Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az itteni ferfiak szerint ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lachesys kérdése:

Az itteni ferfiak szerint ez tenyleg anyagiassag?

Figyelt kérdés
Az egyik elozo kérdésre erkezett valaszok ihlettek a kerdest. Szerintetek tenyleg anyagiassag, hogy a nonek neha jol esik egy bonbont, viragot, kisebb ajandekot kapni? Pl kulfoldi utrol egy szep par kesztyu, karkoto (nem arany, lehet egy szep asvanyos kezmuves karkoto! nem az ar a lenyeg)... szoval az ilyen gesztusok. ettol miert van egy no anyagiasnak belyegezve? szerintem teljesen normalis egy kapcsolatban meglepni egymast, en is hozok a baratomnak ajándékot, neha csak meglatok valamit amirol tudom h tetszene neki, vagy szereti... es nem varok alkalomra, hanem elviszem neki, es orulok az oromenek. o ugyanigy. az itteni valaszolok egy resze meg mar aranyasonak belyegez barkit, akinek barmilyen igenye van, nem csak setalni szeretne pl mosz a hideg esoben a randin vagy kapcsolat alatt otthon bamulni a tvt, es megtiszteltetesnek erezni, ha a mirelit pizza felet nem fizettetik ki vele.

2019. nov. 10. 16:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

fel se merult benned, hogy nem minden ferfi a harmasra meg az analra vagyik? na mindegy, ezmar messze vezeto tema, de amugy szerintem teged minosit, hogy egy erzelmi alapu kerdesre a szexualis igenyeket kezded felemlegetni.


de amugy elmondom, egy szerelmes no sok mindenbe belemegy, es azok a pasik, akik megkapjak az analt meg a harmast(mar ha ez a vagyuk) tobbnyire legalabb kepesek udvarolni. szanalmas, hogy ti elvarjatok a noktol a bhaszogep-konyhairobot szerepet, de a klasszikus udvarlo ferfi szerepet meg ugy ahogy van elutasitjatok es jottok az anyagiassaggal. tudod ennyi erovel valamit valamiert; bar az en kapcsolataimban soha nem alkalmaznam ezt a szemleletet, es valahogy normalis pasikkal hozott ossze a sors. igaz, tudom is a sajat ertekem, nyitott vagyok szexualisan es máshogy is, okos, minosegi. ha valaki maskepp akar kezelni, mehet amerre lat. valamiert megis maradni szokott a pasi, amelyik nekem is megfelel;)

2019. nov. 10. 16:40
 12/24 anonim ***** válasza:
4%

5-össel értek egyet.


Kötelező jelleggel várja el a nő, hisztizik ha nem kap nagyobb értékű ajándékot.


Az embernek nyilván jólesik, de ha ezt szóvá kell tenni a másiknak, illetve figyelmeztetni rá, akkor NE is hozzon inkább semmit.

Mert az már nem önszántából történik..


Hanem csak azért, hogy na ezt megvesszük neki aztán reméljük kussolni fog....

2019. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
3%

"nem az ar volt a lenyeg a lany posztjaban sem, de nem akarjatok felfogni. nekem baratom kozos kirandulaskor lemaszott egy meredek sziklafalon fotozni, es talalt 2 kovet, felhozta, hogy azok mi vagyunk:)"

A kérdező semmit sem írt arról, hogy ilyen apróság tetszene neki. Beszélt helyette arról, hogy sál meg bonbon kéne neki, vagy az adott országot jelképező dolog. Miközben adott országgal kapcsolatos ajándékot kapott...

Sőt, azt is írta, hogy 10 EURÓVAL IS KIBÉKÜLNE.

A kérdésben eredetileg csak megerősítésre vágyott, mert ő maga is érezte, hogy valami nem tiszt az önmosdató szövegében. Aztán konkrétan be is vallotta, hogy még a pénznek is jobban örülne, mint egy apró figyelmességnek.

Nagyon unalmas, hogy az oldal 90%-a abból áll, hogy a férfiakat mindenért ekézitek és mindennel kapcsolatban szórjátok itt az 1 bites előítéleteiteket, miközben a nőkre mondott minden dolgon felháborodtok, még akkor is, ha jogos. Még ha egy nő le is írja, hogy ő pénzt akar, akkor is a férfiakat támadjátok. Utána pedig csodálkoztok, hogy milyen férfiak maradnak meg ezen az oldalon... A normálisakat elég hamar elüldözitek.


"fel se merult benned, hogy nem minden ferfi a harmasra meg az analra vagyik?"

