Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha emiatt szeretnék szakítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha emiatt szeretnék szakítani, akkor ezt hogyan közöljem?

Figyelt kérdés
Úgy erzem, hogy akivel vagyok, vele egyoldalú a dolog. Én szeretem őt, ezt tudja, de soha nem reagált az én érzéseimre, szóbeli szeretet kifejezéseimre. Tudom hogy neki ez nehézséget okoz, én ehhez sokáig alkalmazkodtam is, de ő meg ahhoz nem, hogy nekem meg az érzelmek szóbeli kifejezése is fontos. Már több éve együtt vagyunk, és egyszer sem hallottam tőle hogy szeretlek, hiányzol, vágyom rád stb. Tudom hogy érzelmileg zárkózott (nem csak velem hanem mindenkivel) de én ezt már nem nagyon bírom, elindultam a kiábrándulás felé. Egy érzelmileg zárkózott embernek, aki vállalja is, hogy nem tud az érzéseiről beszélni, hogyan mondjam meg megbántás nélkül úgy, hogy azt hinné hibáztatom, azt, hogy én ezt így az érzelmek kölcsönös kimondásának hiányában egyoldalúnak érzem, és tele vagyok hiányokkal?
2022. ápr. 30. 09:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
61%

Miért vagy vele több éve, ha nem jó, nem elég?

Bátran megmondhatod neki azt, amit itt leírtál - de csak röviden, mert fárasztják a szavak.

2022. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
9-es,köszönöm nekedis, amit írtál. Eszembe jutott, hogy egyszer azt mondta, amikor felvetettem hogy nem tudom mit érez irántam: hiszen hoztam neked virágot is, süteményt is a kedvencedet. Akkor értettem meg igazán,hogy igen, ő valóban olyan, aki szavakkal nem mondja ki az érzéseit, emiatt nemis haragszom rá,viszont akkor is hiányzik az érzelmek szóbeli kifejezése is,vagy minimum az azokra való reagálás.
2022. ápr. 30. 10:36
 13/26 A kérdező kommentje:
11-es jó vele, de hiányzik az, ha én pl egy évben 4-szer kimondom hogy szeretlek, arra legalább egyszer mondja azt hogy én is!
2022. ápr. 30. 10:37
 14/26 A kérdező kommentje:
Ahogy ismerem, ha szakítanék vele, arra sem reagálna igazán,max annyit hogy jó, és ő megmondta hogy érzelmek terén ilyen, sajnálja. En meg úgy érezném, nem igazán szeretett ha ennyi a reakció. Nagyon nagyon nehéz helyzet.
2022. ápr. 30. 10:39
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

#11

"de csak röviden, mert fárasztják a szavak."


Ezen jó nevettem. :)


Egy párkapcsolat egyik alappillére a jó kommunikáció. Ez a "fogjuk rövidre, mert belefáradunk" szöveg nem biztos hogy előremozdítja a dolgokat. Ha már a szakítás is felmerült, akkor azt normálisan meg kell beszélni, attól függetlenül, hogy mi lesz a kimenetele az egész beszélgetésnek. És ha ez a beszélgetés sokáig tart.... Hát Istenem... Aki kapcsolatot akar az tudjon kommunikálni, ha kell gondolatokról, érzésekről, tettekről, elképzelésekről.

2022. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem a szavak fárasztják! Nagyon jókat beszélgetünk A-Z-ig mindenről. Őt a pozitív érzelmek kifejezése zavarja. Tőlem is.
2022. ápr. 30. 10:42
 17/26 anonim ***** válasza:
Volt egy ismerősöm akit egyszer egy nő (aki élete szerelme volt) nagyon megbántott. Nagy balhé volt, de a lényeg az egészben, hogy a pasi akkor megfogadta, hogy soha senkinek nem fogja többet kimondani, hogy szeretlek. Azóta voltak már barátnői, de 1-2 évnél tovább nem volt senkivel. Gondolom betartotta amit magának megígért. Együtt van nőkkel, szeret velük időt tölteni, beszélgetni, szexelni, de vigyáz arra hogy nagyon szerelmes soha nem legyen. Emberileg szereti a párját, de fél ettől mélyebben érzelmileg elköteleződni.
2022. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
17 jó, de nála nincs ez a lehetőség, mert ő kiskorában is ilyen volt. Van hogy néha pár napra elutazik munka miatt, akkor meg tudom hogyha munka van (pügyi felsővezető) akkor mindent teljesen kizár, felveszi a szemellenzőt, és csak a munka létezik. Az biztos hogy hatalmas a nyomás, a felelősség rajta, volt hogy kissé össze is omlott emiatt, akkor én ott voltam és támogattam, bíztattam, megmasszíroztam, kedveskedtem neki. Szóval ha el kell utaznia munka miatt külfödre tárgyalni pár napra, akkor van, hogy max este későn ír pár mondatot, amiben leírja mi hogy sikerült, de felém akkor sincs érzelem leírása sem. A fura még az, ha vmi ajándékot én adok neki, azt is nehezen fogadja érzelmileg. Az egész olyan, hogyha pozitív érzésekről van szó, akkor is ha ő kapja azokat, hogy azokkal nem tud mit kezdeni.
2022. ápr. 30. 11:01
 19/26 anonim ***** válasza:
Nagyon fegyelmezett, nem tud feloldódni?
2022. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam, de jót mondtál, köszönöm! Igen igaz, valóban nehezen tud feloldódni, van hogy több óra kell hozzá. Nagyon jó hogy ezt felhoztad, köszönöm!
2022. ápr. 30. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!