Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondoltok az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az alábbi kijelentésemről?

Figyelt kérdés
A szerelem rabság, ezért inkább maradjunk társtalanok.
2015. szept. 1. 10:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Rossz emberekkel próbálkozol. Én szerelmes vagyok a páromba, eszemben sincs megváltoztatni. Hiszen azért szerettem bele, mert ő olyan amilyen... Max olyan dolgokban próbálom változtatni, amin ő változtatott mióta összejöttünk (első példa ami eszembe jut: mikor megismertem, összejöttünk, és utána egy évig mindig simára borotvált volt az arca. Újabban szakállt akar, én meg "nem engedem". Stb.)

De minek kritizálnék olyan tulajdonságot, ami megvolt neki mikor összejöttünk?

Nem értem, milyen kapcsolataid lehettek eddig, de valószínűleg a partnereid nem szerettek igazán....

2015. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy igazatok van abban, amit írtok. De mit is kell ma tapasztalnunk? Sajnos azt, hogy a nők már az első találkozás, randevú alkalmával uralkodni akarnak a férfiak fölött. Nemrégiben egy randevú alkalmával állandóan azon lovagolt a hölgy, hogy miért nem fogyasztok alkoholt. Meg tudom indokolni: még a szagát is utálom. A sör keserű, bort nagy nehezen bírtam életemben egyszer megírni azt is úgy, hogy Colával vegyítve. Egyedül az volt a finom belőle. Erre persze az akkori barátnőm rögtön feldühödött, hogy milyen férfit fogott ki magának? Bulizni sem járok, csak nagy néha élőzenei koncertekre. Tudom most azt gondoljátok sokan, hogy milyen értelmet találok így az életben. Szerintem én így érzem jól magam. Az sokkal szomorúbb, hogy ma társadalmi normának számítanak az alábbi dolgok. Soha nem szerettem a társaság középpontja lenni, ami szintén lehet negatív is. Ha valaki pörgős, nem szereti a romantikus estéket, tóparti sétákat, akkor milyen kapcsolat lesz abból?

Az én szegénységi bizonyítványom továbbá a határozatlanság, iszonyatosan nehezen döntök még egy vásárlásnál is, konfliktushelyzetek esetében inkább kitérek előle. Mindig azt nézem, hogy mást ne bántsak meg, így a saját énem háttérbe szorul. Lehetnek ezek is akadályozó tényezők, amiből ki akarnak mozgatni. Ez viszont jogos is lehet.

2015. szept. 1. 20:25
 23/28 anonim ***** válasza:
Más típusú emberekkel kellene próbálkoznod, meg nem ártana fejlesztened az emberismeretedet is.
2015. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Hmm pedig ha ilyen nehezen döntesz, akkor egy karakán, határozott lány egészítene ki. Egy bizonytalan lánnyal soha nem bírnátok egyről a kettőre jutni :D És most nem azt mondom, hogy a lány uralkodjon rajtad... Vannak ismerőseink, tizen-akárhány éve boldog házasok, a férfi ilyen kis teszetosza, nehezen dönt, a nő meg céltudatos. Tök jó párost alkotnak, imádják egymást.

Mindenki találhat párt, ha jó helyen keresi.

2015. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
"a férfi ilyen kis teszetosza, nehezen dönt, a nő meg céltudatos" - A szüleim is hasonlók magánéleti téren, csak eltelt pár évtized, a problémákat a szőnyeg alá söpörték, a figyelmüket elterelte a sok munka, apám döntésképtelensége még jobban erősödött, anyám céltudatosságából akaratosság lett, és már nem olyan jó páros, nagyon sok a feszültség köztük, ami részben ebből is adódik.
2015. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Én szerelmes vagyok a páromba…azért szerettem bele, mert ő olyan amilyen…"


Elnézést, hogy ezt írom, de ez egy nagy hülyeség. Szerencsére, rengeteg jó ember van és nem lesz szerelmes mindenki mindenkibe. Nekem is van sok barátném (értsd: havercsaj), aki mind jó ember, de mivel nincs köztünk "kémia", így nem leszünk szerelmesek. Azért meg nem szokás szerelembe esni, mert pld. valaki nagyon okos, vagy mert nagy állatbarát. Több barátnőm volt (értsd: nem havercsaj), aki mind jó ember volt, de én nem tudtam beleszeretni, mert nem működött a "kémia". Ezt zokon is vették, de nem tudtam mit tenni.


Remélem, értitek, amit idevéstem. :))

2015. szept. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

ma 08:04

Nyilván. Nem úgy értettem, hogy azért szerettem bele mert barna haja van, vagy ilyesmik. Én úgy értettem, hogy ha taszít hogy pl valaki rasszista (most ez csak egy tök random példa), akkor nem jövök össze vele és próbálom megváltoztatni, hanem hagyom a fenébe.

Ha valaki úgy áll a kapcsolathoz, hogy "hát, igazából ez meg ez tökre idegesít, de sebaj, majd kierőszakolom hogy megváltozzon", az igazából nem abba szerelmes, akivel összejön, hanem egy képbe, amit elképzel, amivé akarja változtatni a párját. Soha nem szereti a másik embert igazán, mert nem szereti őt magát olyannak, amilyen.

(Igen igen, nyilván össze kell csiszolódni, főleg összeköltözésnél sokat kell változni és kompromisszumokat kötni sok esetben, de ez nem az alapvető jellemvonások megváltoztatását jelenti.)

2015. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Azt hiszem itt a teljes igazság, illetve amivel egyetértek. Nehéz igazságról beszélni, mivel mindenkinek mást jelent a szó.

Nagyon is igaz, hogy kell csiszolódni, kompromisszumokat kötni, de a személyiségi jegyeket megváltoztatni nem szabad. Nekünk önmagunknak kell maradnunk, nem pedig színházat játszani. A barátaink ne azért szeressenek minket, amik nem vagyunk, hanem azért, amik vagyunk. Ha megpróbálunk másnak látszani, akkor a saját személyiségünkből adunk oda valamit. A barátaink, időnként a szüleink a saját akaratukat erőltetik ránk, azt kell éreznünk, elfogadnunk, amit ők helyesnek gondolnak és elfogadnak. A legtöbb ember torz képet formál rólad, olyannak szeret téged, amilyennek akar, hogy legyél. Így a szeretet egyfajta rabsággá válik. Ez az a szint, ameddig nem lenne szabad eljutni, de sajnos a legtöbben ezt elfogadják. Mivel fogyasztói társadalomban élünk, ezért az érzelmeink is totálisan átalakulnak a kívülről gerjesztett impulzusok hatására. Ha ezen nem tudunk túllépni, akkor mi idegen testek és lelkek vagyunk, régen nem önmagunk.

2015. szept. 2. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!