Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Biztosabb családi háttér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biztosabb családi háttér általában egyenlő azzal (hiába tagadják a lányok), hogy az ilyen családok sarjai többet fognak keresni és jó eséllyel sikeresebbek lesznek a lányoknál is?

Figyelt kérdés

,,Biztos családi háttérrel biztosabb a karrier



A felmérés szerint a jobban képzett szülők gyermekei frissdiplomásként többet keresnek. A következő táblázat jól mutatja, hogy az apa iskolai végzettsége mennyiben határozza meg a frissdiplomás fizetését: a legfeljebb 8 általánost vagy szakmunkásképzőt végzett apák gyermekeinek fizetése diplomás pályakezdőként 160 ezer forint alatt marad, míg az egyetemi végzettségű szülők esetében átlagosan több mint 207 ezer forintot keres a frissdiplomás.


De nem csak a végzettség, a család anyagi helyzete is tükröződik a frissdiplomások kereseti mutatóiban. A kedvezőbb anyagi helyzetű családokból származók ugyanis később a munkaerőpiacon magasabb saját jövedelemről számolnak be. A családi anyagi helyzet negatív pólusán e különbségek a frissdiplomás keresetekben nem tükröződnek."


Ez pedig szerintem hozza magával azt is, hogy a legtöbb lány szinte csak az ilyen pasikat hajlandó észrevenni. Valahogyan érzékük van hozzá, hogy pár szó után kiszimatolják, hogy milyen az ilyen pasinak a családi háttere, mire számíthat tőle az életben. Holott előtte lehet nem sokat beszéltek családi háttérről.


2013. júl. 4. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ez teljesen így van ahogy leírod , de annyira fogják tagadni :D
2013. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 -=Koldus=- ***** válasza:
Feltéve ha friss diplomásként el tudsz helyezkedni valahol és nem a mekiben vagy valamely multi cégnél kötsz ki.
2013. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Persze ez a felmérés nem arra irányult, hogy ezáltal sikeresebbek lehetnek a nőknél is, de szerintem ez hozza magával ezt is. Persze itt mindenhol lépten nyomon az összes 200-300 erre irányuló kérdésnél mindig azt olvastam, hogy az összes lány mindig csak azt írta le, hogy mennyire nem érdekli őket az adott pasi családi háttere és keresete. Aztán kimegyek az utcára vagy szétnézek az ismerős csajok között és mindig azt látom, hogy annak a lánynak, akinek egy pici kis esze is van, mind viszonylag jómódú pasival, megfelelő keresetűvel kezdett. Aztán erre mindig az a válasz jött itt folyton, hogy az én pasim kis keresetű gyári munkás. DD


Kis túlzással azt mondom, nincs is talán annyi gyári munkás pasi, mint amennyi válasz jött itt már a lányoktól, hogy neki futószalagos munkás pasi a párja és élnek, mint hal a vízben.

2013. júl. 4. 11:06
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha tehetséges vagy valamiben, és hajlandó is vagy tanulni, akkor sok lesz a fizetésed.


Mivel a diplomás szülők gyermekei előtt látszik a példa, hogy a szülők többre vitték egy kis erőfeszítéssel, ezért a gyerek is motivált lesz. Így nem csoda, hogy többet keres. Szorgalom, motiváció és érdeklődés kérdése az egész. Az ilyen család mottója: "tanulással, szorgalommal és küzdelemmel elérhető bármi".


A képzetlen szülők általában nem motiváltak a szakmai fejlődésre, és mivel sok munkával is alig élnek meg, joggal érzik úgy, hogy meg sem éri dolgozni. Nem csoda, hogy a gyermeket is erre a mentalitásra nevelik. Irigység, lustaság, kilátástalanság érzése lesz úrrá a családon. Az ilyen család mottója: "Nincs esélyünk azzal szemben, aki előnnyel indul".


Biztosíthatlak, hogy a legtöbb nőnek nem számít, hogy a szüleid diplomásak voltak-e, csak az, hogy te milyen vagy. Szerintem nem attól lesz valaki jó ember, hogy diplomás, habár sok szakmában a szakmai és személyiségfejlődés érdekében elkerülhetetlen a diploma megszerzése.


Nekem például még csak egy érettségim van, és most kezdtem dolgozni, mégis többet keresek, mint az általad diplomás kezdő fizunak írt összeg. Pedig az én szüleim sem keresnek sokat, sőt fejenként kevesebbet, mint amennyit én. Rám is rám próbálták erőltetni ezt a lusta, kilátástalan és önző mentalitást. A nagymamám viszont hál istennek másra nevelt és rá is hallgattam egy kicsit. :)

2013. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem apuék elég jól keresnek,én viszont hiába tanultam magam agyon az érettségire matekból összehoztam egy ponthatáros kettest,plussz két ötöst meg két négyest a többi tárgyból. Ennek tükrében nem fognak felvenni semmilyen jó szakra,mehetek "büfé-ruhatárosnak". Ilyen diplomával meg semmit se lehet kezdeni,úgyhogy ezután csinálok valami szakmát,abból meg kötve hiszem,hogy milliomos leszek.

