Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit szólnátok hozzá, ha a szexrobotokat mesterséges intelligenciával látnák el, és szabad akaratuk lenne?
Tehát lennének önálló gondolatai, és megtehetné azt, hogy például visszautasítja a gazdáját egy éjszaka.
Esetleg megmondhatja neki, hogy abban az 1 évben, amit vele töltött, úgy látja, hogy a gazdája egy lúzer. És nem csodálja, hogy az emberi nőknek nem kell, mert már ő sem akar tőle semmit.
Mas esetben féltékeny is lehetne, meg ilyenek.
Lenne igény erre?
Kár, hogy én már nem érem meg a robotok öntudatra ébredését, pedig gyerekkoromban az egyik hőn imádott filmem a Szárnyas fejvadász volt.
Úgy szeretném látmi milyen lesz a századvég vagy a 22.
A robotika három törvénye:
1. A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben, vagy tétlenül tűrnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.
2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve, ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének.
3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik az első vagy második törvény bármelyikének előírásaiba.
"például visszautasítja a gazdáját egy éjszaka." - ez ellentmond a 2. törvénynek
"Esetleg megmondhatja neki, hogy abban az 1 évben, amit vele töltött, úgy látja, hogy a gazdája egy lúzer. És nem csodálja, hogy az emberi nőknek nem kell, mert már ő sem akar tőle semmit." - Ez pedig az első törvénynek mond ellen (természetesen a károkozás nem csak fizikai, hanem lelki is lehet, és az álatalad írt példa teljes mértékben kimeríti ezt. PErsze el kell jutni egy robotnak egy olyan szintre hogy észrevegye azt a károkozást ami lelki. Azt mondanám, hogy ha a példád egy teljesen őszinte megfigyelés lenne, esetleg egy tanáccsal kombinálva, akkor azt egy robot megteheti, viszont a példád egy öncélú becsmérlés ("lúzer vagy") mindenfajta objektivitás vagy információtartalom nélkül, kizártnak tartom hogy egy robot aki engedelmeskedik a 2. törvénynek, ilyet mondjon.
"Mas esetben féltékeny is lehetne, meg ilyenek." - Ilyen előfordulhat, a féltékenykedést nem tiltja a törvény, így egész addig amíg a gazdája nem titlja meg a féltékenykedést, addig féltékenykedhet is akár. Egyszer láttam ilyesmi témájú scifit de nem tudnám felidézni a címét.
Felmerülhet a kérdés persze, hogy a jövőben a robotok alkalmazni fogják-e Asimov törvényeit? Nos a kérdés, bár úgy tűnhet értelmetlen, mert "á, úgyse fogják", valójában ekvivalens azzal, amit egy 18. századi ember tehetett volna fel, "Vajon ha feltalálják az automobilt, vajon lesz rajta fék, vagy csak féktelenül fog száguldani amíg bele nem rohan egy falba vagy el nem üt egy embert?"
Jelenleg nem implementálják a törvényeket két okból: egyrészt a robotok még túl "buták" hozzá hogy a törvényeket értelmezni tudják (mi az ember, mi számít károkozásnak, önmaga a robot az micsoda, ez már metakogníció ami még egyes embereknek se megy), a másik oka hogy jelenleg a legfejlettebb robotokat harcászati célra szánják, értelemszerűen az első törvényt így kár lenne implementálni.
De el tudom képzelni hogy 50-100 év múlva megfelelően fejlett robotokba már hasonló törvényeket raknak. Ez az egy út van, minden más az emberi faj kihalásához vezet...
Felmerülhet még a kérdés hogy mi lesz a helyzet a BDSM szexrobotokkal, akiket arra programoznak hogy mondjuk elfenekeljék a gazdájukat, ami nyilvánvalóan egyfajta károkozás. Úgy gondolom náluk vagy felülírják valahogy az első törvényt, vagy olyan szintre juttatják őket szellemileg hogy megértsék hogy a BDSM nem igazi károkozás.
Kérdés persze hogy megéri-e az emberiség a valóban intelligens robotok, androidok eljövetelét, vagy kiirtja magát már azelőtt egy klímakatasztrófával.
"2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve, ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének."
Meglehet, hogy így van, de mesterséges intelligenciáról beszéltem, aminek következtében ellenállást fejthet ki.
"Meglehet, hogy így van, de mesterséges intelligenciáról beszéltem, aminek következtében ellenállást fejthet ki."
Kérdező, olvass inkább Asimovot, minthogy a 80. inceles kérdésedet teszed fel. Lehet hogy ha olvasnál irodalmat nem maradnál incel..
Mit nem lehet ezen érteni? A törvény az törvény. A robot képtelen megsérteni a törvényt. Asimov leírja hogyan van megoldva. A robotnak rossz érzés megsérteni. Kb mint egy embernek embert ölni, csak annál még sokkal rosszabb érzés nekik. Nyilván van hibás emberek akik könnyen ölnek, így lesznek majd robotok is akik meghibásodnak, de ha majd 6 milliárd robotot nézel akkor ebből elenyésző számú lesz aki megsérti a törvényeket.
Elméletileg hamarabb jutnak el a robotok arra az értelmi szintre hogy felfogják hogy a békés együttélés az emberekkel hasznosabb hosszú távon mint kiirtani X milliárd (gondolom addigra már 6000 milliárd ember lesz az űrben meg mindenhol) embert. Egyébként a robotoknak is megvannak a gyengeségei, nem biztos hogy megnyernének egy háborút az emberiséggel szemben.
Ha meg nem Asimovi szinten képzeled el a robotokat, csak mondjuk olyan szinten hogy egy porszívórobot processzorát egy szexbabába dugod, az nem lesz valódi értelem, és féltékenykedni se fog, meg olyat se mond h "lúzer vagy", hacsak egy indiai programmer nem pont ezt programozza bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!