Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » MIért van külön felső oktatott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

MIért van külön felső oktatottaknak weboldal az egymással való randizásra?

Figyelt kérdés
Mármint tényleg ennyien hiszik,hogy a végzettség számít?
2013. ápr. 4. 20:50
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Hanem elolvassa, mint más könyveket, és ír valamit.


Leegyszerűsítettem, de nem mondhatnád, hogy beszűkült

lennék, hisz nem is ismersz. Ismeretlenről véleményt

mondani, na az mutat beszűkültségre, beskatulyázásra,

előítéletekre. Na mindez az, amire nem vágyok :)

2013. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

micsoda lavinát indított egy fránya kis kifejezés, én magam is bölcsész végzettségű volnék

bár lehet egyedi módon értelmeztem a "büfészak" fogalmát

a végzettség (lehet ez diploma is) értékét egyrészt az adja, h mit kíván a piac, másrészt, h mennyi ember rendelkezik és milyen szinten azzal az adott tudással (és még számos más dolog)

azt hiszem még az is mind1, hogy mennyire könnyű/nehéz megszerezni egy adott diplomát, tudjuk, vannak szakok, ahol jobban szívatnak, de nem ez a fontos

a fontos szerintem az, h egy szak mennyire használható, korszerű, és minőségi tudást ad, vagy sem, csak ki akartam fejteni, én mit értek büfészak alatt, a jelenség létező, még neve is lett

2013. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Ez a mondatod a kritikusokról kb olyan, mintha az orvosnak azt mondaná valaki, hogy nem is ment életeket, elvégre mindenki meghal.

Semmit nem tudsz a bölcsészettudományokról, és vállalhatatlan kijelentéseket fogalmazol meg. Ez szerintem beszűkült látókörre vall. Az, hogy te nem ismered a szó jelentését, csak azt jelenti, hogy lenne mit tanulnod az általad lehordott bölcsészektől.

2013. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

Na akkor átnéztem picit az idáigi kommenteket, mert ha

már szétoffoltuk a kérdést, legyen korrekt.


- Az, hogy nehéz volt megszerezni a diplomád, nem kétlem.

De ettől még csak 1 ember vagy a sok közül, egy ismeretlen.

- Vannak rossz tapasztalataid. Legyenek, de az csak 1 em-

ber volt. Nem kell kivetíteni mindenkire.

- Persze nincs értelme a körtét összehasonlítani az almá-

val. De valahol mégis, hisz mindkettő gyümölcs, mindkettő

diploma.

- A büfészakot (ahogy már más kérdésben leírtam) úgy értem,

hogy szinte a semmiért kap egy papírt. Ezzel lehet vitat-

kozni, de amíg ő az iskolapadban ül, és tekintve a mai e-

gyetemisták életvitelét, "él mint marci hevesen", addig a

szakmunkásképzőt végzett (jó esetben) dolgozik, és olyan

gyakorlati tapasztalatot szerez, ami láttán egy frissen

végzett diplomás csak pislog. Belekötni persze mindenbe

bele lehet a tanulmányok alapján, de gyakorlati tapaszta-

lat akkor is kevés.

- A személyeskedést miért kellett elkezdeni? De igazad

van, én vagyok a buta, mert visszalőttem :)

- Persze, hogy nem rosszabb ember az, akinek nincs diplo-

mája. Miért lenne? Én sem a papír alapján döntök, az max

tájékoztatást ad a már fent említett dolgokról, hogy mégis

hogy álljak az illetőhöz.

- Szerintem több könyvet olvastam, több dokumentumfilmet

láttam, mint aminek Te valaha is a címét elolvastad :)

Témákat tekintve a föld kialakulása, ókori történelem,

világháborúk, balesetek, betegségek, korbonctani esetek,

társas kapcsolatok, világegyetem, stb (dokumentumfilmekre

értem).


Nade a példám tényleg nem volt fair, de mivel emberközpontú

vagyok, inkább nézem, hogy mennyi hasznot hajt magának és

másnak egy adott "diploma". Ezért mondtam, hogy az orvos

többet tesz le a közért, mert folyamatosan embereket gyó-

gyít (már a normális doki), míg egy adott műkritikust rit-

kán ismerik el, és akkor csak egy szűk réteg.


Nem akartam az érzéseidbe gázolni, de bocsánatot nem kérek a leírtak alapján (amit valószínű nem fogsz belátni).


Jah, és elnézést mindenkitől, hogy letegeztem, maradjunk az Uram/Hölgyem megszólításnál ezek után.


PS: PhD of Painter... mi jöhet még? Elméleti rakodómunkás?

2013. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Teljesen hidegen hagy, hogy bocsánatot kérsz-e, nem vagyok kritikus, csak egy igazi bölcsész. És vagyok annyira emberközpontú, hogy nem csak a saját szakmámat tartom valamire, hanem sokmindenért kiállok, mindenkiért, aki szerintem megérdemli.

Annyi azért engedtessék meg, hogy kikérjem magamnak, hogy szerinted műveletlen vagyok. A dokumentumfilmek felsorolását meg egyszerűen nem tudom hová tenni, mi értelme volt hajánál fogva iderángatni.