De, felmerült. Ahogy az is, hogy nem minden nő drága ajándékokra vágyik, mint ahogy a kérdésben említett nő.


"na mindegy, ezmar messze vezeto tema, de amugy szerintem teged minosit, hogy egy erzelmi alapu kerdesre a szexualis igenyeket kezded felemlegetni."

Hogymi?! :D Épp az anyagias igényeket véded, aztán kiakadsz a szexuális igényeken? A szexualitás még mindig érzelmibb alapú, mint az anyagiasság.


"szanalmas, hogy ti elvarjatok a noktol a bhaszogep-konyhairobot szerepet, de a klasszikus udvarlo ferfi szerepet meg ugy ahogy van elutasitjatok es jottok az anyagiassaggal."

És tádám, idevágtál még egy előítéletet a férfiakkal szemben negatív értelemben, a nőkkel szemben meg pozitívban... Én első körben a normális gondolkodást várnám el, de veled együtt sokan képtelenek arra.

És nem, nem várok el semmi extrát. És cserébe én is nyújtok egy csomó dolgot. Csináltam már éjjel egykor kaját barátnőmnek, kaptam már anált és valahogy egyikünk sem az ajándékok értékét nézte. Akármit kaptunk vagy adtunk, örültünk neki. Mondjuk, én már olyan 20 körül kinőttem abból a szintből, amiről kérdéseket írtok ki.


"igaz, tudom is a sajat ertekem, nyitott vagyok szexualisan es máshogy is, okos, minosegi."

Annyira okos és minőségi vagy, hogy egyszerű hozzászólásokat sem vagy képes felfogni, előítéletesen szidsz másokat és hasonlók. Asszem' örülök, hogy a te világképedben nem hozom az "okos, minőségi" színvonalat.

2019. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
22%
Nem anyagiasság, csak olyasvalakit kell keresni, akinek hasonlóak az elképzelései. Én pl.: az apró ajándékokban egyetértek, de soha nem utazgatok. Nem azért mert nem telne (mérnökként megtehetném úgy gondolom), hanem mert egyáltalán nem érdekel, én szívesebben sétálgatnék az esőben, beülnék egy teázóba vagy csak beszélgetnék otthon összebújva, mintsem évente 2x menőkézzek balcsira meg görögbe (vagy egyiptomba, vagy helyettesítse be ki mit szeretne). Nem az anyagiak miatt, a felfogás különböző. Én otthonülősebb vagyok, és nem abban mérem az élet értelmét, hogy épp milyen nyaralós kép mehet a facebookra. (32/F)
2019. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

te sem igazan vagy kepes felfogni az irott szoveget, ha mar itt tartunk.


ha valaki london ceruzat ajandekoz, az tuti nem kreativ egyen. elobb sulne le a pofamrol a bor, minthogy ilyet adjak. max teljesen leszharom munkahelyi karacsonykor adnek ilyen szemelytelen ajandekot, de meg akkor is adnek valamit melle:D szoval erted, ha mar ajandek, legalabb valami olyasmit adjon, amivel egy full idegennel sem egne a pofaja.


es igen, ha valaki ennyire unalmas es egysiku ajandekotletek teren az tuti nem kepes kitalalni olyan figyelmesseget a baratom. es 10 euro az amibol mar lehet venni pl egy jobb bonbont, valami kozmetikumot stb. ha mar ennyire nem bir valaki kreativ lenni. egy ceruza max akkor aranyos ajandek, ha a lany pl grafikus, de akkor is inkabb egy speci valtozatot hoznek...

es tenyleg szanalom, hogy egy normalis ajandek az mar anyagiassag. akkor tenyleg inkabb ne is hozzon semmit, ha ilyen "nesze semmo fogd meg jol." es szerintem ez a kerdes nem az anyagiakra van kihegyezve, hanem erzelmi alapu, hiszen a figyelmetlenseg, a masik fantaziatlansaga, empatiahianya esik rosszul. es h 30 evesen nem tanulta meg az illemet:D ami tok gaz.



a konyhairobotos szovegreszlet a nok fele semleges kijelentes, a ferfi hozzaallast iteli el, ami a kommentedbol lejott. mivel ennyit irtal, ez alapjan tudtam itelni. ha valakinek erre a kerdesre a harmas meg az anal a valasza, az szerintem primitiv, es valóban nem az lesz az elso asszocicaciom, hanyszor csinalt ejszaka kajat a nojenek. hat szorri, fene az itelkezo fajtam:(


szerintem az anyagiassag ott kezdodik, ha chanel parfumot követel valaki, nem ott, ha rosszul esik neki az uncsi, filleres, "fogdbehiszhoztamvalamit" ajandek.

ha szerinted a kerdesben a 10 euron volt a lenyeg, akkor te sem latsz tovabb az orrodnal.

