Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha emiatt szeretnék szakítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha emiatt szeretnék szakítani, akkor ezt hogyan közöljem?

Figyelt kérdés
Úgy erzem, hogy akivel vagyok, vele egyoldalú a dolog. Én szeretem őt, ezt tudja, de soha nem reagált az én érzéseimre, szóbeli szeretet kifejezéseimre. Tudom hogy neki ez nehézséget okoz, én ehhez sokáig alkalmazkodtam is, de ő meg ahhoz nem, hogy nekem meg az érzelmek szóbeli kifejezése is fontos. Már több éve együtt vagyunk, és egyszer sem hallottam tőle hogy szeretlek, hiányzol, vágyom rád stb. Tudom hogy érzelmileg zárkózott (nem csak velem hanem mindenkivel) de én ezt már nem nagyon bírom, elindultam a kiábrándulás felé. Egy érzelmileg zárkózott embernek, aki vállalja is, hogy nem tud az érzéseiről beszélni, hogyan mondjam meg megbántás nélkül úgy, hogy azt hinné hibáztatom, azt, hogy én ezt így az érzelmek kölcsönös kimondásának hiányában egyoldalúnak érzem, és tele vagyok hiányokkal?
2022. ápr. 30. 09:52
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Munkában teljesen más! Ott dinamikus, határozott, céltudatos, roppant precíz, és kitartó. Mintha az volna az ő igazi érzelmi közege, vagy nem tudom.
2022. ápr. 30. 11:06
 22/26 A kérdező kommentje:
Amúgy pont a munkája iránti fáradhatatlan kitartása, és dinamizmusa volt az egyik legvonzóbb benne. Ritka ha vki olyan szenvedéllyel kitartással van a munkaja iránt, mint ő. Ez egy nagyon nagyon kiemelkedő képessége, jellemvonása.
2022. ápr. 30. 11:07
 23/26 anonim ***** válasza:
Én így, ahogy van, amit ide leírtál, elmondanám neki. Az egyoldalú alkalmazkodás nem oké, főleg hogy kétségeket ébreszt, önbizalomhiányt okoz. Ez nagyon rombol, és nem fair a másik féllel szemben. Nekünk is más a szeretetnyelvünk, nekünk is nehéz néha úgy kimutatni a szeretetünket a másik felé, ahogy neki igénye van rá, de próbálkozunk. Ha ő a tettek embere, akkor az is egy tett, hogy átlépi önmagát és csak annyit mond ő is szeret. Nem magától, hanem reagálva a tiedre.
2022. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, majd vhogy megpróbálom úgy elmondani neki, hogy ne érezze szemrehányásnak, elégedettlengedésnek. Mert ezt az egy dolgot leszámítva, jól érezzük magunka együtt. Sokáig gondolkodtam azon, hogy ez valóban akkora gond-e nekem (a hiányzó dolog) és egy ideig vissza is fogtam magam miatta, de akaratlan ott motoszkált bennem, hogy pl intim pillanatban amikor azt mondom szeretlek, legalább akkor mondaná hogy én is. Úgyhogy igen, köszönöm, valahogy megprobálom majd úgy megfogalmazni ezt a hiányt bennem, hogy ne érezze támadásnak. (Amúgy nagyon tart attól is hogy valamit elront velem kapcsolatban.)
2022. ápr. 30. 11:29
 25/26 anonim ***** válasza:

Bántás nélkül? Ne ez legyen a célod. Hanem, hogy ebből az önpusztító helyzetből kikerüljön a szakítás által. Had bántódjon csak, akkor jobban magába néz, és jobban fog változtatni.


Miért akar kapcsolatot, aki nem beszél az érzéseiről? Akkor miről beszél??

2022. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
"Nem érzem, hogy szeretsz és ez nekem nagyon nehéz. Úgy gondolom szakítanunk kellene."
2022. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!