Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A kivételesen intelligens gyerekek nagyobb valószínűséggel lesznek egy párkapcsolatban hűséges felnőttek, mint azok a társaik, akik élik a tipikus gyerekkort?
Értékrendtől függ, nem intelligenciától. Ha valakinek nem olyan az értékrendje, úgyis lazán fogja ezt kezelni, hiába van egyébként önuralma.
Én a hűséget baromi komolyan tudom venni, de vannak más (szintén erkölcsi) kérdések, amikbe magasról beleszarok akkor is, ha valaki pofákat vág rám.
"magág kiélve"
Ez hülyeség. Sokan 70 éves korukig "élik ki" mahukat, mert ilyen a személyiségük.
Azert x kapcsolat után már kialakul egy emberben egy értékrend pl megtanulta hogy megcsalni vkit az milyen es gyakorta nem éri meg
Aki ezeken nincs tul és még csak önmagaval sincs tisztában igen megesik hogy még 70 évesen is eq barom egy normális kapcsolathoz. Sőt az is lehet hogy ugy hal meg hogy még azt sem tudja mi értekelhető van egy normális kapcsolatban.
Nagyon fontos a tapasztalatszerzés. Es aki mindenbe fejest ugrik, szabályokat hág át, kipróbalja az erkölcsös es erkolcstelen eletet is, a normák szerint és a normákon tul is, csak az lesz képes konzekvenviát kihozni hogy mi az ami neki hosszu távon jo és kielégítő.
Aki soha nem jut el addig hogy megtapasztalja mi is a jó a hűségben, mi is a jó egy normális párkapcsolatban, az maga a szánalom. Mert valamit ami mindenek feleltt van nem élt meg.
Ez olyan mintha vki soha az életében nem tudná meg mi a jo a fagyiban. Minek az.ertsd átvitten.
"Az intelligenciának és hűségnek semmi köze egymáshoz."
Van neki egyébként. Az intelligens ember nagyobb hatásfokkal és jobb eséllyel mérlegeli prediktív jelleggel a tettei következményeit, így kisebb az esélye az impulzív félrelépésnek.
Ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy az intelligens ember hűséges lesz, elvégre a magas IQ nem feltételez erkölcsöt, empátiát. Félrelépni hideg, önző számításból is lehet, de a meggondolatlan, utólag megbánt félrelépések esélye kisebb lesz statisztikai értelemben a magasabb IQ ismeretében.
Egyébként a gyerek IQ-t nem keverném ide, mert ott picit mást jelent az IQ mérése. A gyerekek esetében egy extrém magas IQ azt jelenti, hogy a nála idősebb gyerekek teljesítményével egyenértékű. Azaz Szász Marci 10 évesen olyan okos volt, mint egy 14 éves mondjuk. Ez jelentheti azt is, hogy gyorsabban fejlődik az átlagnál, de nem feltétlenül lesz felnőttként is extrém magas az IQ-ja. Nekem 11 évesen jóval magasabb IQ-t mértek, mint felnőtt koromban.
Még egy megjegyzés: az IQ száma csalóka lehet, mert nem mindegy a skála. A felnőtt IQ azt mondja meg, hogy a mért lakosság hány százalékánál írtál jobb tesztet. A Mensa IQ tesztjén a 135 már azt jelenti, hogy a felső 2%-ban vagy, más skálán lehet, hogy ez a 150, vagy akár 180-as értéket jelenti.
Konkrètan, mint a Grace Klinikában. De itt praktikus dolgoznom több okbol, emiatt maradtam, mások magánélete nem érdekel általábam, maximum szánom kicsit a gondolkodásukat.
A férjemmel az első komoly beszélgetésünk abból állt, hogy a háta mögött sosem csalnánk meg a párunkat! Mivel édesanyám többször is megtette ezt apával, mire elváltak. Én rá se nézek más férfiakra, akkor sem ha indokolatlanul nyájasak.
Ez egy döntés és EQ kérdése. Nagyon nehezen találtuk meg egymást a férjemmel, számomra ő egy kincs, fantasztikus apa is, el sem tudnám képzelni valaki mással és ő se.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!