Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Az emberek a keresztény kultúra miatt ragaszkodnak ennyire a szerelemhez?
Az ókorban nem volt divat a szerelem. Salamon király az Ószövetség szerint háremet tartott fent. Az amazon királynő - legenda szerint - gyereket akart Nagy Sándortól, értelemszerűen nem szerelmi okok miatt, hanem azért Sándortól erős utódot várt. A ptolemaida-dinasztia idején is nagy ívben tettek a romantikára hiszen az birodalom egyben tartása idején vérfertőző kapcsolatot is tartottak fent. A rómaiakat meg ugye nem kell említenem, elég csak Vergiliust említenem, aki jól leírta a népe mentalitását. Az ókori irodalom szerint az szinte lehetetlen volt, hogy egy férfi fusson egy nő után. A feljegyzésekből tudjuk, hogy azt sem igazán nézték jó szemmel, ha egy nő asszonykodni próbált, mint a mai nők. Tegyük hozzá: a régi nők egyébként jóval értelmesebbek is voltak, mint a maiak.
Róma azonban elete utolsó szakaszában már keresztéN volt, a kereszténység a család, szeretet, stb. fontosságat hirdeti.
Ezt csak azért mondom el, mert nagyon sokan alapként beszélnek a komoly kapcsolatról, ami nem más, mint egy 1500 éves beidegződés, ami az utóbbi 150 évben teljesedett ki igazán.
Az iskolában nem mindent tanítanak úgy, ahogyan kellene (pl. a Nagy Bumm-ot sem), szóval felszínes ismereteid lehetnek, de végül is ez most nem fontos.
A régi irodalomban nincs nyoma annak, hogy a nők elégedetlenek lettek volna. Sőt, bizonyos tekintetben elégedettek lehettek. Mint anyákat sokkal nagyobb tisztelet érte, mint manapság.
Nők meg a jogaik... pár kis szektás lehetett.
A hódító férfiakat mindig el fogja ismerni a társadalom, de a könnyűvérű nőket mindig el fogja ítélni. Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz.
Igen, azt hiszem a keresztenyseg hatasa egyertelmu a szerelem ternyereseben. A kozepkori irodalomban gyakran szerepel az eszmenyitett no, aki szinte Szuz Maria rangjara emelkedik.
De szerintem ez nem rossz dolog, en nagyon birom a talalmanyokat. Elektromos aram, artatlansag velelme, rabszolgasag eltorlese, mindennapos fogmosas es szerelem. Szerintem ezek mind szuper dolgok. A regi nem egyenlo a joval. Az uj sem, mielott belekotnel. :)
Kérdező attól h neked negatív elképzeléseid vannak a szerelemről, attól még mások lehetnek együtt boldogan. Ezen gondolkodj el. Meg h van vmi nagyon jó dolog amiből kimarad sz vagy nem vagy rá alkalmas! Az emberek nem azért élnek párkapcsolatban mert hülyék! Nagyon a negatívra fókuszálsz. Inkább azon gondolkodj el mit kéne tenned h te is alkalmas legyél rá!
Negatív hittel nem lesz pozitív kapcsolatod!
Egy profi nőcsábász minimum a kapcsolatok 90%-át szét tudja cincálni, ha akarja. Ugyanez igaz egy Sarka Kata típusú nőre is, aki ha felkínálkozna egy házas embernek, nagy részük élne a lehetőséggel, főleg ha szar a kapcsolata már évek óta.
A maradék 10% meg szétmegy magától.
Ezek alapján nem hiszem, hogy annyira okos emberek vannak párkapcsolatba. 1-2 kivétel tényleg lehet, de az ritka.
A szerelem is része az életnek. Azt is lehet bután vagy bölcsen művelni. Jelenleg szabad kezett kapott rá az ember, legalábbis a világnak ezen a részén. De tény, sokan éretlenek még.
Rólad, kérdező, az a tippem, hogy korai kötődési problémák állnak fent, ezért ilyen kitekert az érzelemvilágod. Ehhez próbálsz támpontot, önigazolást keresni, így inkább olvasol, művelődsz, visszanyúlsz korábbi történelmi korokhoz, kiszedegeted a neked hasznosat, hajlítod a tényeket, hogy egy olyan filozófiai rendszert teremts magadnak, amivel alátámaszthatod önnön létezésed értelmét. Ez az ego játéka, semmi egyéb.
