Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Biztosabb családi háttér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biztosabb családi háttér általában egyenlő azzal (hiába tagadják a lányok), hogy az ilyen családok sarjai többet fognak keresni és jó eséllyel sikeresebbek lesznek a lányoknál is?

Figyelt kérdés

,,Biztos családi háttérrel biztosabb a karrier



A felmérés szerint a jobban képzett szülők gyermekei frissdiplomásként többet keresnek. A következő táblázat jól mutatja, hogy az apa iskolai végzettsége mennyiben határozza meg a frissdiplomás fizetését: a legfeljebb 8 általánost vagy szakmunkásképzőt végzett apák gyermekeinek fizetése diplomás pályakezdőként 160 ezer forint alatt marad, míg az egyetemi végzettségű szülők esetében átlagosan több mint 207 ezer forintot keres a frissdiplomás.


De nem csak a végzettség, a család anyagi helyzete is tükröződik a frissdiplomások kereseti mutatóiban. A kedvezőbb anyagi helyzetű családokból származók ugyanis később a munkaerőpiacon magasabb saját jövedelemről számolnak be. A családi anyagi helyzet negatív pólusán e különbségek a frissdiplomás keresetekben nem tükröződnek."


Ez pedig szerintem hozza magával azt is, hogy a legtöbb lány szinte csak az ilyen pasikat hajlandó észrevenni. Valahogyan érzékük van hozzá, hogy pár szó után kiszimatolják, hogy milyen az ilyen pasinak a családi háttere, mire számíthat tőle az életben. Holott előtte lehet nem sokat beszéltek családi háttérről.


2013. júl. 4. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1."Többet keresnek",mert anyuciék eltartják őket,így megmarad a pénz.

2.Akiket én ismerek,gazdagokat,azoknak a gyereke agyilag nem éri fel az egyetem,de még a főiskola szintjét se.

3.Jövedelem ide,vagy oda,nem tudnék úgy élni,hogy valaki eltart. Tisztességesen tanultam,és nem azért vállalom a hat év egyetemet,hogy utána eltartsanak,mert nekem az igenis megalázó.(Átlagfizetésnél nem kell több,nem luxusra,hanem szeretetre vágyom,az meg megy extra vagyon nélkül is!) Legyünk egymással boldogok és kész! A többi nekem erkölcstelen,hiába fogják itt magyarázni,hogy húúú,de tagadok én is mindent...


Lejárt már ez a "legyen kocsid,házad,pénzed,és akármilyen nulla vagy kívül-belül,lesz nőd is" dolog...

2013. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Az meg a legnagyobb kicseszés, hogy 6 évet finanszíroz az állam. Mondjuk ez is csalóka, mert az utazás, kaja, koli stb is havi több, sok tízezer ftba kerül, amit szegény család nem engedhet meg magának, ha nagyon okos a gyerekük, akkor sem. Aztán elvégez egy ember egy fősulit meg rá egy mesterképzést és kifújt minden. Pláne ha azt vesszük, hogy erős szakokon és jó nevű egyetemeken a legtöbben az 5 évet nem öt hanem 6 vagy még több év alatt végzik el. Aztán lehet megbánja, mert nem ízlik neki ez a szakma, de belekényszerítették. Aztán szeretne még egy mondjuk 3 éves fősulit elvégezni, mert azt tartja élete értelmének. De mivel nem lesz rá pénze, azt nem fogja tudni legtöbbször elvégezni. Régen meg akármennyi képzést el lehetett végezni. A mostani 50 vagy még több éves politikusok között nem ritka, hogy 3, 4 vagy még több diplomája van és egyikért sem kellett fizetni, mert régen ez ingyen volt. Most meg tejelni kell mindenért. Hová fajult ez a világ?
2013. júl. 4. 11:40
 13/15 anonim ***** válasza:

"apuka benyomja valami jó munkahelyre, ahol ha nem is csinál semmit, akkor is dőlni fog a sok lé, mert nagy a befolyás"


Te egy harminc évvel ezelőtti világban élsz. :) Nincs olyan cég, aki milliókat fizetne havonta a semmiért ebben biztos lehetsz. :) Állami helyre felvehetik esetleg, de azt meg nem irigylem tőle...


"Ha van pénzed, akkor előbb vagy utóbb alád fogják tolni a zsíros állással kecsegtető diplomát."

