Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értik meg sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg sokan, hogy az incel nem egyenlő az elmebeteg tömeggyilkossal?

Figyelt kérdés

Rossz reklámot kaptak, ez tény, viszont attól, hogy volt köztük olyan elvetemült, mint Elliot Rodger és Alek Minassian, még nem kell velük azonosítani az összes, magát incelnek nevező egyént.


Az incel jelentése involuntary celibate, azaz kényszerű cölibátus. Valaki, aki minden akarat és önfejlesztés (!) ellenére sem talál párkapcsolatot, pedig ösztönösen, biológiailag igénye lenne rá. Nem csak a szexre, hanem a szeretetre, hovatartozás érzésére is (Maslow-piramis megvan?). Ezek hiánya olyan szintű frusztrációt, elkeseredettséget okoz bennük, hogy a társadalmat okolják a sikertelenségeik miatt.


A másik, amit meg szoktam figyelni, az az érvelés, hogy "kinek kell egy nőgyűlölő?". Szerintem senki nem születik annak, kellenek olyan élmények az ember életében, amik ezt kiváltják.


2019. nov. 4. 07:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%

Engem nem érdekel ki kinek nevezi magát. Hívhatja magát valaki incelnek, lúzernek, szerencsétlennek, nem érdekel. De értsék meg végre, hogy lehet változtatni kellene valamin, ha nem jön össze egy nővel sem a környezetéből, meg sehonnan. Ahhoz önismeret kell, hogy ezt megértse, valamit nem csinál jól.

Fordított esetben, ha a lányokat nézzük: fiúk, Ti választanátok olyan lányt aki "csúnya" (lehetne szebb, előnyös igényes ruhák, jó frizura stb), önsajnáltató( állandóan magát sajnáltatja és mindenkit hibáztat), frusztrált és nem ismeri önmagát(márpedig ez egy párkapcsolat alapja)

Nyilván mindenki azt a nőt választaná, aki kihozza magából a maximumot, vagy ha nem is a maximumot, legalább fejlődik.


Biztos vannak olyanok is akik az első lányt választanák, csak abból szoktak születni az olyan kérdések, hogy mit tegyek a barátnőm/barátom nem ad magára, állandóan panaszkodik stb...


Bocsánat amiért így eltértem a tárgytól, de hidjétek el, senki sem lesz véletlen frusztrált, senki se lesz egyik pillanatról a másikra nőgyülölő, mert mindennek megvan az oka, és idő mire kialakul. Csak ahhoz megfelelő önismeret, és fejlődni akarás szükséges, hogy ez megszűnjön.


De én még mindig tartom magam ahhoz, hogy senkit se akarok megbélyegezni ilyen meg olyan jelzőkkel, de azért el kell fogadni a másik oldalnak is, hogy mindenkinek vannak elvárásai, igaz nem olyan magasak mint egyesek beállítják, tényleg nem minden a külső, meg lehetnek hibái a másiknak, de ne legyen már frusztrált, mert nem én akarok lenni neki az a nő aki majd leveszi róla a terhet, mert nekem is vannak megoldandó problémáim, és nem vagyok pszichológus hogy egy ilyen mértékű mentális bajt meg tudjak neki oldani.


Sőt ha valaki ilyen "incel" attól még hogy lesz egyszer barátnője nem fog megváltozni, sőt alkalmatlan is lenne egy kapcsolatra. Valószínű nem tartana sokáig, pont azok miatt amiket írtam.

2019. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
30%

Én meg azt nem értem, miért a nőgyűlölő férfiakra koncentrál egy fórum, miért nem inkább a férfigyűlölő nőkre.

Mivel az utóbbiból hatványozottan több van.

Eleve elég csak megnézni, mennyi femináci fórum ketyeg még a mai napig, ellenben van egy darab ilyen férfi fórum, a férfihang, vagy mi....

2019. nov. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha nem is tömeggyilkos persze, de azért ez nem egy egészséges gondolkodás. A nők ugyanannyira sokfélék, mint a férfiak, nem lehet őket valami felcímkézett dobozba préselni, aztán egyre kisebb dobozokba rakni, mert na jó, egy nagyba mégsem fért bele... és így tovább. Bárki beleőrül abba, ha így kezeli az embertársait és folyton ezzel foglalkozik, mindegy, milyen okkal. Ha szeretne valahová tartozni, első körben barátokat érdemes keresni, ez lehet egy rajzszakkör, zenekar, sport, vallás, önkéntesség, természetjárás, társasjáték klub, vagy a harmadik diploma... mittudomén... nem magányosan, interneten keresztül vagy (csak) a pszichológusnak kell elméleteket gyártani másokról, hanem élőben megismerni az embereket. Mindenki másokhoz viszonyítja magát, ez tök normális, de nem elképzelt gondtalan és gonosz nőkhöz meg valami csodálatos életű alfa hímekhez kell rakni a mércét, hanem valós emberekhez, akiknek mindnek van valami keresztje. Ami meg mérgező, keserűvé tesz, abban sosem szabad elmélyedni, akkor sem, ha önigazolást ad, inkább olyan tevékenységbe kell az energiát fektetni (jobb híján bizony a szexuálisat is), ami örömet okoz, pl. csak jobban alszol vagy legalább megveregetheted a saját vállad, mert létrehoztál valami jót, szépet (akár szomorút) vagy leküzdöttél valamit vagy másoknak segítettél. Ez az önfejlesztés, nem az utána olvasás meg a magányos konditerem. Ismerek nagyon ronda, szegény, sőt fogyatékos embereket, akiknek van párja, és ismerek okos, szép, sikeres embereket, akiknek nincs, és van aki párral is boldogtalan és magányos, más meg pár nélkül is nagy társadalmi életet él és látszólag elégedett, mert tartozik valahová és értékesnek tartja magát. Nem lehet dobozokba rakni az életet. Uff :)
2019. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
73%
#12 pont ezért, velük van tele az oldal
2019. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%

