Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek miért választ így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért választ így az ember?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyik kategóriába tehetném ez inkább pszichológiai kérdés lenne de mivel párkapcsolati is ezért ide írom.


A minap villámcsapásként ért a felismerés és tudatosult bennem valami ami kegyetlen dolog..


Férfiak olyan nőt választanak amilyen az anyjuk a nők pedig olyan férfit mint az apjuk. Szokták ezt mondani. Ti mit gondoltok erről?


Az én apám alkoholista, együtt éltünk mindig is. Az a fajta akire nem lehetett számítani nem bántott maximum verbalisan. Mellette mindig a bizonytalanságot éreztem. És ami a legfontosabb hogy sosem vagyok elég jó. Bármit tettem vagy nem tettem a szomszéd Terike akkor is jobban csinálta bármiről is volt szó mindig én voltam a hibás véletlenül sem a másik. Mindig a másik oldal pártját fogta nem az enyémet. A lényeg hogy folyamatosan azt éreztette hogy kevés vagyok soha nem dicsért, mindenben azt látta mi a rossz. Szeretetét nem mutatta ki sose vagy nagyon ritkán.

Alapvetően egy szerény ember vagyok elvégeztem becsülettel az iskolát soha nem voltam kicsapongo. Egyetemet végeztem lett munkám. És most egy másik szakot is végzek. Amire az volt a megjegyzése megint! Hogy hát az nem olyan egyszerű ám gondolod menne?


Nem tudom érzitek e ezeket a finom apróságokat amiket ezek okozni tudnak.


Lényeg a lényeg hogy megismerkedtem egy férfival.. és már arcul vágott a felismerés hogy millió dologban apámat tükrözi vissza. Sokat kritizál, nem mondom valamiben igaza van és én is tudom magamról és azon dolgozom is de nem egyszerű. Mint ahogy mindenkiben van hiba. De ő egyszerűen...nem lehet megfelelni neki. Kiborít. Szeretetét sem fejezi ki túl sűrűn, számíthatok rá viszont mindenben mert segít.


De olyan mintha apámmal járnek mert azokat az érzéseket állítja elém amiket mellette éreztem gyerekként és felnőttként.



A legdurvább hogy magam sem értem miért választottam őt ? Föleg úgy hogy ezek a legelején nem így voltak tehát el kellett telnie az időnek hogy ez elő jöjjön.


Kérdéseim:


Mit tehetnék?

Mindig örökké ezt fogom cipelni magammal? Miért nem tudok szabadulni apám mintájátol?


Forduljak pszichológushoz? Jó helyen keresgélek?


Tudtok esetleg könyveket ajánlani?


2020. ápr. 26. 09:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a baj a tudatos választással, hogy ott viszont nem lesz sem vonzalom, sem szerelem. Nem jó ez sehogy. :(
2020. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Úristen. Ugyanez a duma nálam is hogy fejlődnöm kell... Jó ég. Tudom én is nagyon jól de ebbe az dühít hogy neki is kellene sok mindenbe. Mégsem kritizálom folyamatosan állandóan.
2020. ápr. 26. 12:20
 13/13 anonim ***** válasza:
Furcsa, nálam ez nem így van. Teljesen az apámmal ellentétes férfiak vonzanak. Az apám nagyon feminim, nem is annyira külsőre, mint jellemre. Olyan örök gyerek, aki a nőkben, így anyámban is mindig anyapótlékot keres. Amióta anyám meghalt, azóta két kapcsolata volt, mindkettőben olyan erős nőket választott, akik dédelgették, gondoskodtak róla anyagilag is. Szánalom. Nekem ilyen tesze-tosza kisfiúk sosem voltak az eseteim. Viszont abszolút az a férfitípus jön be, mint az anyai nagyapám: egyrészt külsőre fiatal korában olyan volt, mint egy filmsztár, mint pl. Harrison Ford. Másrészt határozott, erős, számíthattam rá bármikor. Szerintem én őt keresem mindenkiben. Vagy csak véletlen, mert tényleg a jó pasi kategória volt és nekem alapból ők jönnek be.
2020. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!