Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok ismerkednétek olyannal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok ismerkednétek olyannal, aki nyugtatót szed?

Figyelt kérdés

Nyugtatót és antidepresszánst természetesen orvosi utasításra.

Általában normális vagyok, csak ha ezeket nem szedem, akkor bajok vannak.

Meg fura gondolataim vannak, de ezt kifelé nem mutatom soha, mások nem tudják.



2019. szept. 11. 18:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Ha fiatalon már gyógyszereznie kell magát, akkor igen. Olyan nagy elvárás, hogy egészséges emberként egy másik egészséges emberrel szeretnék együtt lenni?!
2019. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

ma 18:44


Konkrét neurológia betegségem van, ami miatt extrém behatás esetén felborulnak az agyamban a biokémiai folyamatok. Ezért kell ilyenkor gyógyszert szednem egy ideig. Szó sincs arról, hogy ez mentális eredetű. Tisztázott a neurológiai háttere.


Extrém élethelyzet ami jelenleg kiváltotta, munkahelyi problémák, több 100 ezer forint miatti jogi cécó (természetesen a vétlen fél vagyok), és ezekkel egy időben halál eset a családban.

Úgy gondolom ezek együtt állása neurológiai alapbetegség nélkül is gondot okozna sokaknak.

Nyugtatót és antidepresszánst nem véglegesen kell szednem, és általános esetben, hétköznapi stresszhelyzetekben teljesen tünetmentes vagyok.

2019. szept. 11. 19:23
 13/27 A kérdező kommentje:

"Olyan nagy elvárás, hogy egészséges emberként egy másik egészséges emberrel szeretnék együtt lenni"


Számodra mit jelent egészségesnek lenni? Számomra azt, hogy nincs semmilyen olyan tüneteim, ami a hétköznapi életemben problémát okozna. És nem, ez nem egy alap dolog, hanem egy olyan mázli, amiért minden nap hálás vagyok a világnak, mert olyan neurológiai alap betegségem van, ami mellett súlyosabb esetben életképtelen lennék. Évente járok szakorvoshoz és látom azokat az embereket, akik ennek a betegségnek egy agresszívabb változatában szenvednek.

Nem tudom, te mit nevezel betegségnek, én testileg lelkileg egészséges vagyok, hiszen (kis gyógyszeres rásegítéssel) normális boldog életet élhetek, magas életminőség mellett és szinten tartva későbbiekben sem okoz ennél nagyobb problémát.


Megkérdezném töled, hogy aki szemüveges az beteg? Hiszen segédeszköz nélkül a szembetegsége problémát okoz számára. Akinek 4 lábujja van az egyik lábán, az beteg?


Csak kíváncsi vagyok a véleményedre és másokéra is.

Ne érts félre, engem a legkevésbé sem zavar, hogy te teljesen kizárod az ismerkedést "beteg" emberrel. Bár az kicsit komikus, ahogy ezt visszavetetted egyetlen tapasztalatodra, akinek "fel sem állt" :D Ne haragudj meg, de én ilyenkor nevetek magamban.

2019. szept. 11. 19:35
 14/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem bántani akarlak, de azért a kérdésed és a kifejtés nem egy egészséges ember benyomását keltik...

"Általában normális vagyok"- az ember ezt hallván egyből arra gondol, hogy "na és mi van, amikor nem?".

"ha ezeket nem szedem, akkor bajok vannak" itt azt írod, hogy állandóan gyógyszert kell szedned, különben "bajok" lesznek, a másik kommentedben pedig már arról van szó, hogy csak ideiglenesen szeded...

"Meg fura gondolataim vannak, de ezt kifelé nem mutatom soha, mások nem tudják." Attól, hogy nem beszélsz róla és (szerinted) semmi jele nincs a "fura gondolatoknak", még nem vagy egészséges ember. Semmi gond ezzel, biztosan lehet segíteni a dolgon vagy ha mást nem, legalább megtanulni helyén kezelni, de attól, hogy nem látszik a külvilág felé, még nem normális dolog. A rákos beteg attól függetlenül is rákos, hogy (még) nincs semmi tünete és a gyilkos sem normális, ha gyilkosságokon gondolkozik attól, hogy erről nem beszél senkinek és (egyelőre) nem ölt meg senkit. Na nem egy gyilkoshoz akarlak hasonlítani, csak egy példa volt.

2019. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Teljes mértékéig kizáró tényező.

