Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Család vs szerelem? Ti kit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Család vs szerelem? Ti kit választanátok a helyembe?

Figyelt kérdés
9 hónapja élek távkapcsolatban. Kisebb nagyobb megszakitásokkal. Volt sok veszekedés, de nem rég rájöttünk, hogy nem tudunk egymás nélkül élni. Az bele tartozik, hogy nekem van egy 2 éves kisfiam az előző kapcsolatombol. A családom nem szereti a párom származása miatt. Eljött hozzánk, anyum tiszta jófej volt vele. Amikor elment mondogatta, hogy majd megláttom hogy járok. Az egész családom ellenünk van. Volt hogy hetekig nem szóltak hozzám. Most ugy döntöttem összeköltözzöm vele. Valoszinüleg elvesztem a családom. Ti is igy döntenétek?

2012. máj. 13. 17:41
1 2 3
 11/25 Nanamia ***** válasza:
50%

A helyzet nálunk hasonló volt...Nekem akkor 1,5 éves volt a lányom, bár mi nem távkapcsolatban éltünk, de olykor a szüleim miatt majdnem olyan volt. Sajna idővel eléggé bedurvultak a dolgok. Ugyanígy kezdődött, anyum kedves volt vele először, de utána elkezdte mondogatni a magáét, a végén meg már tettek is követték. Egészen odáig fajult, hogy pár "szemeteszsákkal" költöztem el otthonról a páromhoz. Nem bántam meg ezt a döntést, kellett hozzá, hogy anyum végre kezdje elfogadni, hogy nem lehet/szabad mindenki felett zsebdiktátorkodni.

Mi azóta is együtt vagyunk, minden rendben, várjuk a közös babót. :) Szüleim meg aránylag elfogadták ezt a felállást. Ugyanúgy viszem a gyereket unokázni, összejárunk...Úgy gondolom, a család persze, hogy az ember mellett kell álljon, de ugyanakkor teret is kell engedjen annak, hogy a saját tapasztalatainkat megszerezhessük, akár fájók ezek vagy épp boldogok. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem őket, vagy ők engem...hanem egyszerűen csak annyi, hogy nem azt az utat választottam, amit ők kiköveztek nekem a képzeletükben.

Ha te úgy érzed, hogy a pici nem szenved hátrányt semmiben, és a kapcsolatotok biztos, stabil, akkor meg miért ne tennéd meg. :) Előbb utóbb a rokonok is belátják, hogy ez nem volt rossz döntés, ha minden oké veletek. :) Sok sikert! ;)

2012. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ja, és a fickódnak is le kell tennie az asztalra pár dolgot a szüleidnél, amit meg is fog tenni, ha valóban komolyan gondolja. Ha azzal takaróztok, hogy a szüleid a bőrszín miatt úgysem fogadnák el, akkor csak elmenekültök a felelősség alól. Egy komoly párkapcsolatban a feleknek kutya kötelessége megdolgozni a másik családja felől érkező bizalomért, máskülönben nem fog menni.
2012. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A származás és bőr szín alatt azt értem, hogy roma. Volt olyan még az elején, amikor összejöttünk, hogy bátyám hetekig nem szólt hozzám.

9 hónapja mást se tesz, csak bizonyít. Még anyum is mondogatni szokta, hogy jobban szereti a fiam, mint a saját apja. Ő az egyetlen a családbol aki találkozott vele, neki kéne megértetnie a többiekkel, hogy Ő nem rossz. Azt meg még nem akarom, hogy a párom találkozzon a tesoimmal, mert tudom hogy viselkednének vele, nem akarom ennek kitenni őt.

2012. máj. 15. 11:20
 14/25 anonim ***** válasza:

Az alábbi soraimat ne vedd sértésnek, csak kikívánkozik belőlem.

Én soha nem bocsátanám meg sem a testvéremnek, sem a jövőbeli gyermekemnek, hogy egy cigánnyal állítana be. Lehet akármilyen rendes ember, akkor sem.

Nem áll szándékomban megmondani, hogy te mit tegyél, és nem kezdek semmiféle fejtegetésbe a dolgokat illetően, mert nincs értelme. Az én esetemben tehát kizárt, hogy elfogadjam ezt a fajta együttélést, keveredést. Ha az én testvérem pl. egy cigánnyal jönne össze, olyan pofonnal raknám helyre az agyát, hogy leesne a feje. Értem a családod reakcióját.


Nyilván a saját életedet te irányítod, és te döntöd el, hogy meg tudod-e oldani ezeket a problémákat. Ha vele akarsz lenni, akkor legyél, de elég komoly gondokat okoz az ilyesfajta családi konfliktus.

Mint írtam, nem tartom kizártnak, hogy rendes ember. Ha nem akarod elveszíteni, akkor élj vele, a családod meg valószínűleg el fogja fogadni, legalábbis olyan szinten, hogy negatív megnyilvánulásaik nem lesznek. Hogy mit gondolnak valójában, az megint más.

2012. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólóval!
2012. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Értem, én se szeretem őket! Az összeset elkerülöm őket nagyívbe, kivéve őt. De amikor megismertem a csávót, nem tudtam, hogy az. Egy képet láttam róla, nem látszott annak, mire kiderült totálisan beleszerettem.

És mint mondtam, normálisabb mint fiam apja, aki magyar.

2012. máj. 15. 14:11
 17/25 A kérdező kommentje:
Hát ez a kérdés megoldódott, mert szakitott :(
2012. máj. 18. 10:15
 18/25 anonim ***** válasza:
A kérdésben feltett probléma miatt? =/
2012. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Kértem, hogy hadd lépjek be a facebookjába, és láttam hogy egy hónappal ezelőtt halálos szerelmes volt egy csajba. Kicsit felhuzztam magam, de lenyugodtam, mert velem van, meg ugyis összeköltözünk. Aztán elmondtam neki, hogy megtudtam ki az. Elkezdett balhézni, hogy nem az a csaj. Meg ez milyen gyerekes, és ha majd kinőttem keressem meg, addig meg gondolkozzam. És tegnap óta nem is irt. :'(
2012. máj. 18. 11:14
 20/25 anonim ***** válasza:

akkor hagyd a fenébe. olyannal akarsz összeköltözni, és elhagyni a családod, aki 1 hónapja még másba volt szerelmes?


nem akarok sztereotípiákkal jönni, de a roma férfiak 99%-a megbízhatatlan volt, és az is marad. sajnos őket így nevelték.

2012. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!