Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért gyűlölik a GYIK-esek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gyűlölik a GYIK-esek a Valentin napot, amikor ez az egyetlen nap, amely nemzetközileg elismerten a szerelemé?

Figyelt kérdés
2019. júl. 26. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
És hogy jön ez ide júliusban? :D
2019. júl. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan ezért. Mert baromira ciki ha valaki ezen az egy napon ünnepli a szerelmet. Annyira nagyon szomorúnak tartom ezt az elvárás tengert amivel együtt jár. Ezt is meg ezt is kapjak a páromtól meg ide meg oda is menjünk el és nem hiszem el, hogy nem kérte meg a kezemet. Akik ezt a baromságot ünneplik mindenkinél azt látom, hogy amúgy év közben nulla romantika vagy szép gesztus van a kapcsolatban. Emiatt pánikszerűen megpróbálják ebbe az egy napba besűríteni ami elmaradt. És csodálkoznak, hogy 1-2 év alatt kuka a kapcsolat.

Egy jó kapcsolatban minden nap valentin nap. Hogyha valaki ennyire kényszeresen ragaszkodik hozzá, hogy ezen az egy napon bizony romantikázni kell akkor annak a kapcsolatából ez az év többi 364 napján bizony hiányzik.

2019. júl. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2


No comment...

2019. júl. 26. 01:39
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Én nem gyűlölöm, csak röhögök rajta. Mégpedig azért, mert késő negyvenesként én szemtanúja voltam annak, amikor a 90-es évek elején hatalmas médiareklámmal kísérve "behozták" ezt az ünnepet Magyarországra.
2019. júl. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

#2 a szeretetnek is van ünnepe(Karácsony), mégsem lehet azt mondani, hogy csak Karácsonykor szereti egymást a család. Ettől még ünnepeljük.


A Valetin-nap szerintem azért irritál sokakat, mert ez egy számunkra háttér nélküli, behozott dolog. Én sem ünneplem, mert a szerelmet tényleg minden nap ki kell mutatni, nem csak egy nap, mikor “kötelező”.

2019. júl. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Anyukámnak ezen a napon volt két éve a temetése.

Remélem eléggé egyértelmű, hogy miért utálom ezt a napot.


Ezenkívül pedig egy pénzkidobós giccsparádénak tartom.


A karácsonyt összehasonlítani ezzel pedig nem reális.

2019. júl. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
#6 de ha a szeretetnek lehet ünnepe, akkor a szerelemnek is, csak nekünk Szent Bálint neve nem mond semmit, ellenben az angolszász kultúrával.
2019. júl. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Az a baj, hogy manapság már egyik ünnep se arról szól, amiről kéne. Egy egyszerű ünnepléshez kell pénz? Nem, mert a szívedből ünnepelsz.

Pénzt csináltak már mindenből, emiatt veszít is az értékéből.


A Karácsony sokkal magasabb ünnep, mint a Valentin-nap.

2019. júl. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vagyok gyik-es de rühellem a valetin napot. Miért?

Mert egy kibäszott üzletpolitikai nap ez is mint a többi hasonló.

Ezen a napon a szerelem jegyében a virágboltosok meg ajándékboltosok éves bevételük 10%-át elérik.

Nem sajnálom tőlük, sőt! Viszont amilyen gusztustalan pénzügyi marketing körül veszi a valentin napot attól hánynom kell.

Szerencsére egyik barátnőm sem igényelte azt, hogy mert valentin nap van akkor jobban kell szeretnünk egymást stb. Csak halkan jegyzem meg hogy valentin nap= Bálint nap. Szent Bálint a szerelmesek, a lelkibetegek és az epilepsziával élők védőszentje.

2019. júl. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Társadalmilag, minden hasonló "ünnep" már csak egy pénzszivattyú a kereskedelemnek. Talán mert éltem az előző rendszerben, ami kötelező jellegű, az nekem visszataszító.

Továbbá, egy jó kapcsolatban, mindig kell érezze az ember, hogy szeretve van. Talán inkább annak kéne ünnepelni, aki várja, hogy rátaláljon a szerelemre, sdzerelmére.

2019. júl. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!