"Én meg azt nem értem, miért a nőgyűlölő férfiakra koncentrál egy fórum"


Hát talán mert minden második kérdés arról szól, hogy brühühü a gonosz nők nem hagyják hogy megdugjam őket. Ha nem rinyálnának nyilvánosan, mindenki leszarná, mert mindenkinek megvan a maga baja.

2019. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem van egy incel haverom..sir hogy nincs noje 23 evesen szuz is, 160 centi, de mondtam neki kezdjen el edzeni legyen apoltabb talaljon munkat ( igen, meg az sincs ) stb. Na, ez volt kb 2 eve azota semmi, erted semmi nem valtozott. Hat az a helyzet, igy incel is marad elete vegeig, pedig jo arc srac es nem is csunya alapvetoen.
2019. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Én nem mondanám magam incelnek, voltak már barátnőim, köztük egy 5 éves kapcsolat, de a nők válogatóssága egyszerűen érthetetlen.


Magas, egyesek által jóképűnek mondott, diplomás, jól szituált, saját lakással és autóval rendelkező ember vagyok. Nem vagyok túlsúlyos, jelenleg szálkásításon dolgozom. A kapcsolataimban az odaadás, törődés volt rám jellemző. Mindig elhagytak, mert vagy túl sok voltam, vagy emiatt az új, fogyasztói társadalmi felfogás miatt, miszerint ha valami kezd elromlani, azt nem megjavítani kell, hanem eldobni, lecserélni...


Ez van.


28F

2019. nov. 4. 09:37
 18/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem mindegy, ki hogyan hívja magát, annak a fejében valami nincs rendben, aki nem viselkedik felnőtt ember létére felnőtt emberként. Az életben semmi sem jár és csak azért, mert az embernek vannak ösztönei, nem tehet meg akármit. Nem rabolhat boltot, mert éhes, nem ölhet embert, mert mérges, nem kell semmit adni neki, mert dugni akar, hiszen az egy másik ember kárára menne ugyanúgy, ha az nem akar vele szexelni. Lehet okolni ezért a társadalmat, ami azt hivatott fenntartani, hogy mindenkinek addig terjed a szabadsága, amíg ezzel másokét nem korlátozza, de semmit nem ér el vele az ember, csak magából csinál hülyét. Az evolúció az alkalmazkodás során bekövetkező fejlődésre hivatott. Evolúciós értelemben zsákutca az az ember, aki a megfelelő játékszabályok között nem tanul meg nyerni, csak mutogat, mint egy olasz.
2019. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
39%

Ha kimész az utcára és megkérdezel 20-50 év közötti embereket, hogy mi az az incel, sokan még csak nem is fogják tudni. Az idősebbekről meg ne is beszéljünk. A szó eredeti jelentése szerint minden férfi aki szeretne párkapcsolatot, de nem jön össze neki (és itt nem számít az ok), valójában incel. Itt pedig semmiféle erőszakosság, nőgyűlölet vagy ilyenek nincsenek a képben. Egyszerűen egy cél van, amit valamilyen (külső vagy belső) okból nem tud elérni.

Tőlünk nyugatabbra vannak fanatikus, kicsi de annál hangosabb csoportok, akik ezt túlgondolták. Nálunk pedig van egy néhány tucat nőből álló csoport, akik őket veszik alapul és az incel jelző mögé szeretnének bepakolni minden negatív tulajdonságot (ezzel ellenségképet gyártva), hogy aztán lehessen ujjal mutogatni, hogy "lám ezért nem találok magamnak párt, mert ezek nem képesek (vagy nem akarnak) azért fejlődni, hogy megfeleljenek az igényeimnek". Tehát megvan az ellenség, lehet okolni az inceleket a saját sikertelenségük miatt. Ez a gondolkodásmód pedig nagyon hasonlít a..., mire is?


Ez azért káros, mert már ma is ott tartunk, hogy 25 feletti férfiként lassan titokban kell tartani azt, ha egyedülálló vagy. Ha ehhez még elterjed ez az inceles okfejtés, akkor gyakorlatilag esélytelen lesz, hogy egy egyedülálló, átlagos férfi 30 felett társat találjon. Mert ugye ha egyedülálló akkor incel, ha pedig incel, akkor biztosan nőgyűlölő, erőszaktevő, úgy gondolja hogy neki a nő alanyi jogon jár, és minden kudarcáért másokat hibáztat. Ilyen meg senkinek sem kell.

2019. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
20%

#9


Ember te hol élsz?

Komolyan azt hiszed, hogy a szép nők/jóképű férfiak megküzdenek azért, hogy nekik kapcsolatuk legyen vagy szexhez jussanak? 😂

2019. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!