Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Titeket zavar ha egy pasi/csaj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavar ha egy pasi/csaj helyesírasa szornyu?

Figyelt kérdés
Ekezetek meg j es ly keverese, szoval ezek a sulyosabb hibak. Kozben meg amugy intellugens lenne.

2018. febr. 4. 18:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
5%

".... az igekötők különírása (el megyek, be vittem - ez valamiért az aluliskolázott néprétegre rendkívül jellemző" meg arra is, aki nem szokott az új telefonjához. Nekem pl mindig külön teszi, van hogy akkor, amikor leütöm a mondat végi írásjelet. Most írásjelet helyett is írás életet javasolt.

31/f

2018. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, azért ékezetekben te se vagy erős...Amúgy meg meg tudom indokolni, miért nem zavar. Pl. van, aki hallássérült, és nem hallja a zöngés-zöngétlent helyesen, vagy pl. aki vak, annak is rosszabb a helyesírása. Akkor velük most mi van? Pedig lehet, hogy jóval erősebb diplomájuk van, mint neked, kérdező. A helyesírás korántsem minden.
2018. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Rettentően. Az elütések lehetnek figyelmetlenség miatt is, így azok nem zavarnak. Bár amennyiben túl gyakori az is üzenetet hordoz.

Az intelligencia és az olvasás, helyesírás között pedig nagyon erős kapcsolat van.

2018. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem fogtok szeretni, engem az is zavar, mikor valakinek a beszédét "hallom", mikor olvasom, amit ír.


Pl. vidéki rokonoktól hallottam már, hogy két s-t mondanak olyan szavaknál, hogy "okosan/ügyesen", és itt is olvastam, hogy "okossan, ügyessen".


Vagy a "mindég", ami tipikus. Vagy a még-míg keverése. Emiatt helyett ez miatt. Élőbeszédben még nem hallottam a "rajt" szót, itt rengetegszer olvasom olyan környezetben, hogy "piros ruha volt rajt". Ez utóbbi csak azért zavar, mert nem hallom amúgy sehol. Mindéget, améget írnak nekem és hallom is, aki így beszél, de akárhányszor olvasom ezt a rajtot, mindig ki kell mondanom hangosan, mert csak régi versekben találkoztam vele.

2018. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Igen, zavar... Persze csak azoknal akiktől elvárható lenne :) Első barátomnak borzalmas volt, pár év múlva már néhány szónál megálltam gondolkodni hogy hogyan is kell ezt írni?- :D onnantól figyelek arra hogy ez egy alap legyen... Szeretem ha valaki helyesen le tud írni egy szót, azért ez is fontos szerintem :)
2018. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 xx.Be.Happy.xx válasza:
igen
2018. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Mar vagy ketten irtak hogy az EN ekezeteim blabla... nem tunt fel hogy nincs ekezetem??? Kotekedni muszaj, annak a ket kerdezonek ez a leteleme? Az a szo hogy "szornyu" az nem ugy hibas mint az hogy szőrnyü. Elobbirol csak hianyzik az ekezet, az okostelefonok, kulfoldi billentyuzetek stb miatt. Ugyhogy ne engem elemezgessen senki. Ezt csak ennek a 2 okosnak uzenem. A tobbieknek nagyon koszi a tok jo velemenyeket :)
2018. febr. 4. 22:02
 28/33 anonim ***** válasza:
helyeseníróként van rossz helyesírású gyerekkori barátom..nem zavar
2018. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Alapvetően nagyon. Nyilván ha diszgráfiás akkor nem, de arról remélhetőleg tudnék. Ha ideiglenesen mondjuk külföldi billentyűzet miatt nincsenek ékezetei, vagy ha melléüt (az intelligencia helyett intellugencia pl. pont egy ilyen, szomszédos billentyűkről van szó, bőven hihető hogy eltévedt az ujja) akkor sem húzom a szám. Illetve ha egyszer becsúszik valami egetrengető hiba, mint a muszály, pedig tudom hogy le tudja írni, az is elmegy, mindenkinek vannak agyhalott napjai.

Viszont ha következetesen az egész írásképén látszik hogy bizonyos szabályok létezéséről még csak nem is tud, észre se veszi hogy hibázott és nem is érzi hogy ez miért fontos az hosszú távon elég felejtős.

2018. febr. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Engem ebben a helyesírás dologban csak az bsz fel, mikor megszólítok valakit, aki úgy ír, mint egy alsó tagozatos (ők ugye akkor tanulják a szabályokat), és visszavág, hogy jaj, nem akadémiai nyitóbeszéd ez vagy mert a diszlexia meg diszgráfia.

Szóval hogy ma már az igénytelenség és az ostoba lustaság már rendben van. :/

2018. febr. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!