Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás esetén mi lesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás esetén mi lesz a lakáshitellel?

Figyelt kérdés
Mi lesz a lakáshitellel, ha a pár akik csak élettársi viszonyban vannak szakítanak? Van egy szituáció, ami reméljük nem következik be, de mi van ha mégis? A pár 50-50%-ban osztozik a lakáshitelen, aki a szakítást kezdeményezni akarja, annak a nevén van a hitel, a másik fél adóstárs. Akinek a nevén van a hitel, ő nem akar maradni a településen ahol az ingatlant fizetik. Milyen kimenetellel végződhet a szakítás a hitel szempontjából ebben az esetben? Jelzálog hitel nincs. Kit terhel a hitel utána, hogy tudnak mindketten megszabadulni a hiteltől, vagy mi történhet ilyen esetben? Előre is köszi

2016. máj. 17. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
mindig az adóst terheli, kivéve, ha nem fizet,akkor ugye az adóstársnak kell rendezni
2016. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha az adós úgy dönt, hogy nem fizeti, mert b***ik rá, akor az adóstárs szívja meg, aki nem is akart szakítani?
2016. máj. 17. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapból az adóst terheli a hitel, ahogy az első írja, a bankot meg nem érdekli, milyen számláról megy az utalás, csak valaki fizessen, de elsőként mindig az adóson keresik a pénzt, az adóstárson csak akkor, ha az adós nem fizet. Az, hogy egy szakítás esetén hogyan osztjátok meg, már a ti megegyezésetek kérdése. Ha esetleg futtatnátok a hitel mellett lakáskasszát, azzal lecsökkenthetitek a hitelt vagy lerövidíthetitek a hiteltörlesztés idejét, mivel ezt be lehet forgatni a törlesztésbe, és 20%-os állami támogatás is van rajta. Így egy későbbi probléma esetén kevesebb gond lesz a hitel felosztásáról, sőt, lehet, hogy csak az ingatlant kell felosztani, ha ezt a megtakarítást a hitel mellé teszitek. (én egyébként minél előbb tehermentesítenék egy bármilyen hitellel terhelt ingatlant, akár kapcsolatban, akár anélkül)
2016. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben én ügyvédet javasolnék, aki több és jobb tanácsot tud adni, mert ha a másik kezes/adóstárs, és a lakásba mindketten be vannak jelentve, akkor nem annyira egyszerű a helyzet. Elvégre ketten vették fel, ketten használtak az előnyeit, és ketten is kéne továbbvinni.

Amennyiben az adóstárs se fizet, akkor a bank a tartozás fejében elárverezi az ingatlant, tehát ha mondjuk ér 10 millát, és 3 a tartozás, 3 milla lesz a kikiáltási ár. Ott állnak a végén mindketten csupasz fenékkel.


Jobb lenne megegyezni, és vagy eladni a kecót, kinullázni a hitelt, a maradékot felezni, és mennek isten hírével, vagy felezik a hitelt.

Az sem mindegy, kinek a nevén van az ingatlan, aki ott marad, elvileg köteles lenne kifizetni azt, aki távozik.

Esetleg aki marad a lakásban, az átvállalja a hitelt, aki elmegy, az meg lemond a részéről, és cserébe nem kell belefizetni a hitelbe.


De ez így túl bonyolult, ha a felek nem akarnak megegyezni, akkor mindketten kölcsönösen jól megszivathatják a másikat.

2016. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"hogy tudnak mindketten megszabadulni a hiteltől" - Ha visszafizetik :-P :-D


1., Eladják és a vételárból kifizetik a hitelt, majd a maradék pénzt elosztják.

2., A maradó fél nevére íratják a 100% tulajdonrészt és átvállalja a hitelt.

3., Marad közös tulajdonban, fizetik mindketten és az elmenő félnek marad egy 50%-s tulajdonrésze, ami egy későbbi értékesítés során őt illeti.

2016. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Adóst terheli, ha nem fizeti, akkor az adóstársat. Megoldás az, ha az egyik fél kifizeti a hitel ráeső tartozását a másiknak. A KHR státuszban viszont mindkét félnél az egész tartozás szerepel. Lehet, hogy ügyvéd kellene tényleg, mert a hitelt mindenképpen kell fizetni, vagy eladni amin van a hitel.
2016. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért veszel fel bárkivel közösen hitelt?

De tényleg, miért?

2016. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7:

Lakáshitel esetében - főleg ha közös tulajdon - a házastárs/élettárs automatikusan adóstárs is lesz.

2016. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lakáshitelhez, legalábbis, mikor én vettem fel nyáron, kellett adóstárs, anélkül nem is adtak. Nekem apám az adóstársam, nem nagy összeg, de ha most nem vágok bele, még évekig a szüleimmel élhettem volna, és az albérlet több, mint a törlesztő + rezsi. 30 évesen meg azért már jobb külön... Én lakáskasszával könnyítek rajta, mivel eredetileg 8 évig futna a hitel, de ha kihasználom ezt a plusz támogatott lakáscélú megtakarítást, 4 év múlva tehermentessé tehetem.
2016. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!