Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha emiatt szeretnék szakítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha emiatt szeretnék szakítani, akkor ezt hogyan közöljem?

Figyelt kérdés
Úgy erzem, hogy akivel vagyok, vele egyoldalú a dolog. Én szeretem őt, ezt tudja, de soha nem reagált az én érzéseimre, szóbeli szeretet kifejezéseimre. Tudom hogy neki ez nehézséget okoz, én ehhez sokáig alkalmazkodtam is, de ő meg ahhoz nem, hogy nekem meg az érzelmek szóbeli kifejezése is fontos. Már több éve együtt vagyunk, és egyszer sem hallottam tőle hogy szeretlek, hiányzol, vágyom rád stb. Tudom hogy érzelmileg zárkózott (nem csak velem hanem mindenkivel) de én ezt már nem nagyon bírom, elindultam a kiábrándulás felé. Egy érzelmileg zárkózott embernek, aki vállalja is, hogy nem tud az érzéseiről beszélni, hogyan mondjam meg megbántás nélkül úgy, hogy azt hinné hibáztatom, azt, hogy én ezt így az érzelmek kölcsönös kimondásának hiányában egyoldalúnak érzem, és tele vagyok hiányokkal?
2022. ápr. 30. 09:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretném kérdezni, hogy kimutatni sem mutatja igazán?
2022. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Kimutatja, ajándékot ad stb, de nekem x év után hiányzik a szóbeli érzelem kifejezés is. Azt mondom szeretlek, és arra nincs válasz, hanem átölel,én meg szánalmasan érzem ettől magam. Megjegyzem, tekintettel arra, hogy tudom milyen,ezért a szeretlek szót évente max 4-szer ha mondom neki, de egyre sem kapok annyit sem, hogy én is.
2022. ápr. 30. 10:02
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen megértelek. Viszont ha ezen kívül tényleg minden rendben és alapból vonzódik hozzád és megtesz érted mindent akkor emiatt kár szakítani.


Hidd el, ha szakítanál, de amúgy minden rendben, utána nagyon visszasírnád őt, és "pitiáner" dolognak tartanád a hiánya mellett azt, hogy nem mondta ki azokat a dolgokat amiket szerettél volna hallani.


100x megbánnád.


Viszont ha ezen kívül sincsenek rendben alapvető dolgok, akkor érthető lenne a szakítás.

2022. ápr. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ő tudja rólam, hogy én pedig az erzelmeimet kimondani is szeretem, de alkalmazkodtam ahhoz, hogy neki ez zavaró, viszont ő az én igényemhez meg sem próbált alkalmazkodni. Nem is az hogy mondja magától az érzéseit, hanem minimum reagáljon valamit szóban arra, amikor én fejezem ki iránta az érzéseim. Ő nem alkalmazkodik hozzám, pedig nekem meg az érzéseim nem kimondasa (rá való tekintettel) nehéz.
2022. ápr. 30. 10:10
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amúgy. Én is ilyen vagyok, viszont ha tényleg szeretem a másikat, akkor én dolgozok rajta, hogy ezt szavakkal is el tudjam neki mondani. Ha még csak nem is próbálkozik, évek alatt, akkor annyira azért nem dúl a lamúr.
2022. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nincs meg ezen a téren a kölcsönös alkalmazkodás, én pedig érzelmileg elindultam lefelé, nem érzem úgy hogy megélhetném a kölcsönösséget. Mindig ilyen volt, pl nő létemre nekem kellett anno a találkozásokat is kezdeményezni, mert ő azt sem tudta kimondani hogy látni szeretne, átölelni. Ilyen alapvető érzelmeket sem mondott ki anno se. Viszont ezen kívül valóban rendben van minden, kimutatja máshogy az érzelmeit, de ahogy írtam én alkalmazkodom hozzá, de ő hozzám ezen a téren nem, és kezdek boldogtalan lenni, hogy pl egy idegen is előbb dicsér meg, mint ő. Mindeféle pozitiv érzelem kifejezésétől fél, de már jó ideje együtt vagyunk, és elkezdtem kételkedni mindenben ami kettőnkkel kapcsolatos. Akaratlan is az van már bennem, hogy mindig én akartam ezt az egészet, (akkor is ha tudom hogy nem csak én, de már nagyon hiányzik az érzelmek kimondása irányomban) ő pedig csak na jól van akkor legyen alapon viszonyult/viszonyul hozzám. Akkor is ha tudom hogy ez sincs így, de én már érzelmileg kezdek a padló felé menni, a lelkesedésem a szenvedélyem rohamosan zuhan.
2022. ápr. 30. 10:21
 7/26 A kérdező kommentje:
5-ös igen én is ezt érzem már akaratlan is! Pl küldök neki nap közben egy csinos fotót magamról, küld rá egy szivet, de ezt akár idegenek is megteszik... nagyon nagyon nehéz ez így nekem.
2022. ápr. 30. 10:22
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom, szerintem ez eleg durva, hogy annyit sem bufog ki, hogy en is. En megertem a kerdezot, nekem is a szavak a szeretetnyelvem.
2022. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon sokan vannak úgy párkapcsolatban, hogy nem mondják ki, hogy szeretik a párjukat. Vagyis jó vele programokat szervezni, jókat lehet beszélgetni, hasonló az érdeklődési körük, ugyanaz a baráti társaságuk, együtt sportolnak, hasonló az értékrendjük stb, szóval emberileg szeretik a párjukat, de nem úgy ahogy azt te is elvárnád. Jó a másikkal lenni (jobb mint egyedül), de a szeretlek szót nem mondja ki, mert nem lenne igaz (legalábbis úgy nem igaz, ahogy azt te elvárnád).

A másik lehetőség, hogy ki mit hozott a gyerekkorából. Lehet hogy a szülei sem mondták sem egymásnak, sem a gyerekeiknek soha azt hogy szeretlek. Szerették egymást a maguk módján, de ezt szavakkal soha nem fejezték ki. Ha valaki ebben szocializálódott, az sokszor felnőttként sem fogja másként csinálni (bár megfelelő önismerettel lehet ezen változtatni). Egyszerűen nincs meg az eszköztára a szeretet kimutatására, vagy ezt csak pl. ajándékozás formájában tudja megtenni (szavakkal nem), mert ezt tanulta gyerekkorában.

Aki viszont szereti hallani szavakkal is hogy szeretik annak nagyon nehéz megélni, hogy a másik ezt nem tudja kimondani. Van aki már annyit csalódott a másik nemben, hogy már azért sem hajlandó a szeretlek szót kimondani, mert ez is egy védekezési mód az esetleges lelki sérülések ellen.

2022. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
8-as én elfogadom ha vkinek más a szeretetnyelve,mint az enyém, viszont ezen dolgozni kell, áthidalni,és nem egyoldalúan. Itt pedig egyoldalúságot érzek. Amikor anno felhoztam ezt neki, azt mondta neki ezzel minfig mindenki felé nehézségei voltak/vannak, és sajnálja de neki nem megy az érzelmek szóbeli kimondása, és ez annyira szilárdan benne van, hogy nem is mondja ki a pozitív érzéseit irántam. Ő munkában maximalista, felelős beosztásban van, azt is sokszor elviseltem toleráltam hogy emiatt bizonyos időszakokban kevesebb idő jutott rám. Azt is tudom mindig pótolta ezt a kiesett időt,de egyszer sem mondta azt sem hogy hiányzom/hiányoztam. Teljesen tanácstalan vagyok,nem tudom mit tegyek?
2022. ápr. 30. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!