Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Kinek kell fizetnie?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kell fizetnie?

Figyelt kérdés

[link]


Mennyire értetek egyet a videóban elhangzottakkal?


Sok vitát látok erről az oldalon, de szerintem ez egy teljesen jó vélemény, jól megfogalmazva. Ha a nők meg a férfiak is így közelítenék meg a 'problémát' sokkal egyszerűbb lenne, nem? :)



2016. jún. 19. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Hát nem tudom, mert ez láthatóan amerikai fos és ott más a standard. Ha én járok valakivel 4-5 hónapja, nonsense, hogy mindent én fizessek. Jóval hamarabb elvárom a lánytól, hogy beszálljon és vagy felezzünk vagy egyszer én, egyszer ő állja a cechet.

Nem hiszem, hogy valaha is egy-két "ürítésnél" többre használnék egy ilyen nőt.

2016. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
#1 én úgy értelmeztem hogy a videón látható férfi is ezen véleményen van mint te.
2016. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2


Igen, pont azt mondja, hogy mindenkinek a saját körülményeihez adottan kell beszállnia a dolgokba, már az első randin is. (Vagy legalább a nőnek fel kell ajánlania, hogy fizet.)

Amúgy brit, nem amerikai.

2016. jún. 19. 11:24
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Én egyébként abban látom a problémát, hogy ezt a dolgot az általad is említett kialakult szokások miatt főleg a lányok tudnák befolyásolni.
2016. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Igen, teljes mértékben igaza van.


Egy kapcsolatban alapesetben egyenrangúak a felek,

DE!


Ha hónapokig mindent a férfi áll, akkor ez az úgynevezett "egyenlőség" viszony súlyosan felborul, és fenn is áll ez az egyenlőtlenség, akkor a nőnek kutya kötelessége akkor szexelni, amikor azt a pasi akarja, és ezt a pasi jogosan el is várhatja a csajtól.

2016. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
#5 Ezt úgy mondod, mintha a nőknek a szex teher lenne. :)
2016. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát meg kell hagyni, hogy nagyon sok nő valóban úgy is tesz, mintha az teher volna...
2016. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a fő probléma, hogy nem jutnak el sokan több randiig, és ezért egy férfi,aki pl elmegy 10x első randira már belefárad, hogy állandóan fizessen, mégha csak egy kávét is. Összeadódik azért!


Én sosem vártam el, hogy fizessenek helyettem, de néha jólesett. Mikor volt párom,felesben fizettünk legtöbbször, illetve ő picivel hívott meg engem többször. Viszont nagyon sokat volt nálam, tehát valamilyen szinten egál volt, hisz nálam azt ehetett,ihatott, amit akart, használhatott vizet. Bármi.. Nem volt soha ebből vita. Az elején, mikor barátokként találkoztunk a 3. találkozón már én hívtam meg a bárban titokban hoztam neki 2 kört :)


Első randin én azt mondom fizessenek felesbe, hiszen ki tudja lesz-e második randi. A másodikon vagy a harmadikon, ha úgy érzi a férfi, fizesse ki a nő részét,ezzel is jelezve, hogy ez bizony randi.

2016. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#4


Persze, az a nő dolga, hogy felajánlja, hogy fizet-e. De szerintem ha a férfiak így magyaráznák el, hogy miért is kéne felajánlani (ahelyett hogy r-hadék feministák megkaptátok amit akartatok akkor ne sírjatok és fizessetek) akkor több nőnek esne le, hogy ez így működik. Félreértés ne essék, én fel szoktam ajánlani, csak sokszor láttam itt erről vitát (inkább veszekedést... :D) szóval ezért gondoltam, hogy ebből mindkét fél tanulhatna.

2016. jún. 19. 11:43
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Nekem azzal van a problémám, hogy 2 külön dolgot mosnak össze, ami jellegzetes női érvelési hiba.

Maga a link is azt tartalmazza, hogy Who pays on a first date, vagyis első randin. A logika egyszerű: a nők nem kezdeményeznek => a férfiaknak kell kezdeményezni => mivel nincs olyan lehetőség, hogy "Hé, szia, tetszel nekem, nincs kedved elhívni randira", ezért a férfinek KELL elhívni a nőt => Aki elhív, az fizet.

Ezzel nincs is baj, egy randi nem a világ és remélhetőleg nem élete legnagyobb lazacát fogja kikérni az egyszeri lányka...


Hanem itt a csaj a videóban egy 4-5 hónapos járásról beszél, ahol ő ugyancsak elvárná a kis Krőzusától, hogy fizesse mindenét.

Ez azért egy elég pofátlan és durva elvárás a mi kultúrkörünkben és nincs az a feszes mell, ami egy normális srácot annyira elvakítana, hogy egy ilyen nővel komolyan számoljon hosszabb távon is.

Meglehet, hogy UK-ben másképp van ez, hisz ott mások a kereseti lehetőségek is, szóval ez a fajta altruista lovagiasság messze nem olyan megterhelő, mint amilyen a mi viszonyaink közt lenne.

2016. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!