2019. nov. 10. 17:15
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#15


Ez teljesen jogos...


DE!


Akkor ne legyen olyan lehetséges opció is, hogy "nem láttam semmi értelmeset, ezért nem hoztam semmit, bocsi". Mert van ilyen is, amikor jobb híján hoz ceruzát, mert ami esetleg valóban jó lenne az túl drága, de mivel elvárt, hogy vigyen ezért muszáj valamit. Ezért kellene ezt a dolgot nem kötelezően elvárttá tenni, mert ez a vége. Vagy az, hogy vegyen csak jó drágát, ha az olcsók gagyik, de ez már szerintem túl durva lenne.

2019. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
47%

"te sem igazan vagy kepes felfogni az irott szoveget, ha mar itt tartunk."

De, sikerült. Elmondanád, hogy mit nem fogtam fel? Szinte minden mondatodra reagáltam.


"ha valaki london ceruzat ajandekoz, az tuti nem kreativ egyen. elobb sulne le a pofamrol a bor, minthogy ilyet adjak. max teljesen leszharom munkahelyi karacsonykor adnek ilyen szemelytelen ajandekot, de meg akkor is adnek valamit melle:D szoval erted, ha mar ajandek, legalabb valami olyasmit adjon, amivel egy full idegennel sem egne a pofaja."

Na, most már nem csak az a baj, hogy az illető nem költ eleget, hanem az is, hogy nem kreatív. Ejj, ha ilyen rossz az a pasi, nem kell vele lenni.

Amúgy női oldalról elég kreatív a hármas, nem? Ja, hogy az már neked nem szimpi...


"es igen, ha valaki ennyire unalmas es egysiku ajandekotletek teren az tuti nem kepes kitalalni olyan figyelmesseget a baratom. es 10 euro az amibol mar lehet venni pl egy jobb bonbont, valami kozmetikumot stb. ha mar ennyire nem bir valaki kreativ lenni. egy ceruza max akkor aranyos ajandek, ha a lany pl grafikus, de akkor is inkabb egy speci valtozatot hoznek..."

Le is írtad a lényeget, amiről már páran egy ideje pofázunk, érezhetően feleslegesen: Nem az ajándék számít, hanem az, hogy JOBB legyen, SPÉCI legyen. Akkor miről is beszélünk? Fogj kezet a másik kérdés kiírójával, saját magatok írjátok le úgy, hogy mit akartok, aztán mosdatjátok magatok.


"es tenyleg szanalom, hogy egy normalis ajandek az mar anyagiassag. akkor tenyleg inkabb ne is hozzon semmit, ha ilyen "nesze semmo fogd meg jol." es szerintem ez a kerdes nem az anyagiakra van kihegyezve, hanem erzelmi alapu, hiszen a figyelmetlenseg, a masik fantaziatlansaga, empatiahianya esik rosszul. es h 30 evesen nem tanulta meg az illemet:D ami tok gaz."

Fentebb már leírtad, hogy JOBB ÉS SPÉCI ajándék számít NORMÁLISNAK. Ezek után miért próbálod az érzelmi alapot idekeverni? :D

Az illem meg nem szól arról, hogy ajándékot kell hozni külföldről. Lol.


"a konyhairobotos szovegreszlet a nok fele semleges kijelentes, a ferfi hozzaallast iteli el, ami a kommentedbol lejott. mivel ennyit irtal, ez alapjan tudtam itelni. ha valakinek erre a kerdesre a harmas meg az anal a valasza, az szerintem primitiv, es valóban nem az lesz az elso asszocicaciom, hanyszor csinalt ejszaka kajat a nojenek. hat szorri, fene az itelkezo fajtam:("

A kommentemből az jött csak le, amit gondolni akartál. (Személy szerint ennek általában örülök. Sokszor vagyok nyers és egyenes, az emberek többsége meg ezért hamar előítéletes lesz velem szemben. Király lehetőség arra, hogy kiszűrjem, kire érdemes időt fordítani és ki az, akire felesleges.)

Szóval a szexuális dolgokkal kapcsolatos ajándék primitív, de az nem anyagias, ha valaki drágább dolgokat akar kapni? Nem érzed, hogy szimplán elfogult vagy valamivel szemben és igazából nem is a válaszok és mások szempontjai érdekelnek?


