Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Meddig tart a szerelem? Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tart a szerelem? Ha átalakult szeretetté, kötődéssé, visszahozható?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 01:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én is kíváncsi vagyok erre. Nekem nincs sok tapasztalatom, eddig csak egy emberrel "Voltam",vagyis 3 éve vagyunk már együtt, és most bennem is felmerült ez a kérdés.

Mostanában már egymásban sokszor a rosszat látjuk,és felnagyítjuk, csipkedjük egymást. Pedig eddig semmi problémám nem volt , de most minha már nem lennék annyira szerelmes. Lehet azért,mert egyhangú lett,és nincs időnk közös programokat szervezni,ritkán mozdulunk ki.

Szóval én látok esélyt,hogy visszahozható .

2016. febr. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én konkrétan azt a tekintetet, érzést hiányolom, hogy egy zseni vagyok, én vagyok a legjobb, a legtökéletesebb. Ezt szeretném visszahozni.

Tudom hogy korábban volt amit elrontottam, de mindent igyekszek helyrehozni.

Még a sok új ember, új hatások miatt lehet ez, de nekem ez hiányzik a kapcsolatunkból

2016. febr. 5. 01:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább azon gondolkozz el miért agyalsz ezen? Szerinted nem járnál így egy másik "szerelemmel"? Csak az agyunk játéka. Adneralin függőség is ilyen amikor az ember többet és többet akar.
2016. febr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezzel arra célzol hogy ne gondolkozzak ezen, és fogadham el ami van, maradjunk igy?

Nem tudom miért hiányzik, talán mert ettől éreztem magamat olyannak, amilyennek látot, így meg félek hogy mást( amire van esély )

2016. febr. 5. 01:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát felőlem mindenki azt csinál amit akar, de mint írtam, egy másik kapcsolatban is így járnál. Vagy a másik oldal, hogy ha valahogy sikerül is feléleszteni az érzést, ugyanez fog történni a későbbiekben is, mint ahogy a szexuális kapcsolat is romlani fog. A napi rendszerességet felváltja majd a heti.
2016. febr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
max 3 évig, mondom én ,az örök szentimentalista és aki hatalmas érzéseket meg tud élni és nem felejt 10 év után sem egy bizonyos embert. de a szerelem mulando. nem hozhato vissza. önámitás. mindenki, aki ezt mondja, becsapja magát vagy a többi embert. azzal nem értek teljesen egyet, amit az előző irt, igen, mással is ez lesz egyszer, de minden szerelem más érzés, más hangulat, nálam tök más intentizásuak is (nagyságrendi különbségekkel!), és hiába ér egyszer a következő is véget, isteni ajándék ,amivel élni kell, ha megadatik, és addig, amig tart, a legjobb dolog. szoval pusztán azért nem maradnék egy langyos kapcsolatban, mert a következő ugyis ilyen lesz.. egyrészt egyedül is teljes életet kéne tudni élni, szoval nem huzni egy kapcsolatot sokkal több évig, mint ami benne van, másrészt akkor ha jön a következő, akkor nem kerülök abba a sz-r helyzetbe, hogy ő a harmadik és neki is rossz, hogy mással vagyok, magamat is becsapom és a páromat is. sokan csinállják, de gyávának és kényelmesnek tartom őket. és a következő lehet sokkal nagyobb szerelem is , mint a mostani, tarthat tovább, lángolhat magasabb hőfokon...stb. és minden kapcsolat által én is többé ,tapasztaltabbá, összetettebb emberré válok. az élet célja a fejlődés és a boldogság, nem beleragadni az elromlott kapcsolatainkba. ha meg még nem romlott el, vagy érzel benne potenciált, akkor minden egyes nap uj lehetőség a javitásra. ha megéri, akkor persze javitgatni kell rajta. de örökké semmi nem tart.
2016. febr. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ez igazából biokémia. nem részletezem. egy természetes jelenség. minden párnál idővel elmúlik a lángoló ,heves szerelem. ez nem feltétlenül rossz.. sőt.. a kapcsolat elején amikor nagyon kívánod a másikat stb akkor az ember hajlamos a rózsaszín ködön keresztül látni és nem észrevenni ,hogy a másik nem is passzol hozzá.

ha elmúlik a nagy rózsaszín köd, és még mindig úgy érzed,hogy ő az igazi és tényleg jól kijöttök, akkor nyert ügy van. kb 1,5 év után alakul át inkább kötődéssé, szeretetté a szerelem.

persze ezután is mondhatjuk,hogy szerelmes vagy. de mondom, ilyenkor már tök más az egész. le lehet így is élni egy életet,hogyha kölcsönösen elfogadjátok egymást és meg tudtok beszélni mindent.

persze olyan is lehet, hogy elkezded látni sorra a hibákat a másikban, és már idegesít a jelenléte is. ez visszafordítható persze, de ahhoz mindkét fél kell. ha nem jó valami, megbeszélni, változtatni, közösen fejlődni stb.. visszagondolni miért szerettél bele a másikba. minőségi időt együtt tölteni.

de sokaknak ez nem megy, inkább keresnek újat.

2016. febr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eddigi tapasztalataim alapján úgy fogalmaznék, hogy időről időre akkor is fellobban újra, amikor már átalakult. Legalábbis nálam. 1,5 éven vagyunk túl, mi még mindketten nagyon szerelmesek vagyunk, de ugyanakkor ott van a rendkívül erős kötődés is. Aztán vannak napok, amikor kicsit csendesedik az érzés, de utána jön egy emlék, egy film, egy zene, ami emlékeztet és akkor újra fellobban.
2016. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kutatás szerint egy párkapcsolatban 3 évig tart a szerelem. Utána kis idő elteltével, újra felmerül a szerelem. Ebben a kis időben ,sok mindent meg kell tenni azért, hogy együtt maradjatok!
2016. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az az érzés, amit szerelemként szokás definiálni, valójában egy idealizálás. Ilyenkor még nem látjuk reálisan a másikat, szemet hunyunk a hibái, tökéletlenségei felett.

Egyénfüggő, hogy kinél mikor múlik el ez az állapot: van, akinél pár hónap, van, akinél több év. Aztán bekövetkezik az "ébredés", a hétköznapok, amikor már puszta valójában látjuk a másikat és a kapcsolatot. Az idealizált állapot már nem hozható vissza, de szerintem ez nem is baj, hiszen az nem reális úgysem!

Kérdés, hogy ki tud-e alakulni helyette más... az én értelmezésemben a felnőtt, érett szerelem az, amikor a másik felet már reálisan látom, tisztában vagyok az összes tulajdonságával, értékeivel és hibáival egyaránt, és képes vagyok működtetni vele a kapcsolatot PLUSZ van a felek között intimitás és kizárólagosság.

Ez utóbbi kettő különbözteti meg számomra a szerelmet a szeretettől. Mert szeretet sok ember iránt érezhetek egyszerre, de a társamról tudom, hogy egyedi, pótolhatatlan, pont a kötődés és az összecsiszolódás miatt nem tudnám mással helyettesíteni. És a társam iránt testi vágyaim is vannak, ami mondjuk egy baráti kapcsolatban nincs meg.

Ha ez a két tényező megvan, akkor sokszor lehet átélni a kapcsolatban a kezdeti rózsaszín ködös állapothoz hasonló érzéseket, és plusz többletet ad a tartós kötődés és az érzelmi biztonság.

2016. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!