Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem beszélünk többet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aruka kérdése:

Miért nem beszélünk többet a sérült emberekről?

Figyelt kérdés

Történt velem egy olyan dolog, ami kissé összezavart, és nem tudok másra gondolni.

Tegnap a barátnőmmel elmentünk szórakozni, és az elején elég lapos volt a hangulat, én pedig általában mindent megteszek, hogy jól érezzük magunkat, úgyhogy 1-2 ital után felbátorítottam, hogy táncoljunk (csak ketten voltunk a teremben).

Egy idő után elég jól elkezdtünk népesedni, és észrevettem azt a kerekesszékes srácot, aki már akkor felkeltette az érdeklődésemet, amikor csak felfedeztük a helyet, és a kóválygás közben éreztem, hogy ő is észrevett engem.

Odajött hozzánk,megdicsérte, ahogy táncolok, és ő is becsatlakozott.

Nehéz volt mindkettőjükre figyelni, összekovácsolni hármunkat úgy, hogy tele voltam kérdésekkel, miközben próbáltam átadni magam a zenének.

Egyedül jött, amihez nagy bátorság kell, és talán az is, hogy nem tudja elfogadni a helyzetét.

Érdekelt, hogy valóban jól érzi-e a magát, vagy csak magára erőltet valamit, amivel talán jobban be tudna illeszkedni.

Szerettem volna megismerni, megérteni, de a fiúkkal való kapcsolatom, és a hozzáállásom is elég.. döcögős

Úgyhogy nem lett belőle semmi.

Azt álmodtam az éjjel, hogy az útról letérve zuhanok lefelé a kocsiban ülve, és bár túlélem, a kórházból kikerülve nagyon lassú, és gyenge a mozgásom. Ahogy anyuék támogattak sétálás közben, csak arra tudtam gondolni, hogy mi értelme van az életemnek, ha még táncolni sem fogok tudni?

Persze, sarkalatos, de ez egy álom volt csupán.

Tehát.. Szeretnék erről a témáról beszélgetni veletek, hogy mit gondoltok, hogy ti mit értetek ebből, és hogy milyen a hozzáállásotok ezzel kapcsolatban.



2020. júl. 19. 14:34
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy a tényt hogyan tudják elfogadni, hogyan élnek vele,hogyan hat az érzelmi és szociális életükre, mi ennek a folyamata stb.

Pedig én beszélnék külön a melegekről, a férfiakról, a nőkről, a transzikról, a személyiségről,önmagunkról, a sérültekről és sorolhatnám.

Akinek nincs tapasztalata, hogy szélesedjen ki a látótere?

Úgy, hogy beszélünk róla.

Nincs szó arról, hogy érdekel a fiú azért, mert mozgáskorlátozott. Épp ezért írtam, hogy nem tudom, hogy érdekel-e a srác, mert nekem, mint mindenki másnak, ahhoz több kell.


Azért vezettem le azt a kis gondolatmenetet magamban, mert régebben láttam egy filmet, amiből ilyesfajta következtetéseket tudtam levonni, és igen, nem egy filmre kéne alapoznom, de mivel eddig nem volt mire, így ez az ami eszembe jutott. Tehát nem, nem sajnálat.

2020. júl. 20. 01:51
 22/32 anonim ***** válasza:
Úgy lehet elfogadni, és együtt élni vele, hogy tudatosítania kell magában az embernek, ha begubózik a szobája mélyére, akkor sem áll fel a kerekeszszékből, akkor sem jön vissza a látása, hallása...Tehát két lehetőség van. Vagy megtanul élni az adott élethelyzetben, vagy élete végéig sajnálja magát, és másokra lesz szorulva. Lehet dönteni. Ez a döntés egyénenként eltérően nehéz folyamat.
2020. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Értem.. Leegyszerüsítve végülis tényleg ez a lényeg.

Letettem az általánosításról, pedig szinte mindenkire van egy kisebb sablon.

Nem tudtok esetleg mozgássérült, valamilyen/bármilyen fogyatékkal élő videósokat mondani?

Továbbra is várom a hozzászólásokat a személyes tapasztalataitokról, vagy bármiről, ami ehhez kapcsolódik.

2020. júl. 20. 11:37
 24/32 anonim ***** válasza:
2020. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Én már megbántam, hogy ide írtam, mert egyértelművé vált számomra, hogy az egész kiírás egy kamu.

Látva a reakcióid tömkelegét, ahogy viselkedsz a jóindulatú és neked segíteni akaró emberekkel, és pattintod le őket sorban-az döbbenet. Én is lépre mentem ez tény, de: ha lelkileg és értelmileg, empátiában nulla áll rendelkezésre önmagadban, akkor ne erőltesd, mert egy idő után akaratlanul is egyrészt kiderül, másrészt pont úgy fogsz járni, mint ahogy most, hogy egy élesebb szemű, és valóban empatikus ember kiszúrja mi van mögötted.Annál nagyobb égés meg nem kell szerintem.


Ne szórakozz, és ne játssz az emberekkel, mert borzasztó árat fogsz érte fizetni a saját életed összes területén.


1-es voltam.

2020. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
*az egész kiírás / kérdés
2020. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a youtube linket, úgy érzem, hasznos lesz számomra. :D


Mi az amit kamunak érzel a kérdésemben? Mit értesz lepattintás alatt?

Szerinted ebben mi a szórakozás számomra?

2020. júl. 20. 13:26
 28/32 anonim ***** válasza:
27 Amit akartam leírtam, a többi a te dolgod.
2020. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
#25 Én is azt érzem, nincs itt szó valódi megértési szándékról. Inkább valami érdekes ismeretlenként néz a fogyatékkal élőkre, de tulajdonképpen totál nem érdeklik.
2020. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Csakhogy nem fejted ki, így nem is értem, mik az alapjai a felvetéseidnek. :D

29-es, te miért érzed úgy, hogy nem is érdekelnek? Akkor vajon miért írtam ki a kérdést? :D

2020. júl. 20. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!