Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Család vs szerelem? Ti kit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Család vs szerelem? Ti kit választanátok a helyembe?

Figyelt kérdés
9 hónapja élek távkapcsolatban. Kisebb nagyobb megszakitásokkal. Volt sok veszekedés, de nem rég rájöttünk, hogy nem tudunk egymás nélkül élni. Az bele tartozik, hogy nekem van egy 2 éves kisfiam az előző kapcsolatombol. A családom nem szereti a párom származása miatt. Eljött hozzánk, anyum tiszta jófej volt vele. Amikor elment mondogatta, hogy majd megláttom hogy járok. Az egész családom ellenünk van. Volt hogy hetekig nem szóltak hozzám. Most ugy döntöttem összeköltözzöm vele. Valoszinüleg elvesztem a családom. Ti is igy döntenétek?

2012. máj. 13. 17:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
anyucit
2012. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
családot*
2012. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Minii Vikii ***** válasza:
100%

Én a családot választanám! Nekik te is sokat köszönhetsz, hiszen ők neveltek fel téged stb...

kapcsolatod bármikor lehet még, aki a szüleidnek is szimpatikus lesz.

Én a te helyedbe nem is gondolkodnék ezen, bár tudom, a szerelem vak.

2012. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
család!
2012. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
bármit is választasz: a gyereked SOSE hagyd el! plusz egy távkapcsolatra nem lehet alapozni, nem tudhatod, hogy milyen ember. nagyon sok távkapcsolat pont azért tart sokáig, mert mivel ritkán látják egymást a felek, nem veszik észre a problémás dolgokat, vagy inkább direkt nem hozzák föl, hogy jaj alig látjuk egymást, az együtt töltött időt nem veszekedéssel akarom tölteni. ha közel élnének, lehet hogy feleannyi idő után rájönnének, hogy semmi értelme. plusz ha gyereked van, nem hinném, hogy jót tenne neki, h rángatod: most ide költözünk, ha nem jön össze, hazamegyünk... ne feledd, már nem csak magadért vagy felelős ott a gyereked is.
2012. máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Soha semmiért és senkiért nem hagynám el a gyermekem. És ha azt láttnám, hogy a fiamnak nem lenne megfelelő a helyzet, nem akarnék költőzni. De jobban szereti a párom, mint az apukáját és nagyon jol megvannak. És az hogy ez távkapcsolat nem azt jelenti, hogy nem ismerjük egymást. Sőt talán többet beszélünk, mint akik nem táv kapcsban élnek. És náluk sem 100% hogy műkődik a dolog. Én viszont biztos vagyok benne, hogy nem tudok és nem akarok nélküle élni. Csak ezt a családom nem érti meg. Rengeteget dolgozik, tényleg nagyon rendben van a pasi, arrol meg nem tehet, hogy milyen a bőr szine. Elég fiatalok vagyunk, de ugy gondolom ennek ellenére műkődhet.
2012. máj. 13. 18:24
 7/25 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ... Ha úgy költöznél össze vele, hogy most a gyermeked apjával együtt éltek, akkor azt mondom, hogy gondold át, hgy a gyerekednek mi a legjobb.

Ha viszont nem ez a helyzet és te úgy gondolod, hogy azon kívül, hogy szereted, rendes ember, aki hajlandó akár áldozatokat is hozni a boldogságodért és a gyermekedet is a sajátjaként kezelni, mintha egy család lennétek, akkor szerintem nyugodtan összeköltözhettek, ne anyukád véleménye legyen az első. Arra persze sosincs garancia, hogy egy kapcsolat működni fog, arra meg méginkább nincs, hogy örökké tart, de ha a kölcsönös tisztelet megvan, akkor nem lehet ennek sem akadálya.

Anyukád pedig elmondhatja a véleményét, de te döntesz! Főleg, ha amúgy szemtől szemben rendes a pároddal, mert ez azt jelenti, hogy azért ha akar felül tud kerekedni az ellenérzésén és a te boldogságod mégis fontosabb neki, minthogy nyíltan utálkozzon és ezért hálás lehetsz neki. Sőt én ebből azért azt gondolom, hogy bár biztosan fognak puffogni egy darabig, hogy az akaratuk ellenére cselekedtél, de valószínűleg rövid idő alatt megbékélnek, mert szeretnek.

2012. máj. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem kisfiam apukájával élünk, hanem anyukámmal. Fiamnak nem igazán van apja.
2012. máj. 14. 08:14
 9/25 anonim ***** válasza:
Pontosan mit is értesz bőrszín és származás alatt?
2012. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindig a gyerek érdekeit kell nézned, utána pedig a családét, DE, ha komolyan gondolod a párkapcsolatod ki kell állnod mellette. Ha mindezt úgy teszed, hogy közben nem állsz háborúba a családoddal, csak megkéred őket, értsenek meg, akkor nem fogod elveszíteni őket, mint ahogyan te sem dobnád a gyereked, akármit is tesz.


A lényeg itt a döntésen felül a kommunikáció. Nyilván a családodnak is megvan az igaza, amiért a fickó ellen van, ezzel szemben neked kell megértőnek lenned. Úgy kell a családodhoz állnod, hogy abból ne legyen sértődés, harag! Ez a legfontosabb. Bizonyítanod kell, hogy jól döntesz, és nem veszed semmibe, amit mondanak. Esetedben minden szónak, tettnek hatalmas súlya van. Az életedben minden tetteddel el kell tudnod számolni, a hibáidat beismerni. Ha ezekkel kapcsolatban nyíltan állsz a családodhoz, és megérteted velük, hogy tudod mit csinálsz (és persze tényleg tudod, mit csinálsz) és neked ők a legfontosabbak , akkor ezt is meg lehet oldani.

2012. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!