Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Én vagyok ennyire maradi?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok ennyire maradi?

Figyelt kérdés

Mostmár jópár éve válaszolgatok ezen az oldalon, illetve olvasom a párkapcsolatról szóló kérdéseket és egyre inkább nem értem a válaszadókat. Ha valaki kiír ide egy problémát, akkor 99%-ban az a válasz, hogy "hagy el", "nem fog megváltozni", "ne is számíts rá", stb. Miért ez a módi manapság? Miért kellene azonnal eldobni egy kapcsolatot, amint hibázik valaki? (most itt nem a megcsalásra gondolok)

Miért nem lehet a problémákat higgadtan megbeszélni és megpróbálni változtatni rajta?

Ez csak egy gondolat, ami megfogalmazódott a fejemben. Nem értem, hogy miért nem ér ma már a szeretet semmit. Miért azt látja mindenki egyetlen megoldásként, hogy menekülőre fogja?



2012. ápr. 22. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Fiú vagy, vagy lány?
2012. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb ilyen kérdést 14 éves csajok írják ki, akik még abból is ügyet csinálnak, hogy mit vegyenek fel reggel. ha ennyi idősen nem működik neki egy kapcsolat, miért ne vessen neki véget? van még ideje
2012. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

azért, mert az esetek többségében tényleg indokolatlanul hülye dolgokról van szó, ami 'nemnormális' viselkedésre utal. vagy pl. veri a fiú a lányt, vagy fordítva..szerintem ilyenkor a legjobb, ha otthagyja, nem kéne egy ilyen mellett leszenvedni az életét..

meg tényleg az esetek többségében egyértelműen meg lehet mondani, hogy kihasználásról van szó, vagy csak a felek úgy kezelik egymást mint egy darab rongyot. akár a fiú a lányt, vagy fordítva is. most mért kéne egy ilyen kapcsolatban megmaradni, ha lehetne jobb is? kinek hiányzik, hogy idegroncs legyen? 22l

2012. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Azért b+ mert ez az oldal egy elbaszott vigaszkampány az idiótáknak akik az itt kapott ( egyébként ritka ) önbizalom löketek nélkül képtelenek az életre.Ezért van az ,hogy ugyan azt a kérdést felteszik 45.jére is mert keresik azt a választ ami kicsit javít a lelki világukon ...
2012. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, pirospont.

A sok troll meg amúgy is pusztítani szeret, nem építeni :D

2012. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdésfeltevés. A ma emberének egy része nem akar szembenézni a problémákkal, mindennek csak a jó oldalát akarja élvezni. Ezért, ha valami nem tetszik, inkább továbbáll. Ezért van annyi válás, a házasságok több, mint 50%-a felbomlik.

Érdemes példát venni nagyszüleinkről, akik évtizedekig kitartottak egymás mellett, pedig nem éltek ők sem könnyű korban.

2012. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb esetben tényleg az a lehető legjobb mindkét félnek ha szépen elválnak útjaik. Itt most nem a megoldható problémákra gondolok...
2012. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Direkt azért emeltem ki a megcsalást, mert az szerintem egy olyan probléma, ami emberfüggő, hogy ki mennyire tud megbocsátani, együtt élni ezzel a tudattal.

Olyan egyszerű dolgokra gondoltam amit itt jó néhány topiknál láttam. A párja nem elég figyelmes, mit tegyen. A válasz, hogy hagyja el. A párja kutakodott a levelei, üzenetei között, mit tegyen. A válasz, hogy dobja ki.

A párja túl sokat bulizik, mit tegyen. Szakítson...

Én ezeket nem értem. Nyilván nem a 14 évesekről beszélek, hanem az érettebbnek nevezhető kapcsolatokról. Miért kéne azonnal szakítani, amint jön egy probléma, ami abszolút megbeszélhető?

2012. ápr. 22. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Azok a problémák, amiket felsorolták tényleg csak megbeszélést igényelnek. De én igazából csak azt nem értem, hogy ezt miért kell az emberek szájába rágni. Magától nem jön rá az illető, hogy kommunikálni kéne egy kapcsolatban?

Sokszor láttam olyan kérdést, ahol már többszöri megbeszélés után se volt változás, ezért tette fel a kérdést az illető. Ez esetben viszont tényleg mit lehet tenni? Megbeszélték, nincs változás, az egyik fél meg így nem boldog a kapcsolatban. Ha a 2 fél nem tudja megbeszélni a dolgot, ott sokszor komolyabb gond is szokott lenni, mint ami miatt a probléma felvetült. Legtöbbször az, hogy az egyik fél nem tudja kezelni a másik személyiségét.

Nekem is volt ilyen gondom, exem nem tudott mit kezdeni 1-2 dologgal velem kapcsolatban, de megfogalmazni se tudta. Végül mindenbe belekötött, és hiába beszéltük meg kb hetente a dolgokat az egész rossz volt. Mostani párom 1 mondattal rávilágított a problémára, és azóta nincs gond. Én megköszöntem volna, ha valaki exemnél sulykolta volna, hogy szakítsunk, mert nem pazaroltam volna rá több, mint 1 évet...

21/l

2012. ápr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze, nem vagyok totál szakítás ellenes, ha valakiknél már akkora probléma van. Viszont én az utolsó pillanatban 66 megbeszélés után is inkább azt mondom, hogy adjon még egy utolsó esélyt annak a kapcsolatnak az illető és igenis adjon ultimátumot a párjának. Ha erre sincs semmi változás, akkor jöhet a szakítás, de alapból minden megbeszélés nélkül azonnal megsértődni és kirakni valakit egy ilyen apró hülyeségért (rengeteg ilyet látni itt is), az engem kiakaszt és egyszerűen nem is értem.


Egyébként a személyes élményedhez kötődően... Gondolom szeretted azt a srácot és a lelked mélyén te is tudtad, hogy könnyebb lenne mással, mégsem akartad bevallani magadnak. Ha ezren mondják azt, hogy szakítanod kéne, általában az ilyen esetekben akkor is az a válasz, hogy "tudo, DE...". Pont azért, mert normál ember nem akarja azonnal feladni a küzdelmet, ha szereti a párját. Én nem mondanám elfecsérelt időnek! Tapasztalatot szereztél, rájöttél mi volt a gond, tanultál belőle. Fejlődött tőle a problémamegoldó képességed! :)

2012. ápr. 24. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!