Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nektek mennyire fontos egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyire fontos egy párkapcsolatban az iskolázottság?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok pl hogyha Te főiskolás vagy, netalán már a diplomád is megvan, összejönnél-e olyannal, akinek nincs érettségije sem.


Én főiskolás vagyok, de nagyon örülnék, ha sikerülne kifogni egy kis cuki cukrász csajt. :)



2012. júl. 13. 08:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

Egy bizonyos szinten alul már zavarna, pl. ha csak 8 általánosa van, vagy még az se (bár ilyen embert nem is ismerek).

Másik véglet: egy pasival ismerkedtem a múltkor, és nagyon erőltette, hogy olvassam el a szakdolgozatát, amit valami spéci kémiai folyamatokról írt. Én még a címét sem értettem! (Humán érdeklődésű, középfokú végzettségű vagyok.) Teljesen hülyének éreztem magam.


Szóval a lényeg az, hogy kb. egy szinten legyünk, tudjunk beszélgetni. Nekem már volt olyan randim, ahol a srác közölte, hogy olvasni sosem szokott, viszont a kedvence a Barátok közt. Hát nem lett belőle 2. randi. :)

2012. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%

De itt vannak az én "igényeim":


- Legyen értelmes, jófej, legyen közös téma, lehessen vele beszélgetni.

- Ne akarja magát kitartatni velem, de amúgy nem gáz, hogy én keresek többet.

- Lehessen vele megjelenni, ne legyen "bunkó".

- Diploma, végzettség NEM számít!!! Az sem, hogy esetleg "műveltebb" vagyok! Más közös témák is lehetnek, nem akarok én mindenkivel kvantumfizikáról társalogni (csak egy példa!) :)


Nekem nőként tehát abszolút nem a diploma, végzettség számít a másikban. Néha egy velem egy szinten állóval (diplomással) egy kukkot sem tudunk beszélgetni (két külön világ), míg egy aranyos érettségizettel igen. :)

2012. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
40%

Nekem fontos. Mert főiskolát végeztem, és őszintén szólva nem volt nagy kunszt kijárni, úgy gondolom, hogy aki el tud végezni egy fősulit, az el is végzi. Akinek ez nem megy, ott annál már bajok vannak. Van persze aki eleve nem megy felsőfokra, mert amiben dolgozni szeretne, ahhoz nem kell. Szóval náluk nem tudjuk mennyi az ész, attól függetlenül, hogy mondjuk lehet bármilyen sikeres vállalkozása.


Nekem a diploma garancia arra, hogy az illető azért nem buta. Aztán tudom, hogy ő is átélte a sok tanulást, vizsgákat, nagy terhelést, tehát van valami közös e téren, tudja hgoy én is átéltem ezeket. Aki nem, az meg csak puffog, hogy jajj mert te a nagyokos diplomás... Én nem szeretnék olyan pasit, aki kevesebbnek érzi magát, mert nincs diplomája, és azt sem szeretném, ha a fejemhez vágná, hogy diplomával sokkal több pénzt kellene keressek, vagy karrieristának kéne lennem, mért nem vagyok, stb... Márpedig férfi-nő kapcsolatban ha a férfi nem tanult tovább, akkor előbb utóbb előjön ez a téma. Én ezt szeretném elkerülni. Van elég sok magányos diplomás pasi, majd közüllük csak akad egy nekem is.


Nekem az ész, a tudás, a sokrétű érdeklődés fontos.

És nekem az sem baj, ha diplomával nem ért el olyan sikereket az illető, mint amire a diplomája illetné. A mai világban baromi nehéz diplomával is érvényesülni, én már csak tudom.

Szóval ha választani kellene egy okosfejű, értelemes, mindenféle tudományra és kultúrára nyitott de mondjuk sokszor munkát kereső illető és egy szakmunkás, mondjuk villanyszerelőcéget vezető jólmenő üzletember (akivel csak nyaralgatni lehet, de mondjuk bemenni közösen egy múzeumba már nem...) között, akkor biztos az elsőt választanám.


