Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Nem tudom elfogadni a külsőmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom elfogadni a külsőmet. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Évek óta tönkreteszi a napjaimat, hogy nem látom magam jó pasinak az arcszerkezetem miatt. Úgy érzem, emiatt esélyem sincs olyan csajt találni, akivel tetszenénk egymásnak. És mindent ami tőlem telik megteszek hogy jól nézzek ki (öltözködésben, sporttal, stb), de az arcomon nme tudok változtatni, és emiatt kb életkedvem sincs, mert ez mindig nyomaszt. Mit tehetnék ebben a helyzetben?
2014. aug. 3. 17:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
58%

Tanult tehetetlenség a pszichológiában az a mentális állapot, mely során az egyén az egymást követő kiszámíthatatlan negatív ingerek hatására feladja, hogy azokat megpróbálja elhárítani, még akkor is ha elkerülhetőek lennének, mert arra a meggyőződésre jut, hogy nem képes ezeket az averzív ingereket befolyásolni.

Az ember magából indul ki, hát persze. És ha sérelem éri, szívesen von le belőle a világ működésének egészére vonatkozó következtetéseket.


A tanult tehetetlenség azóta a viselkedés elméletek egyik alapelve, mely jól ábrázolja, hogy egy korábbi tapasztalat drasztikus változást tud okozni a viselkedésben. Igyekszik megmagyarázni, hogy az egyének miért maradnak passzívak bizonyos negatív szituációkban, annak ellenére, hogy módjukban állna változtatni azon. Tehetetlenség (Helplessness, 1975) című könyvében Seligman azt magyarázza, hogy ezeknek a negatív várakozásoknak eredményeként más következményei is lehetnek a cselekvésre való képtelenségnek, mint például az alacsony önértékelés, folyamatos kudarcélmény, levertség vagy fizikai rosszullét. Tanult tehetetlenség jelentkezhet többféle állapotnál vagy viselkedésmintánál, úgy, mint a depresszió, öregedés, siker, családon belüli erőszak, szegénység, hátrányos megkülönböztetés, nevelés, kábítószerrel való visszaélés vagy alkoholizmus.


Amúgy szarj rá ne foglalozz vele, viselkedj úgy mintha nem lenne olyan, nekem is részlegesen le van bénulva az arcom s leszarom, voltak kapcsolataim, de pénzéhesebb vagyok annál, minthogy a külsőmmel meg emberekkel foglalkozzak, inkább dolgozom, s vannak nagy céljaim, az embernek kevés igaz barátja van. A nőknek pedig pénz kell, ez van.


[link]

2014. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!