Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kiszemeltem egy bölcsész (pedagógia) szakos fiút választott mihez kezdjek?
21, azt leszámítva, hogy a média (és azon bleül a mozgókép) a bölcsészkaron van...:D
Szóval de, a mozgóképgyártás szellemi munkát igénylő részén gyakorlatilag csak bölcsészek vannak.
26, na, ez az első használható kommented.
Egyébként milyen szakmai elhelyezkedést várnak egy skandinavisztikát végzett embertől? Mármint... van olyan szakma egyáltalán, hogy.. skandinovológus vag yilyesmi?:D
Onnantól kezdve meg hogy elmegy pl HR-esnek skandináv nyelvterületen, az nemigazán minősül szkamai elhelyezkedésnek tekintve, hogy ott a HR-t lehet tekinteni szakmának, nem a nyelvet, a nylev csak készség.
Egy mérnöknél ilyen dilemma nincs, hisz az úgy működik mint az asztalos. Egy szkamát tanít, szkamát tudsz. A bölcsész alapszakok jellemzően nem adnak szkamát. Egy töri szakosnak ott van a töritanárság, vagy a régészet, múzeumok, stb. Ez egy egész direkt irány, d emég így sem kijelenthető, hogy egyértelműen szakmát tanul. A fent említett vágó is csak mesterszakon jelenik meg, alapszakon simán cska médiaszaknak hívják és abból még.. bármi lehetsz, ami something mozgókép:D
Nyilván én is a diplomaosztómon azon gondolkodtam mi a francra lesz jó ez a tudás. Igaz, nem is voltam járatos a munkaerőpiacon, de végül hamar elkeltem. A nyelv nem szakma. Baromi gyorsan el lehet vele helyezkedni, de etőtl még nem szakma, csak készség.
A tolmács, az szakma. De az mesterképzésen van csak, alapszakon nincs.
#27 Na igen, amit említettél, a skandinavisztika az pont egy semmire sem jó szak. Történész végzettségű ismerősöm is van egyébként, egy percet nem dolgozott soha történészként. Egyszerűen nincs akkora igény rá, amennyit képeznek.
Ahhoz, hogy tolmács legyen valaki, nem szükséges diploma. Elég, ha nagyon jól érti és beszéli a nyelvet, és ezt nemcsak egyetemen érheti el.
28, azt nem mondanám, hgoy semmire sem jó szak, mert a multik brutál módon kapnak értük, meg is fizetik őket.
Nyilván, nem a szak, hanem a nyelvtudás miatt. De mivel Magyarországon kevesen beszélik ezeket a nyelveket B2+ vagy C1es szinten, viszont ISSC szolgáltatások vannak azokba az országokba innen, így jól és viszonylag könnyen lehet jól fizető munkát találni ezzel a végzettséggel. Igen, pontosítani kéne, hgoy nem a végzettséggel, hanem tudással, de mivel sem a középiskolákban, de még nyelviskolákban is alig tanítanak ilyet, így igazából marad ez, vagy a külföldi életből eredő nyelvtudás.
Tehát azt nem mondanám, hogy semmire sem jó.
Az angol, német és francia szakok, na, számomra azok a kérdésesek. Angolul mindneki tud, így a nyelvtudás abszolút nem ad előnyt. Az angolszász politikakultúra (alias pokoltúra) ismerete meg hát... tájékozott emberré tesz, de a piacon ez kevés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!