Az, hogy az illető mondjuk közgazdász vagy biológus, attól még akár ő is tudhat villanyt szerelni. Mint ahogy én is diplomás vagyok, és nagyon fincsi sütiket és édességeket tudok készíteni. Sőt ez az egyik kedvenc tevékenységem, és már gondoltam, hogy el kéne végezni egy cukrásztanfolyamot, mert jelenleg az van, hogy mindig feltalálok olyanokat, amelyeket már hatszor feltaláltak előttem...

Fordított esetben, ha van egy cukrász, az nem valószínű, hgoy fog arra gondolni, hogy tovább kéne tanulni, belemerülni ilyen-olyan más tudományokba, hanem megmarad azon a szinten. Ez nem baj, de ha a másik fél több ennél, akkor az úgyis elő fog jönni előbb-utóbb, mint vitatéma, hisz kevesebb a közös téma, a megértés, a sokféle érdeklődés.

2012. júl. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
71%

"Nekem fontos. Mert főiskolát végeztem, és őszintén szólva nem volt nagy kunszt kijárni, úgy gondolom, hogy aki el tud végezni egy fősulit, az el is végzi. Akinek ez nem megy, ott annál már bajok vannak. "


Vannak bizony. Például anyagi, családi, vagy egyéb gondok. Azért mielőtt sommás véleményt alkotsz, gondolj erre is!

2012. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

Nem a végzettség alapvetően nem fontos, hanem az értelem. Nekem kulcsfontosságú egy kapcsolatban, hogy tudjak beszélgetni a párommal.


Másrészről viszont volt olyan kapcsolatom (nem is egy), ami arra ment rá, hogy nagyon különböző végzettségünk volt. Én humán egyetemet végeztem, a legkeményvonalasabb bölcsész szakon, és humán jellegű munkám van, annak minden velejárójával: kötetlen időbeosztás, megfoghatatlan végeredmény, szép fizetés. Ezt egy szakmunkás végzettségű, de még egy mérnök sem tekinti munkának. Így pedig nem lehet élni egy kapcsolatban. Arra van szükség, hogy mindketten felnézzenek egymásra, tartsák értékesnek, amit a másik csinál.


Végeredményként elmondható, hogy meglehetősen ambivalens a kérdés. Nem fontos a végzettség, de ha nem stimmel, gondokat okoz. Innentől kezdve mindenkinek szíve joga, hogy már az elején kiszűri ezt a problémát, vagy azért tesz egy próbát.


24/N

2012. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"Vannak bizony. Például anyagi, családi, vagy egyéb gondok."


Vannak igen, ilyen-olyan speciális akadályok, de most nem erre vonatkozott a kérdés. Általánosságban, a legtöbb esetre vonatkozott a válaszom, és nem kezdtem el a ritkább kivételeket ecsetelgetni...

Egyébként nem kötelező rögtön érettségi után tovább tanulni, lehet később is! Szóval ha valaki nem dolgozta meg nyáron diákmunkával a tandíjra valót, vagy a szülei nem tudták támogatni, az néhány év rendes munka után már megtudja magának fizetni... A családi problémák meg még speciálisabbak, de felőlem magyarázhatod.

2012. júl. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"az néhány év rendes munka után már megtudja magának fizetni... "


Látszik, hogy nem nagyon vagy tisztában a mai fizetések és a tandíjak arányával.

2012. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Mert főiskolát végeztem, és őszintén szólva nem volt nagy kunszt kijárni, fősulit,

Nekem a diploma garancia arra, hogy az illető azért nem buta. ? Ez egy kicsit ellentmodásos.

2012. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ösztöndíj is van a világon! Nem a legdrágább költségtérítésesre kell menni, és nem hatéves orvosira, mert az tényleg drága.


Fontos, hogy hasonló szinten legyenek agyban!

2012. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Diavolino44 ***** válasza:

Jellemzo, hogy senki nem egy sportos szemelyi edzovel szeretne ossze jonni hanem egy sutikeszitovel. :D:D:D:D:D:D:D


Amugy embere valogatja, nekem rendkivul fontos, hogy komolyabb temakrol is tudjunk beszlegetni. Vallas, tortenelem, muveszet stb. Imadok muzeumokba jarni, falni a konyveket. Egy olyan szemellyel aki ezekre nem nyitott egy ido utan unatkoznek. Egy diplomas lany valoszinu fogekonyabb az ilyen jellegu temakra. S a parkapcsolat nem csak a szexrol szol!

27F

2012. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!