Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti mit gondoltok ezekről az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok ezekről az illendőségi dolgokról? Alap vagy plusz?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettem egy ismerősömmel, egy nővel (50 éves), elvált és 3 felnőtt gyereke van (nem rólam van szó, ismerős tényleg).

Én jóval fiatalabb vagyok nála (28).

Szóval nemrég elmesélte hogy egy társkeresőn megismerkedett egy férfival és elmentek randizni és elmondta mik voltak a problémák és pozitívumok. Többek közt szóba kerültek ilyen illendőségi, etikettbeli dolgok is és ezen a téren nagyon nem értünk egyet és kíváncsi vagyok hogy ezek a dolgok tényleg ennyire jelentősek vagy csak én vagyok már túlságosan érdektelen ezek iránt.

Szóval elmondta hogy a pasas pl nem segítette le a kabátját és ő mint nő ezt mindkitől elvárná akivel találkozik, legyen az randipartner, egy szimpla ismerős, munkatárs , stb. Vagy pl hogy ő (a nő ismerősöm) beállt nőként a férfi jobb oldalára (mert hogy úgy illik) erre a pasi átment a másik oldalra és így a nő került a bal oldalra ahol a k**rvák mennek.

Na most ebben a 2 dologban nagyon nem értettünk egyet. A kabátot még valahogy megértem, az nekem is jól esik, de nem várom el, pláne nem első randin ill. pl egy szimpla barái találkozó esetében sem várom el egy férfitől. Nála alap.

Ezt az oldal kérdést meg egyenesen hülyeségnek tartom, én erre sose figyelek, sosem tartottam jelentősnek, ezt rendkívül elavultnak tartom. Számára kiábrándító és alap lenne a jobb oldal.

A kérdésem hogy mennyire van ezeknek jelentősége objektíve? Rosszul látom? Vagy csak ennyire kiütközik hogy más korosztály vagyunk?

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?

Jöhetnek vélemények, tapasztalatok is.

Kort is írjatok légyszi!:)


2020. febr. 29. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Én meg pont az oldalas dolgot tartom fontosnak. Én nem a k...rvája vagyok a másiknak, hanem a párja.

Bal oldalt csak a k...rva és a kutya megy.

A kabátlevétel számomra nem fontos,hogy abba segítsen a másik.


Mindenkinek más a fontos.

2020. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem se fontos az ilyesmi. Néhány ember akikkel randiztam viszont maguk hangsúlyozták ezeket. Olyan szinten, hogy az egyik mindig rám szólt, hogy álljak meg, mert a jó oldalon kell mennie. Egyik másikkal hátulra kellett beszállnunk a kocsiba, és mikor elém lépett beszállni bal oldalon, én átmentem és jobbról szálltam be, ő meg rohant utánam. Én nem értettem, mi van, ő meg megsértődött, hogy nem nyithatott ajtót.


50 éves az már más generáció, de van olyan, akibe ezeket beleverték még.


27/N

2020. febr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten nem szeretem, ha segíteni akarnak a kabattal. Viszont csak a jobb oldalon szeretek menni. Ott szoktam meg, nagyon zavar a másik oldal
2020. febr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Hu, én bajban vagyok,mert van egy maniam, hogy csak a bal oldalon szeretek menni mindenkivel, ha férfi, ha nő. Tudom, hogy nem az az én helyem, de ez van. Kabát kérdésben, nem várom el, hogy lesegítse, de ha mégis, akkor nem kezdek el hisztizni, hogy hagyjon mar, le tudom venni egyedül is. Ezt azért írtam le, mert sok férfit hallottam nőkre panaszkodni emiatt. Tudják, hogy le tudjuk venni, ki tudjuk nyitni az ajtót stb.

38N

2020. febr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenki az vár el a partnerétől, amit akar, nem vagyunk egyformák. Neki fontos az ilyesmi, neked meg nem, egyik sem rosszabb vagy jobb, mint a másik. Én 22 vagyok, soha nem is hallottam még arról, hogy "jelentése" van annak, hogy melyik oldalon mész... Simán le tudtam volna élni az életem úgy, hogy végig valakinek a bal oldalán sétálok és fogalmam nem lett volna, hogy krvának tartanak :D Engem nem érdekelnek az ilyen szimbolikus dolgok, bőven elég, ha valaki alapvető szinten udvarias, pl tisztelettel beszél velem, előre enged az ajtóban vagy nem szájtátva nézi, ahogy bepakolok a bevásárlókosárba 40 kiló virágföldet a teszkóban, hanem ő is megfog egy zsákot és segít. Nem kell körbeugrálni meg kicsavarni a kezemből mindent csak azért, mert nő vagyok.
2020. febr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki ez fontos, akkor ezt tiszteletben kell tartani. Személy szerint nekem se a kabátlevétel, se a melyik oldalán is menjek téma nem fontos (amelyikről épp kényelmes). De szerintem mindenkinek vannak olyan elvárásai párkeresés szempontjából amivel mások nem értenének egyet. Nem vagyunk egyformák.
2020. febr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Mert mi van akkor ha a bal oldalt megy? Honnan jött ez egyáltalán?

Ez valami jó öreg magyar hülyeség, mint pl. a mondás miszerint "reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj úgy, mint egy polgár, és vacsorázz úgy, mint egy koldus", stb?

2020. febr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan honnan jött, ez az oldal dolog de én is hallottam már róla.

Tisztában vagyok vele hogy másoknak mások a preferenciáik társleresés terén csak érdekelne hogy ez vajon a korkülönbség/generációs különbség miatt (is) van-e? Vajon az 50-es korosztálynál gyakoribbak ezen hagyományok, dolgok elvárása vagy nincs összefüggés.

Tudom hogy nem a gyakoris kommentekkel tudok felállítani örök érvényeű statisztikákat csak kíváncsi vagyok más emberek véleményére, ki kit gondol ezekeről.

2020. febr. 29. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Tessék, itt egy cikk, amiben leírják, hogy miért a jobb oldalon van a nő, és egyéb más dolgot is megemlít.

[link]


"AZ UTCÁN


Együtt megjelenő férfi és nő egymás mellett halad, a férfi a nő bal oldalán. Ezt a hagyományt a nő védelmével magyarázzák, ugyanis a védelmező férfi bal oldalán viselt fegyverének használata ezáltal válhatott akadálymentessé. A világ megváltozott – ma már senki sem jár karddal az oldalán –, de a klasszikus felállás maradt az eredeti. Persze, ha a helyzet úgy hozza, hogy a jobb oldalon kell óvni őt (pl. útpadka), akkor a férfi azon az oldalon halad mellette. Kivétel az esküvő, amikor a férfi szív oldalán, azaz a balján áll a menyasszony."

2020. márc. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem az agyamra menne egy olyan férfi, aki foggal-körömmel ragaszkodik minden (egyébként teljesen értelmetlen, sőt, sok esetben nem is praktikus) udvariassági formulához. Ilyesmitől sosem tudtam megtiszteltnek, megbecsültnek érezni magamat, egyedül azt nem tartom feleslegesnek, ha segít nekem a srác/férfi a cipekedésben, amikor szükségem van rá.

21/L

2020. márc. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!