Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért vonzódnak az 50 év feletti férfiak a huszonéves lányokhoz?
A férfiak nem klimaxolnak Kérdező, náluk nincs kapuzárás. Egy férfi 60 évesen is nemzőképes marad, ez biológiai tény.
Hogy miért vonzódnak a huszonéves lánykákhoz? Tudod, mit a jó húsleves...fiatal pipihusi érett répával :DDDDDDDDD viccet félretéve: a feszes fiatal női test vonzóbb mint a szotyva ráncos.
#11
"Az andrológia egyik fő témája napjainkban az idősödő férfiak orvostudománya, ill. ennek andrológiai vonatkozásai. Szakmánknak ez nem új keletű ága, korábban is hangsúlyosan foglalkoztunk a a FÉRFI KLIMAX témájával, amely szoros összefüggésben áll az idősödéssel."
"Az idősödés hatása a megtermékenyítő képességre
Magyarországon a családok száma az 1980-ig tartó folyamatos emelkedést követően tíz év alatt több mint 131 ezerrel, 1990 után további 27 és fél ezerrel csökkent. Jelenleg 2 millió 869 ezer családban 8 millió 360 ezer személy él, így száz családra átlagosan 291 személy jut, szemben az 1949. évi 339-es értékkel. 1949-ben minden száz családra 152, 1960-ban 126 gyermek jutott. 2001-ben a száz családra jutó gyermekszám 108 volt. Az elmúlt évtizedben jelentősen csökkent a szülőképes korba belépő nők száma. Napjaink nőtöbblete (az ezer férfira jutó nők száma országosan 1102) meghaladja még a II. világháború utáni években tapasztalt magas nőtöbbletet is.
A meddő párok száma továbbra is folyamatosan emelkedő tendenciát mutat világszerte. A kórokok korábbi aránya azonban megváltozott, a meddő kapcsolatok 25%-ában a férfinál található a meddőség oka. A férfi meddőség kórismézése és kezelése az utóbbi években jelentősen fejlődött. Még nagyobb ütemben haladt előre az asszisztált reprodukció (ART). Mindezek maguk után vonták az idősebb párok gyermekigényének növekedését. Egyre több idősebb korú férfi vizsgálatát végezzük. Az elmúlt 8 évben a 15 és 50 év közötti apák száma 15%-al csökkent, míg az 50 év feletti apák száma, több, mint 50%-al növekedett!
A férfiak öregedése során a megtermékenyítő képesség nem szűnik meg, de ma már tudjuk, hogy jelentősen változik. Tekintsük át ezeket a változásokat!
Az ondó (ejakulátum) mennyisége
A nemzetközi irodalmi adatok és tanulmányok szerint az ejakulátum mennyisége az életkor előre haladtával változást mutat. A vizsgálatok természetesen nem egységes körülmények között zajlanak, így érthetően elég széles határok között mozognak az eredmények, de egyértelműen az a következtetés vonható le, hogy az életkorral az ondó mennyisége csökken. Statisztikai számítások szerint a csökkenés mértéke évente 0,15% és 0,5% között mozog. Az ondó mennyiségének csökkenése a 30 és 50 éves korosztály paramétereit összehasonlítva 20-30%, ez 0,6 és 0,9 ml körüli nagyságrendű.
A hímivarsejtek (spermiumok) száma
Az milliliterenkénti hímivarsejt-szám tekintetében nem egyértelmű az öregedés során bekövetkező változás. Ismertek vizsgálati adatok, melyek szerint az életkorral a hímivarsejt koncentráció csökken, más vizsgálatok nem találtak szignifikáns változást, míg sok tanulmány a spermium koncentráció növekedését látta idősebb korban. Az összegző tanulmányok és összevető analízisek alapján megállapíthatjuk, hogy az életkor a hímivarsejtek milliliterenkénti számát nem befolyásolja.
A hímivarsejtek mozgása
Idősebb férfiak ondójában a hímivarsejtek mozgása károsodott a fiatalabbakéhoz képest. A paraméterek eltérése szignifikáns. Statisztikai számítás szerint a csökkenés éves szinten 0,6%, ami 12%-os csökkenést jelent, ha a már az előbb összehasonlított 30 és 50 éves korosztályt tekintjük. Ezek alapján bizton kijelenthető, hogy a spermiumok mozgása az öregedéssel kárt szenved, idősebb férfiak ondóvizsgálata során gyakoribbak a mozgási eltérések.
A hímivarsejtek alaki felépítése (morfológia)
A megtermékenyítő képesség szempontjából az egyik legfontosabb tényező a hímivarsejtek alaki épsége. A rendelkezésre álló nemzetközi adatok alapján levonható a következtetés, hogy a morfológia életkorfüggően változik, és ez a változás negatív irányú. Évente 0,9%-al növekszik a morfológiai károsodás , 4% és 22% között adjuk meg a romlás értékét a 30 és 50 éves korosztály között.
Biokémiai eltérések
A biokémiai paraméterek között a legszembetűnőbb a cinktartalom csökkenése és az ún. oxidatív stressz állapot kialakulása. A cinktartalom csökkenése elsősorban a spermiumok mozgásában okoz elmaradást, az oxidatív stressz által pedig a hímivarsejt elveszti megtermékenyítő képességét.
Terhességi arány
Bizonyított, hogy a férfiak életkorának növekedésével a terhességi arány csökken, megnyúlik a terhesség kialakulásáig eltelt idő, közel 20%-al a 30-as és az 50-es korosztály összehasonlításában. Romlik az a mutató is, mely bizonyos idővel a vizsgálatot követően vizsgálja, hogy kialakult-e terhesség."
Lehet, hogy csökken a nemzőképesség,viszont nem szűnik meg teljesen. A nőnél viszont igen.
Ahogy Willy Wonka mondaná: "Ez televízió, nem telefon, nagy különbség..."
talán mert a huszonéves friss, üde testű csinos lány vonzóbb mint az ötvenes ráncos túlsúlyos fotelbálna, azért
a férfi klimax elmélete pedig egy emeletes baromság, bulvárszemét téma
lepontozhattok engem is, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogjátok még saját magatoknak se, mert az ugye derogál...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!