Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Óriási segítséget szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óriási segítséget szeretnék tőletek kérni. Párom Sajnos depresszióval küzd. Probálok segíteni, de nem nagyon sikerül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören: Párom évek óta depresszióval küzd. Eleinte nem nagyon beszélt róla szüleivel. Sajnos próbálkozott már öngyilkossággal nem egyszer, de szerencsére mindegyik sikertelen volt. Exeivel, régi iskolájával voltak főként problémák és ezekből adódóan alakult ki nála és volt, hogy sajnos egy-egy hülyeségemmel rátettem egy lapáttal, amit persze próbáltam és mai napig próbálok helyre hozni. Orvoshoz az ő engedélye nélkül nem akarom elküldeni vagy esetleg elvinni, mert lehet az olyan lenne mintha ellene fordulnék. Nyilván ez lenne a legjobb megoldás, ha már én és családja nem tudunk segíteni rajta. Beismeri, hogy depressziós tehát ezt úgy gondolom jó jelnek lehet venni. Amikor próbálok segíteni van, hogy jól fogadja viszont van amikor eléggé próbálkozik azzal, hogy minél távolabb lökjön magától. Én nagyon szeretem őt és bármit megtennék azért, hogy ez elmúljon nála és önfeletten tudjon mosolyogni.


Üdvözlettel: Martin (Én 21 éves vagyok párom pedig 18)


2017. aug. 15. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy. :) Több olyan ember kellene a világra, mint te.


Ha már beismerte, hogy depressziós, és nem tagadja le, hogy baj van, azt veheted jó jelnek. Innentől már csak pár lépés, hogy rábeszéld arra, hogy segítséget kérjen. Aki ilyen helyzetben van, sajnos nem hiszi el, hogy lehet neki jobb, lévén, hogy csak ezt tapasztalta. Talán ezért nincs motivációja a depressziós embernek orvoshoz menni.

Mindenképp türelmesnek kell vele lenni, de úgy irányítani a dolgokat, hogy a végén elhiggye, hogy a kezelés segít rajta, és szakemberhez forduljon.


21/L

2017. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig valahogy rá kell venned, hogy találkozzon egy

szakemberrel. Nem úgy kell a dologra gondolni, hogy

"jajj, dilidokihoz visznek", hanem hogy beszélgetsz

valakivel, akinek elmondhatod a problémáidat, és tud

segíteni benne. Elsősorban emberileg, kommunikációval,

nem gyógyszerekre kell gondolni. Az nem normális orvos,

aki egy 10 perces beszélgetés után már bogyóval töm.

De vannak olyan terapeuták, akik máshogy keresik a

megoldást, és hidd el, kivitelezhető a dolog a megfelelő

kiválasztásával.

2017. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Diavolino44 ***** válasza:

Az a baj, kedves masodik valaszolo, hogy nagyjabol anti depresszans lesz a vege szinte mindig. :(


Nekem ebbe a sztoriba az a furcsa, hogy tobbszor volt ongyilkossagi kiserlete, akkor ez automatikus indok mental-higienias kezelesre. Nincs kec-mec, szoval kellett, hogy doki lassa. Olyan nem letezik, hogy megussza, mert az kotlezo.


A depresszio, egyszeru a legtobb esetben. Azert esnek depresszioba, mert nem urai az eletnek es nem erzik magukat hasznosnak. Ez most tok furcsan fog hangzani, de arasszatok el ot feladatokkal, s ereztessetek vele, hogy kb nelkule nem sikerult volna. Pl hazi munka, kozos fozes,

Puhatold ki, mi az amivel szivesen foglalkoznak. S kezdjetek el csinalni. Pl rajzolas,

Mozgas, menjetek ki napi 30 percet setalni. Ha van kutya megjobb.


Az a legrosszabb, ha sajnaljatok ot, mert pont erre megy ki a jatek.

2017. aug. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!