Ennek ellenére,persze hogy tehetősebb pasit keresek. Ha valaki hozzá van szokva a jóhoz,minek adná alább?

"Suba a subához,guba a gubához" Ezen nem kell megrökönyödni.

2013. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, legalább benned van annyi gerinc (még ha ez a mentalitás a legtöbb pasinak nem is tetszik, de legalább őszinte vagy), hogy elmondod, hogy ha te nem fogsz jól keresni, akkor keresel egy olyan pasit, aki egy megfelelő anyagi színvonalat tud biztosítani magának és a számodra. Ez így lenne korrekt más részéről is, aki bevallaná.
2013. júl. 4. 11:21
 7/15 anonim ***** válasza:

"Suba a subához,guba a gubához"


Ha te guba vagy, miért akarsz akkor subát? Attól, hogy a szüleid jobban kerestek, te még nem érsz többet.


Amúgy pedig "büfé" szakkal is igen jól lehet keresni. Sok büfésnek megvan a havi másfél milliónál is nagyobb bruttó bér.


Ez csak egy jó kifogás, hogy ha nem vagy jó matekból, akkor nem tudsz semmit, tehát nem is kell küzdened... Így könnyű.

2013. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezért akarok egyetemet/főiskolát elvégezni plussz szakmát is ,hogy több lehetőségem legyen. Szerintem ezzel pont az,hogy nem adom fel. Sokat hallani hogy valaki diplomával nem tud elhelyezkedni.
2013. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ezért akarok egyetemet/főiskolát elvégezni plussz szakmát is ,hogy több lehetőségem legyen. Szerintem ezzel pont az,hogy nem adom fel. Sokat hallani hogy valaki diplomával nem tud elhelyezkedni."


És amúgy mi érdekel? Szerintem azt próbáld végig gondolni, hogy mi az álmod, és ehhez mik a lehetőségeid. Ehhez kell, hogy körvonalazódjon egy terv... Ha tudok segítek. :) Egy karrier tanácsadó szorult belém :D

2013. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez az érettségi dolog is nagyon furcsa. Én annó rendes és erős gimiben végeztem, érettségin 1 db 4 essel, meg egy db kettessel (matekból), a többi mind ötös volt. Én is diplomát szereztem, habár nem nagy horderejűt. De legalább sikerült egyet elvégezni. Itt viszont nálunk van a kisvárosban egy esti gimis képzés, hulladék tanárokkal és ótvar buta diákokkal. most érettségiztek le. Semmit sem tudtak. Mégis szinte mind egytől egyig mindenből 5 öst kaptak úgy, hogy azt sem tudják mi az a deriválás vagy integrálás. Fel is fogják ez által őket venni sok elit képzésre (gyógyszerész, vegyészmérnök, jogász, mérnök, közgazdász stb). az már kérdés, hogy ott az egy részük 2 év alatt ki fog hullani. Viszont ott van az is, hogy aki ilyen helyre bekerül és apuka eléggé befolyásos, azt fogják tolni költségtérítéses szakon és előbb vagy utóbb ha hula buta, akkor is kettessel át fog vergődni és lesz egy elit diplomája. Utána meg apuka benyomja valami jó munkahelyre, ahol ha nem is csinál semmit, akkor is dőlni fog a sok lé, mert nagy a befolyás. Sajnos az sem igaz, hogy a buta tanulók kihullanak a jó egyetemekről. Ha van pénzed, akkor előbb vagy utóbb alád fogják tolni a zsíros állással kecsegtető diplomát. Hány és hány olyan gyereket ismertem az egyetemen, aki számolni sem tudott, az 5 év alatt (6-7 év alatt végezték el a legtöbben, de ezek mind 5 év alatt simán átmentek)egy könyv sem volt a kezében, minden nap buliból buliba esett át, falta a lányokat. Mégis mindig mikor szóbeli vizsga volt, akkor ő mindig minden tanárhoz külön ment be, amiből volt 20 emberből 2 db kettes az összes többi egyes volt, ő mindig röhögve jött kis 4 essel nulla tudással. (azért 4 est kapott mindig, hogy ne legyen feltűnő. Mikor meg szúrópróba szerűen rákérdeztünk dolgokra, azt sem tudta, mi az. Ilyen rengeteg volt, korrupt világot élünk.
2013. júl. 4. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!