Voltam együtt ilyen jellegű problémával küzdő férfivel,megerőszakol,mert ő akkor épp szexelni akart,fenyegetet ha elhagyom megöli magát,soha többet. Pontoz le nyugodtan

2019. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

ma 19:59


Értelek. Lehet rossz volt a megfogalmazás.

Kényszergondolataim vannak. (Olyan gondolatok, amikkel nem foglalkozom, és csak úgy betörnek a fejembe és nem szeretném. Pl. Amikor elmegy a villamos mellettem, akkor az eszembe jut, hogy mi történne, ha kilépnek elé, de nem áll szándékomban ilyet tenni. Vagy amikor belehajtok egy kátyúba, akkor nem hagy nyugodni egy gondolat, hogy elütöttem valakit, holott biztos vagyok benne, hogy nem) Ezeket nagyon jól tudom kezelni, pontosan tudom mik a kényszergondolatok és mi a valóság, azt is tudom hogy mit kell csinálnom, hogy ne gerjesszem, hanem megszünjenek rövid idő alatt.


A bajok alatt azt értem, hogy a kezelés idő előtti abbahagyása tüneteket okozhat, pl. nagyon erős szorongást, kényszer cselekedeteket (pl a korábbi esetet követve nem tudnám megállni, hogy menjen egy kört autóval és megnézzem, hogy tényleg nem ütöttem el senkit).


Mindenben pontosan a szakemberek tacsait követem és szerencsére hatásosak is. Jelenleg gyógyszer mellett tudok kvázi tünet mentes lenni (tehát hogy semmi problémát nem okoz, nem látszik rajtam, kezelni tudom), a trauma elött gyógyszer nélkül sem volt ilyen panszom, és ha kifejti idővel a megfelelő hatást a gyógyszer és helyre áll az agyam biokémiája, akkor a gyógyszer elhagyása sem fog problémát okozni. Pusztán annyit, hogy nagyon extrém esetben (mint amit korábban említettem) előjöhetnek OCD-s tünetek illetve nagyon erős szorongás. Persze szakorvosok segítségével a jövőben is kezelhető lesz.

2019. szept. 11. 20:21
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

A válaszolóknak üzenem, részben megértelek titeket.

De abba belegondoltatok, ő most ezt itt megkérdezi, oké. De mi biztosít, hogy akivel együtt vagytok, vagy ismerkedtek, elárulja-e egyáltalán? Mi van, ha szedi, de nem tudtok róla?

Nő vagyok, én is szedtem egy időben. Nem volt rám írva. Az tudta, akinek elmondtam...

2019. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

ma 20:12


Kérlek fejtsd már ki, mit értesz "ilyen jellegű" alatt. Mert ha jól értem, ez egy újabb általánosítás.

Miből gondolod, hogy bárkit is megerőszakolnék bármilyen szituációban? Pusztán abból következtetsz erre, hogy gyógyszert kell szednem, a szedése nélkül pedig jelenleg gondjaim lennének?

Tényleg nem értem.

2019. szept. 11. 20:28
 19/27 A kérdező kommentje:

ma 20:23


Így van. Rólam sem tudja szinte senki, sem munkatársak, sem haverok, csak 1-2 ember, akinek úgy éreztem nem baj, ha elmondom.

Ismerkedés közben nyilván nem ezzel kezdek, de ha úgy érzem kezd komoly lenni, akkor szoktam róla beszélni, persze minél mélyebb a kapcsolat, minél többet érdeklődik, én annál részletesebben elmondok bármit. Akivel együtt tervezek élni, amellett nem szeretnék titkokat.


Ami érdekes számomra, hogy való életben semmiféle problémát nem okozott eddig. Egyetlen elutasítást sem kaptam még emiatt. Csak kíváncsi voltam, hogy szélesebb körökben névtelenül érdeklődve mi jön ki a dologból.


Picit meglepett, de úgysem ismerkedés a szándékom itt, csupán érdeklődés.

2019. szept. 11. 20:44
 20/27 A kérdező kommentje:

Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen reakciók jönnek pl hogy akinek bármi betegsége van, azzal alapból nem lehet ismerkedni, meg ilyen feltételezések, hogy "nem áll fel", azt sem tudom miből asszociál erre bárki. Vagy hogy megerőszakolok valakit. Édes istenem.


Nem ítélkezek

2019. szept. 11. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!