Ez elég nagy baromság. Nagyon nincs így. Itt az újgazdagok az egyetemen szívnak mint a torkosborz, mivel nem értik, hogy miért nem hullik az ölükbe semmi. Csak ülnek az előadáson nyomkodva az almás laptopot, és 2 év után szépen kihullanak, mivel még a fizetősről is kirakják őket. Aztán ezután max észbe kapnak, újrafelvételiznek és elkezdenek tanulni.


"Mégis mindig mikor szóbeli vizsga volt, akkor ő mindig minden tanárhoz külön ment be, amiből volt 20 emberből 2 db kettes az összes többi egyes volt, ő mindig röhögve jött kis 4 essel nulla tudással. (azért 4 est kapott mindig, hogy ne legyen feltűnő. Mikor meg szúrópróba szerűen rákérdeztünk dolgokra, azt sem tudta, mi az. Ilyen rengeteg volt, korrupt világot élünk."

Ezt szerintem beképzeled, ha mégis ilyen történt, miért nem tettél feljelentést? Ha valóban ilyen van, akkor röpül a tanár meg a gyerek is. Az ELTE-n az első puskázásért kirúgás jár, ha a tanár feljelent. És bizony vannak tanárok, akik még a kevésbé renitenseket is azonnal feljelentik.

2013. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Az meg a legnagyobb kicseszés, hogy 6 évet finanszíroz az állam. Mondjuk ez is csalóka, mert az utazás, kaja, koli stb is havi több, sok tízezer ftba kerül, amit szegény család nem engedhet meg magának, ha nagyon okos a gyerekük, akkor sem. "


Valóban nagy kicseszés, hogy nincs ingyen minden úgy hogy még dolgozni sem kell... Hihetetlen nagy igazságtalanság. Képzeld el, hogy lehet egyetem mellett dolgozni is. Én is azt csinálom. Magamat tartom fenn mivel a szüleim nem tudnak finanszírozni. Képzeld ilyet is lehet, nem csak várni a sült galambot.


"ha azt vesszük, hogy erős szakokon és jó nevű egyetemeken a legtöbben az 5 évet nem öt hanem 6 vagy még több év alatt végzik el. Aztán lehet megbánja, mert nem ízlik neki ez a szakma, de belekényszerítették"


Igaz, hogy eddig tart. Néha tovább is. De a jó tudásért megéri! Megéri gürcölni érte. Az pedig, aki ennyi időt eltölt olyasvalaminek a tanulmányozásával, ami nem érdekli, az a világ idiótája.


"Most meg tejelni kell mindenért. Hová fajult ez a világ?"

Ezt komolyan leírtad? Képzeld már nem abban a világban élünk, hogy bemész a "munkahelyedre" dolgozni, a fél munkaidődben szerencsejátékozol meg seftelsz, a másik felében meg piálsz vagy alszol a gépek mellett. Képzeld nem finanszírozza már az állam, mivel hogy nincs miből. Korábban se volt, ezért lett nagy az államadósság.

2013. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Butaság... Barátomék 4-en élnek együtt, anyukája dolgozik csak, apukája nyugdíjas. Szerintem ebből már érezni, nem kőgazdagok. Aztán az engem hol érdekel? :DD Barátom imádnivaló, szülei meg tesója nagyon jó fejek, szeretnek engem, nagyon szimpatikus az egész család.

Bátyja már nem él velük, ő marha jól keres, pedig a te fogalmazásod szerint "nem jó a családi háttere".

Szüleim sose végeztek egyetemet, mindkettőjüknek középiskolai végzettsége van, viszont dolgoznak mint a güzü, mindkettőjüknek elég jó beosztása van, és azt hiszem egész jól élünk. Nem minden a diploma.


Amúgy szerintem az összeköltözésig/házasságig/gyerekvállalásig nem számít, hogy mennyire gazdag a másik. Menjen dolgozni, ne legyen naplopó. Én nem igénylem hogy minden nap elvigyen a pasim luxusétterembe, meg 3 kocsink legyen, meg kastély méretű ház.. Különben is, én is dolgozni fogok.. majd összedobom a párommal a pénzt ha együtt élünk, ketten fogjuk megkeresni a bevételt, engem nem kell eltartani. Szóval nekem olyan mindegy, hogy a szülei mennyit keresnek, meg milyen iskolát végeztek :D

2013. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!