"szerintem az anyagiassag ott kezdodik, ha chanel parfumot követel valaki, nem ott, ha rosszul esik neki az uncsi, filleres, "fogdbehiszhoztamvalamit" ajandek."

Hány ilyen kapcsolatot láttál már? És hány ilyen helyzetben voltál? A környezetemben láttam már pár ilyen apróságból kinövő dolgot és egy volt az én régebbi kapcsolatomban is. Nem laktam együtt a lánnyal, néha hétvégén elmentünk bevásárolni. Ha kellett neki is épp valami, akkor megvettem azt is. Akkor végeztem az egyetemmel, lett melóm, szóval nem volt gond a részemről és nem okozott megterhelést. És ő fizette mondjuk a kaját. Aztán szép lassan elcsúsztak az arányok... A munkahelye mellett volt a tesco, de egyedül már be sem ment. Ha elfogyott valami, nekem szólt, hogy kéne mennünk bevásárolni és egyre több dolgot szórt a kosárba. Soha nem ajánlotta fel, hogy fizet. A kajálásokért is mindig én fizettem. A havi pár ezer forintos apróságból bumm, havi minimum 30.000 lett. (Mondom, minimum.) Hát, én behúztam a kéziféket...


"ha szerinted a kerdesben a 10 euron volt a lenyeg, akkor te sem latsz tovabb az orrodnal."

Ha szerinted a kérdésben a 10 euró volt a sarkalatos pont, te sem látsz tovább az orrodnál és hiába írunk bármit is...


#15: Ott a pont. Az ajándék elvárása vicc. Én pl. voltam úgy külföldön egy napra, hogy rohanás volt a program és bolt sem volt a közelben. Szóval nem lett ajándék és kiakadás sem.

2019. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

edricus ertem amit mondasz. mondjuk en sosem vartam el per se hogy kapjak mindig valamit, de nagyon orultem, mikor kaptam. az is igaz, hogy a baratom vagy kreativ ajandekokat ad, vagy hoz pl datolyaszilvat, amirol tudja hogy imadom, vagy pedig valoban dragabbat vesz, de ez nem elvaras, amikor epp van erre kerete elofordul. pl vett nekem egyszer uj monitort. ami jol esett, meg tok aranyos volt, hogy sorolta a muszaki tulajdonsagait amit en leszhartam amugy meg nem is erdekelt, de olyan edesen mondta es csillogott a szeme hogy beraktam valami szines filmet es en is aradoztam milyen jo a szinarany meg a pixelek meg mittudomen hogy lassa hogy orulok:D jo esetben nyilvan ez odavissza megy. meg nekem nincs munkam, egyetemre jarok, igy ilyen dragat nem tudok neki venni, de osztondijbol most is osszesporoltam 15 ezret kettonknek lovasszinhaz jegyre, vagy szulinapjakor egy napos ausztriai kirandulast szerveztem, a kajat megoldottam hogy csinaltam rantott husis szendvicsket stb hogy arra ne kelljen kolteni.

na mindegy. csak unalmas mar ez a sok golddigger nyuszoges alaptalanul.

2019. nov. 10. 17:41
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

#18


Az tényleg unalmas, de én nem is mondtam ilyet. Én csak a kötelező jelleg, illetve a kölcsönösség elve miatt aggályoskodtam az elejétől kezdve. Meg most a végén, hogy létezzen a "nem volt semmi" lehetőség.

2019. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

igen, jobb es specibb ajandekokat szeretek, mint egy ceruza. hat milyen ber vagyok:DDD de nem gondoltal bele, hogy ez miert lehet fontos nekem? mert szerintem elegge tukrozi, mennyire ismeri a masikat valaki, mennyire figyel oda, mennyire kreativ (igen, nekem szamit.) amugy nem kell minden kulfoldi utrol hozni valamit, de ha mar hoz, eroltesse meg magat kicsit. es nem, nem az ar a lenyeg. pl karacsonyra baratom a kedvenc kortars koltojetol kapott tolem egy dedikalt peldanyt az uj verseivel. netto 1500 ftert:) na szted ennek orult jobban, vagy ha kapott volna egy after shavet? es ja, enis jobban orultem a feketere festett rozsanak, mert latszott, hogy figyelt arra, amit mondtam, es eletem egyik legjobb ajandeka.


ha meg a szexnel tartunk annak is orult, mikor kikotoztem es raultem a szajara, de valoban, a harmas nem tetszik nekem. mino prudseg:)


nem erdekel a nyersseg, nyilvan egy irott terben a szoveged alapjan itelnek meg es az alapjan, amit leirsz. en is eleg nyers vagyok szerintem.

2019. nov. 10. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!