Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Bántatok már meg visszafordíth...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántatok már meg visszafordíthatatlan szakítást?

Figyelt kérdés

2019 év végén szakítottam a barátnőmmel. Bár nem jó a megfogalmazás, inkább gyáva módon megfutamodtam a problémák elől és elmaradtunk egymástól, a gyakori veszekedések egyike után nem kerestem, és ő sem. A probléma forrása, hogy ő komolyabbra szerette volna fűzni a kapcsolatunkat, együttélés, stb., hisz mondhatni tavkapcsolat volt, átlagosan hetente találkoztunk. 3 évig tartott. A szakítás után felszabadultam, elkezdtem ismerkedni, bele sem gondoltam mi lehet vele, milyen fájdalmat okoztam neki. Aztán az új lány, akit megismertem rendesen megvezetett és hitegetett egy éven keresztül. Mondhatjuk, hogy a karma visszaadta, megérdemeltem.

Néhány napja egyre többet gondolok a volt barátnőmre, ennyi idő után döbbentem rá, hogy mit veszítettem. Borzasztóan rám tört a dolog. Persze mindig tisztában voltam az értékeivel, de túl természetesnek vettem, hogy van nekem, nem tettem érte eleget, amit mai fejjel már megtennék és én is vágynék a komolyabb elköteleződésre vele kapcsolatban (pl. házasság, amire ő is vágyott). Borzasztó bűntudatom van, megbántam az egész múltbeli hozzáállásomat, gyűlölöm magam a történtek miatt. Hozzátartozik a történethez, hogy neki azóta van barátja, egy tényleg korrekt, jó megjelenésű srác, aminek részben örülök is, nagyon megérdemli, hogy valaki tisztességes, felnőtt módjára bánjon vele, amely rám közel sem volt jellemző.


Megfogalmaztam a számára egy üzenetet, amiben bocsánatot kérek tőle és őszintén leírom az érzéseimet. Természetesen nem várhatom el, hogy visszajöjjön hozzám, fordított helyzetben én sem tenném, de vajon ez könnyítene az érzéseimen? Valahogy feloldana? A múltat megváltoztatni nem tudom. Van olyan itt, aki hasonlón ment át rajtam kívül?

Lehet hosszú lett, próbáltam mindent összeszedni. Köszönöm az elolvasást és a válaszokat!

27 éves vagyok, a lány 25.



2021. márc. 22. 13:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem lenne korrekt, ha felkavarnád egy üzenettel. Kapcsolata van, hagyd békén. Később sem becsülnéd meg. Tanulj az esetből és becsüld meg a következő párodat.
2021. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sok ember múltjában van olyan, amit mai fejjel már bán és máshogy csinálná, és ezeket el kellene engedni, nem a jelent mérgezni vele. Remélem nem bolygattad fel a leveleddel az életét, már nincs létjogosultsága, ő túllépett, boldog, nem kéne belerondítanod.
2021. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
37%
Ha írsz neki, csak utána tudod meg mi lenne, hogy te mit fogsz érezni, megkönnyebbülsz-e, vagy ő mit fog reagálni, fog-e reagálni. Őszintén szólva, nem hinném, hogy rossz néven venne egy bocsánatkérést, még akkor se, ha esetleg utána se akar majd hallani rólad. Szóval nagyon vesztenivalód nincs.
2021. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg küldd el. Ha a lány túllépett, szereti az új párját, akkor nincs mit megbolygatni. Kedves gesztus. Nekem jól esett volna, ha utólag belátja a másik, hogy hibázott, és nem kell rágni magam, hogy miért érdemeltem meg, mit követtem el. Sokkal könnyebb úgy, ha tudja, semmit, egyszerűen a másik fél még éretlen volt. Neked is jó lenne, de újra kezdeni ne akard.
2021. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%
Én nő vagyok,szerintem jól tennéd ha megírnád neki ezeket az érzéseteket és lehet azután normalizálódna a kapcsolatotok.
2021. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

"de vajon ez könnyítene az érzéseimen? "

A tiéden biztosan. Megint csak magadra gondolsz...


Őt csak felkavarnád, főleg ha boldog.

2021. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Utolsó: Nem ez a fő cél, sajnálom, hogy ezt emeltem ki vagy fogalmaztam meg. Szeretném ha tudná, hogy semmiben nem hibázott, és hogy sajnálom, hogy ekkora csalódást kellett átélnie, amit nem érdemelt meg.

2021. márc. 22. 14:30
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
#7 Ezt értem, de sorok mögött mégiscsak ezt láttam. Valószínűleg ő is eljutott odáig lélekben, hogy nem hibázott, feldolgozta ő ezt, ha már új párja van.
2021. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%
Valószínűleg ha boldog, pont nem érdekli már, hogy te hogy vélekedsz róla, ha magamból indulok ki. Az exem havonta megkeres és ugyan nincs még senkim, de így sem tudok már mit kezdeni a bocsánatkéréseivel. Már lapoztam, erre semmi szükség. Pláne nem egy évvel később, pláne ha új párom van. Már bocsi, de kit érdekel akkor már, hogy az exem megbánta? Kit érdekel akkor már, hogy az exem úgy gondolja, nem hibáztam és jó voltam? Ha az ellenkezőjét gondolná, akkor is annyit tudnék mondani, hogy rendben, neked nem voltam elég jó, másnak meg jó vagyok. Ennyi. És ha tényleg boldog, te pedig sok fájdalmat okoztál neki, akkor is fel tudod kavarni, ha már nem érez irántad semmit, ami azért valószínű. Nem kellene ezeket a sebeket feltépni. Teljesen fölösleges felkeresni. Aki örülne ilyen leveleknek, az még nem lépett túl a múlton, különben nem esne neki jól, nem érdekelné egyszerűen.
2021. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%
Baromság,amit lepontoznak engem például igenis érdekel,hogy a régi kapcsolataim,mostanra hogy éreznek és ,hogy vannak a múltbeli dolgokkal!! 49/N
2021. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!