Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a baj azzal, ha már rögtön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj azzal, ha már rögtön az ismerkedés elején tisztázom, mit várok egy kapcsolattól?

Figyelt kérdés

Pl fel szoktam hozni már az első 4 randi alatt, hogy

-én mindenképp gyereket szeretnék

-nyílvánvaló, hogy a nő "dolga", hogy szüljön. Legalábbis én nem ismerek alternatívát. Max az örökbefogadást, de az maradjon meg végső esetre.

-a férfi feladata a családot eltartani, a nő feladata, hogy nevelje a gyereket, főzzön, mosson, takarítson, boltba járjon, amíg a férfi dolgozik.

-és ha úgy döntök valakivel összekötöm az életem, akkor nincs "enyém-tied", mindenki belead amit tud, és minden KÖZÖS. Erről nyilván írásban is szeretnék megegyezni.

-ha egy nőnek már van gyereke, akkor szívesen segítek a nevelésében és bármit megkap tőlem, amit a saját gyerekem, de apja nem leszek olyan gyereknek, akinek van saját apja (ha nincs, az más kérdés)


És még a annyi, hogy amíg együtt vagyok valakivel, addig sem neki, sem nekem ne legyen szexuális kapcsolat mással.


Nem értem miért van az, hogy 10 évvel ezelőtt ezekkel semmi gond nem volt, mostanában pedig már alig lehet így ismerkedni.


F36



2019. okt. 5. 12:10
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

De én ezt így gondolom, aki nem az nem hozzám illik és kész.

4x volt már olyan kapcsolatom, ahol utólag derült ki, hogy a nő teljesen mást akar.

36 éves vagyok. Nincs időm baromságokra.

2019. okt. 5. 12:52
 12/36 anonim ***** válasza:
61%

Mikor megismertem a férjemet, 200 km-re éltünk egymástól, csak hétvégenként találkoztunk. A 3. hétvégén hozta fel, hogy neki nincsenek testvérei satöbbi és majd szeretne gyerekeket. Majd visszakérdezett, én hogy állok a témához. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, de igazából szerintem is jó volt, hogy ezeket az elején tisztáztuk. 30-31 évesek voltunk ekkor, ha én azt válaszoltam volna, hogy "hát én inkább kutyát akarok", akkor felesleges lett volna húzni egymás idejét.

Szóval szerintem nincs ezzel baj, 30 felett már tudja az ember, hogy mit vár egy párkapcsolattól, és a másiktól is elvárja, hogy tudja, mit akar.

2019. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%

Ha 10 évvel ezelőtt ez nem volt gond, akkor pont 10 évvel vagy elmaradva, nem? 36 évesen párt keresni így elég lúzer dolog.

Egyből az tűnik ki, hogy neked mindegy kicsoda, csak beilleszkedjen az elvárásaidba. Nem valami jó udvarlás, és nem is vezet sehova.

2019. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is az jön le, hogy egy darabot keresel, aki beleillik a mozaikba, nem pedig társat vagy valakit, akibe szerelmes vagy.
2019. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
97%

"a férfi feladata a családot eltartani, a nő feladata, hogy nevelje a gyereket, főzzön, mosson, takarítson, boltba járjon, amíg a férfi dolgozik."


Jó lesz ha hozzászoksz, hogy ez már a 21. század és nagyon nem így működnek a dolgok. Ideje alkalmazkodnod.

2019. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
88%

"De én ezt így gondolom, aki nem az nem hozzám illik és kész."

Oké, akkor maradsz továbbra is egyedül.


"4x volt már olyan kapcsolatom, ahol utólag derült ki, hogy a nő teljesen mást akar."

Talán kommunikálni kellene egy kapcsolatban, de nem úgy, ahogyan te azt gondolod, hogy már az első randin elhadarod, hogy neked mire van szükséged.


"36 éves vagyok. Nincs időm baromságokra."

Épp itt az ideje elgondolkodnod, hogy 36 évesen miért vagy még egyedül. Nagyon nem jó a hozzáállásod a dolgokhoz, de hát vannak ilyen emberek, akik képtelenek beismerni, hogy változniuk kell és egyedül maradnak.

2019. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
98%
Látszik hogy soha életedben nem voltál még nővel tartósabb ideig, álomvilágban élsz. A nők is adott esetben eltarthatnak családot, és a férfiak is elmehetnek boltbe, vezethetnek háztartást, nevelhetnek gyereket
2019. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Több válaszolótól is megkaptam, hogy 36 évesen miért vagyok egyedül.

Azért mert összesen 6 kapcsolatom volt az életemben. Először egy két éves, akivel elidegenedtünk. Aztán 8 évig éltem egy nővel, akivel családot akartam alapítani, de idő közben rákos lett. Először kiverték a méhét, ez után úgy tűnt, hogy jól lesz, csak nem lehet gyerekünk, örökbe akartunk fogadni. Viszont a rák újra előjött máshol. Kezdtünk előről mindent.

Ezen is túl voltunk, majd egyszer csak rosszul lett, és leállt a szíve. Hivatalosan ez volt a halál oka, de nem tudják mi történt, valószínűleg a sok küzdelem legyengítette.


Ez után 4 rövidebb kapcsolatom volt, mindig kiderül, hogy egyáltalán nem illünk össze.


Jól érzitek, nem keresek szerelmet. Egy társat keresek, kölcsönös törődést, szeretetet. Számomra már nincs szerelem.

2019. okt. 5. 13:47
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj ezzel, csak nem minden nő passzol hozzád, többek között én sem, mert nem akarok háztartásbeli lenni, dolgozó szülők mellett nőttem fel, akiknek közös háztartásban a házimunka közös, és ezt a mintát viszem tovább, mert ez jó volt (apám már nyugdíjas, és pár éven belül anyám is, több, mint 30 éve házasok, szóval ez nem valami újdonság), te ebben nem lennél partner, én meg a te elképzeléseidben nem tudnék partner lenni.

Másrészt a minden közös már a különvagyonnál bukik, nekem például van egy saját ingatlanom, amit nem a szüleim tettek a hátsóm alá, ők csak kis mértékben segítettek, a nagyját én spóroltam össze a rávalónak, párkapcsolat nélkül, ez jogilag különvagyonnak számít, nem fogom közösbe bevinni, legfeljebb a gyerekem örökölheti. Nyilván neked ez sem tetszene, de én sem tartok igényt más különvagyonára, szóval úgy gondolom, ha valaki ebbe egy fillért nem tett bele, az ne formáljon igényt se rá. :-)

2019. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

ma 13:49


Tényleg nem vagyunk egyformák.

Nekem is van saját házam és egy saját lakásom is (amit bérbe adok). Egyiket sem kaptam, mindkettőért megdolgoztam, a házon pedig hitelem is van.

Számomra a közös azt jelenti, hogy közös. Nincs enyém-tied. Ha pl beteg volt a párom, hosszú éveken keresztül munkaképtelen volt, egyértelmű hogy áldozatokat hoztunk. Pl muszáj volt hazaköltöznünk Magyarországra, nyilván rengeteg pénzt is felemésztett. Nem az én pénzem, hanem a pénzünket.

Ha együtt vagyok valakivel, akkor vagy együtt csináljuk végig a nehézségeket is, vagy ne legyünk együtt.

Ebben nagyon szélsöséges elveim vannak. Nincs számomra olyan, hogy valaki kicsit kell, vagy kell mindennel együtt, vagy nem kell sehogy sem.

2019. okt. 5. 13:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!