen emberek mégsem hisztiznek.

Valamiért mindig az hisztizik, akinek a legkevesebb problémája van.

"unatkozom", "be kell vásárolnom a szüleimnek", "elmarad a koncert amire menni akartam" bla bla......

Pofa be🙄 Kibirod.

2020. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
70%

"hogy emiatt nem éli ezt túl a kapcsolat."


Akkor az egyébként sem tartana túl sokáig.

2020. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

A kérdésem alá válaszoló emberek nagy része esküszöm, olyan primitívek, hogy megáll az ész.


Szánalmasak vagytok, hogy ilyen hangnemben tudtok csak kommunikálni. Ti sem vagytok különbek tőlem, marha egyáltalán egy szintén lehet titeket emlegetni velem. Aki ilyen stílusban képes csak kommunikálni, az foghatja is a lapátot és szépen eláshatja magát, de tényleg. Szánalom.


Értelmes ember értelmes módon képes kifejezni mondandóját, személyeskedés nélkül. De ez a szint, amit képviseltek kommunikációban, az a primitívség netovábbja.


Rendben. Poshadjatok még nyár végéig a sötét szobátokban, óvva az időseket, ha nektek így jó. De ha valaki másképp cselekszik, nem kéne ilyen trágár, ocsmány módon hozzáállni.


Gondolkozzatok el.

2020. ápr. 16. 19:13
 19/30 anonim ***** válasza:
43%

"nem kéne ilyen trágár, ocsmány módon hozzáállni."


Te állsz hozzá a kérdéshez ocsmány módon. Aki nem értett egyet veled, az normális módon áll ehhez, csak nem kímélte az érzéseidet, miközben ezt kifejtette.


És ja, felelős felnőtt emberek módjára otthon is fogunk "poshadni", amíg el nem múlik a krizishelyzet. A tény, hogy nem fér a fejedbe, hogy áldozatot kell hozni nem csak a számodra amúgy is lelkifurdalas nélkül felaldozhato öregekért, hanem magáért a társadalomért, finoman szólva is elkeserítő.


Nem hallottam még normális, intelligens, bármilyen téren tiszteletet érdemlő embert így beszélni erről a helyzetről. Általában csak a gyerekes, önző barmok, akik nem tudnak pár hónapig megmaradni a p icsajukon hiszik, hogy ők jobban tudják, mit kell csinálni, mint a világ összes járványügyi szakértője. Az pedig, hogy simán megölnél embereket, mert neked mindenképp ki kell menned az utcára, olyan szinten primitív hozzáállás, hogy nincs jogod bárki mást primitívnek tartani.


Na mindegy.... Ezen a ponton már hajlok rá, hogy csak egy kis troll vagy, aki arra veri ki, hogy hergeljen másokat a vírussal kapcsolatban. :D

2020. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
49%

Engem is megdöbbentett ez a stílus, ahogy itt a kérdezőnek nekiestek. Úgy látszik, őket nem zavarja a sok lehúzott redőny, lelakatolt rács, "üzletünk határozatlan ideig zárva" tábla, a tönkretett Húsvét, a szétszakított családok, állásukat vesztett emberek, a lezárt kirándulóhelyek. És persze itt csupa öntudatos, állhatatos, rendíthetetlen ember van, betonszilárd elvekkel, gratulálok. Szerintem igenis megsínylik a párkapcsolatok ezt a helyzetet, mert szükségünk van egymásra, és a személyes kontaktust semmiféle elektronikus kütyü nem pótolja. Pontozzatok le nyugodtan.

72N

2020. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!