Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nektek mennyire fontos egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyire fontos egy párkapcsolatban az iskolázottság?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok pl hogyha Te főiskolás vagy, netalán már a diplomád is megvan, összejönnél-e olyannal, akinek nincs érettségije sem.


Én főiskolás vagyok, de nagyon örülnék, ha sikerülne kifogni egy kis cuki cukrász csajt. :)



2012. júl. 13. 08:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Számtalan kapcsolatot láttam már szétmenni emiatt. Talán csak akkor működik, ha a férfi uralkodóbb típus és a nőt csak másodrangúnak tekinti, a nő pedig szeret alárendelt lenni és felnézni minden szempontból a párjára. Ekkor tökéletesen működhet. ha viszont ugyanez a férfi okos nőt választ, akkor soha.

Embere válogatja! De legtöbb esetben jobb a hasonló agyút választani!

Én jártam már cuki csajjal, de mindketten rájöttünk, hogy nem illünk össze.

Informatikus vagyok. A menyasszonyom is felsőfokút végzettségű, ő gazdasági területen dolgozik. Neki a munkájához nem volt elvárás a diploma, de előny. Más a végzettségünk, de legalább hasonló szinten vagyunk agyban.

30F

2012. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Márpedig férfi-nő kapcsolatban ha a férfi nem tanult tovább, akkor előbb utóbb előjön ez a téma. Én ezt szeretném elkerülni. Van elég sok magányos diplomás pasi, majd közüllük csak akad egy nekem is."


Nem biztos. Szüleim között sosem jött elő. :)

Anyum rokonáéknál meg többdiplomás(!) a férj, de emberileg egy 0. Alkoholista, nagyra van a sarkított világlátásával, de rugalmas gondolkozásra képtelen.


Válogass a diplomás magányosokból. Én maradok az esetleg nem diplomás helyeseknél, kedveseknél. :)

2012. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem "mindegy". De szintén diplomásként ne akarjon "okosabb" lenni nálam.


Nem diplomásként pedig ne legyen kisebbrendűségi érzése mellettem.


Én mindkét módon becsülni tudom- de egyoldalúan nem nézek fel rá, ha diplomás (én is az vagyok).

És nem nézem le, ha nem az..

2012. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az exemet még én küldtem továbbtanulásra. Így magasabb végzettsége lett, mint nekem. Mégis (részben) azért szakítottunk, mert nem bírtam elviselni a butaságát.
2012. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Diavolino44 ***** válasza:

A 84%os holgynek igenis igaza van!!!!!!!


Aki tovabb akar tanulni az tovabb is fog!!!

Lehet menetgetozni, penzhiannyal de ez szemlelet kerdese. Vannak levelezos szakok ami nem egy nagy osszeg, s szerintem is a foiskola elvegzese nem egy tul nagy szellemi tevekenyseg. Egy evbe ket honapot kell tanulni. Mar banom, hogy nem ket diplomat csinaltam egyszerre...

2012. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Azért sok főiskola keményebb sok egyetemnél. Mellesleg: miért kellene mindenkinek továbbtanulnia? Nagyon sok emberileg értékes (számomra legalábbis az) srácot ismerek, akiknek nincs diplomájuk. Nem is lesz. Nem is terveznek.

Nekem van. Na és? Én tervezek még egyet. Na és? Jó hozzáállással semmi gond ezzel a kapcsolataimban.


Büszkék rám, és én sem nézem le őket a diploma hiánya miatt. A jelenlegi párommal már régóta nagyon jól működik a dolog.


Igaz, hogy én is, ő is olyan családból jöttünk, ahol az anya képzettebb volt (diplomás), az apa nem. De becsületes ember, értelmes, két dolgos kézzel, és emberséges természettel (ami sokszor mindennél fontosabb).


De persze azt is megértem, ha sokaknak jelzőértékű a diploma. :)

2012. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
57%

Elhangzott, hogy a diploma garancia... Mégis mire? A tudása lehet a illetőnek nagy, de ez nem jelenti azt, hogy képes a normális emberi életre. Simán lehet az illető bezárkózott/elvont és a logikus emberi gondolkodásra, így az önálló életre is alkalmatlan.


Személy szerint én az intelligenciát fontosabbnak tartom. Az intelligenciából pedig valamilyen szinten következik a tanultság is, ami nem biztos, hogy a diplomában mutatkozik meg (sőt az én tapasztalatom az, hogy a nagyon sok diplomások igen elenyésző része intelligens csak (legtöbbje bunkó/lekezelő, mert nagyra van a diplomájával), mindezt mondom úgy, hogy főiskolás vagyok). Ahogyan a kérdező is írta, egy cuki cukrász csajt én is szívesebben fognék ki, mint egy 8 diplomás de az életre alkalmatlan valakit.

2012. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem számít a végzettség, csak az, hogy legyen tájékozott, az alapműveltség az, ami igazán számít :)
2012. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!