Drágám,fogalmad sincs a világról. Kezdjük azzal, hogy a Bibliában egy teljes könyvet kapott a Salamon királynak tulajdonított Énekek éneke. Olvasd el, elég csöpögős. Bizony, az ókori héberek is éreztek szerelemet (ahogyan a görögök és a rómaiak is) csak nem vették bele a vallási irataikba, ezt ugye le lehet nézni. A szerelem irodalmi megidealizálása a görögöknél is jelen volt az ókorban, de a keresztény Európába viszonylag későn, a középkorban a trubadúr költészettel vonult be, és bizony, távol állt a kereszténységtől, hogy a lovagok férjezett asszonyok képzelt szerelméért küzdöttek meg egymással.
A reneszánsz idején persze a görög mintára felébred a szerelem idealizálása, így lett Shakespeare a dalnoka a legtragikusabb (és a legkomikusabb) szerelmi történeteknek. Az egyház nem volt oda érte, a színházba járást eléggé elítélték, de az új polgári réteget már nem izgatta annyira, mit gondolnak a papok.
Ha a romantika irodalmában kalandozunk, ott éppen akad szerelem, de ne feledjük, hogy a romantika kéz a kézben járt a realizmus irodalmával. Jane Austen a szerelmi kapcsolatokat józan döntéseken alapulónak írja le (lást: Értelem és Érzelem) míg a Bronte nővérek, különösen Emily már megcsillantják a vad, szenvedélyes szerelem képét. Ámde a szerelem a huszadik században, főleg annak második felében lett központi téma, ugyancsak nem keresztény írók tollából. És igen,a feminizmusnak, vagy inkább a nők felszabadulásának köszönhetően áradnak a romantikus könyvek, melyek irodalmilag kifogásolhatóak, de népszerűségük azt mutatja, van rájuk igény.
Mindent összegezve: a kereszténységnek vajmi kevés köze van a szerelem kultuszához, az inkább annak ellenére alakult ki és nem annak következtében.
Az emberi természet miatt van ez így, gondolom.
Szerintem tudatalatti félelem áll a háttérben ami miatt nem mer szeretni nőt vagy beleelni magát jó erzesekbe. Ha csak a negatívat akarod látni akkor csak azt fogod.
Vannak párok akik a bajban is egymás mellett vannak. Csak azt te elbagatelizalod. Igen szerelem lehet mulekony meg van megcsalas is. De amíg ez nem következik be addig miért ne élned át a jó érzéseket? Garancia nincs semmire, és be kell vállalnod a kockázatot is ha akarsz vmi jót atelni. Ez ilyen bicikli. Kérdés h te alkalmas vagy e rá?
38-as:
Az Énekek éneke költészet. Vagyis egy olyan dolog, amihez egy igazán szerelmes embernek soha nem lesz köze, mert a szerelmes ember megzavarodik, és nem gondolkodik. Salamon király alkotott, ami azt jelentette, hogy a nők iránt érzett tetszését egy fiktív történetbe sűrítette. Ezt azonban senki sem értelmezhette szó szerint, Salamon ugyanis háremet tartott fent. A görögöknél is voltak szerelmes művek, de ezeket sem vette komolyan igazán senki, főleg Nagy Sándor hódításainak idején. Sándor maga egyébként teljesen közömbös volt a szerelem iránt, ezt a mentalitást vihették át a maguk gondolkodásába a rómaiak is. A középkor pesdig egy megrendezett világ volt. A házasságok pl. sok esetben érdekből alakultak ki. A lányokat 14-15 évesen már férjhez adták, 20 évesen csaladanyák voltak.
Nem "a nők" szabadultak fel a feminizmus hatására, hanem annak a nők semirekellő része, akiket (nagyon helyesen!) elnyomtak. Ellen White-nak pl. aki élete nagy részét a 19. században élte, nem kellett felszabadulnia sehonnan, és ő sem érezte magát elnyomva. White egyszerű, metodista családból származott és nagy tiszteletnek örvendett a közösségén belül, mint keresztény tekintély. Viszont alázatos volt, mert a tekintélye ellenére nem követelt semmilyen jogot, noha 70 éven át utazott, tanított és írt (még betegen is).
Semmi esetre sem "a nők szabadultak" fel, ez egy téveszme. A nők azon része szabadult fel, akit ma is el kell nyomni, - hozzáteszem a hozzájuk hasonló pasikkal együtt. Ha azonban a társadalomnak ez nem sikerül, majd elvégzi ezt a munkát a termeszetes és szexuális szelekció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!