A lényeg továbbra is az, hogy a reálértelmiségiek nagy részével nem tudnék kapcsolatot kezdeni, és te tökéletesen bemutattad, hogy miért nem: mert semmire sem becsülöd azt, amit csinálok. Többnek képzeled magad nálam. És függetlenül attól, hogy ez igaz-e, egy kapcsolatban nem működne, mert annak egyik alapja a kölcsönös tisztelet.


25/N

2013. ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Ismét nem jól olvastad :)


Hol írtam azt, hogy műveletlen lennél?

Hol irom azt, hogy nem becsülnék meg egy veled egyező

végzettségű nőt?


Az egy dolog, hogy a papírt nem veszem semmibe,

de magát az embert soha nem becsülöm alá. Főleg,

ha már megismertem, illetve látom, hogy min megy

keresztül, akkor elismerem. Van nem egy bölcsész

ismerősöm, és érdekes módon ők keresik a társaságom,

nem én az övékét, mégis működik ez a nem túl közeli

barátság.


Azt sem írtam, hogy több lennék nálad, miből gon-

doltad ezt?


Van időm olvasni, dokumentumfilmeket nézni, és szeretem is. A felsorolás azért van, hogy nem a szakmámban vagyok

csak érdeklődő, nem egy kategóriára álltam be, hanem

szinte minden érdekel.


Egyébként kiváncsi lennék, hogy szerinted milyen végzett-

ségeim vannak :)

2013. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Tudjátok,az az érdekes,hogy az érettségizett,vagy diplomás okosabbnak,képzettebbnek érzi magát,és ezért néz le másokat.És azzal,hogy a másikat lenézi,vagy lebecsüli,azzal mutatja meg igazi ostobaságát.

Képzeld,én nem kényszer hatására,mert"meg kell tanulni",hanem mert akarom tudni,azért tudom meg a dolgokat.

Pl. hogy a proton és a neutron is bontható további részekre,vagy hogy az ember gyerekkora mennyiben befolyásolja a későbbi felnőttkori viselkedését,és lelki világát,vagy hogy vajon miért van hang a földön,amikor a föld kb 6-7000 kilométer/órával száguld,míg a hang csak kb 1200zal halad.És sorolhatnám.Vagy olvasok érdekes KÖNYVEKET.

És bárkivel bármiről tudok beszélgetni.

Egyébként,nem mint ha magyarázattal tartoznék,csak hogy tisztábban lássátok-azért nem fejeztem be a sulit,mert dolgozni kellett mennem,a nehéz anyagi körülményeink miatt.

2013. ápr. 4. 22:51
 28/45 A kérdező kommentje:

Ja,és a kritikusról annyit,hogy amit kritizál,azt szakértőként teszi,vagyis ért ahhoz,amire ítéletet hoz.

Gyakorlatilag mindent kell tudnia,és mellette helyesen dönteni.HA egyszer végre be fejezem a könyvemet,nem az emberek véleménye fog érdekelni,hanem a kritikusoké.

Mondjuk nem tudom miért kell valakit ,akár autógyári munkást lenézni...Lehet ép okosabb,mint a főnökei,csak nem volt annyi lehetősége.És mellesleg akkor ki rakná össze az autókat?Mindent nem lehet gépekkel csinálni.

2013. ápr. 4. 22:54
 29/45 anonim ***** válasza:

Pék nélkül meg nincs kenyér :)


Mondtam, hogy rossz példa volt. Ettől még nem nézem le,

mert amit írtam, az egy szakma, nem az embert látom, mi

rejlik mögötte.


Viszont a kritikus (ha már itt ragadtunk) persze profi a

szakmájában, viszont kapsz két egymásnak ellentétes kri-

tikát a könyvedről. Egyik istenné tesz, másik lehúz a föld

alá (csak hogy a végleteket nézzük). Akkor hogyan döntöd

el, hogy melyiknek nagyobb a valóságtartalma, hisz egy

adott dolog nem lehet saját maga ellentéte :)


Ez a kérdés tényleg érdekel, nem kötekedni akarok!

2013. ápr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

"Szerintem több könyvet olvastam, több dokumentumfilmet

láttam, mint aminek Te valaha is a címét elolvastad." - írtad te. Vagyis műveletlennek tituláltál, illetve jelezted, hogy te műveltebb vagy, ami jelen esetben teljesen mindegy, a lényeg, hogy belőtted a hierarchiát.

Azt nem írtad szó szerint, hogy nem becsülnél meg egy bölcsész végzettségű nőt. Azt írtad, hogy a kritikus elolvas valamit, és aztán megmondja, hogy jó vagy rossz, és közölted, hogy ennél az orvoslás többet ér. Nem vagyok kritikus, de valószínűleg az én szakmámról is hasonló véleménnyel lennél. Magyarán nem tiszteled azt, amit a bölcsészek csinálnak.


A következő bekezdés kulcskifejezése: nem túl közeli barátság. Úgy elég sok minden tud működni. Az olyan, mint a szexkapcsolat: nem kell hozzá különösebben közös érdeklődés, tisztelet, érzelmek.


Nagyon ügyes vagy, hogy dokumentumfilmeket nézel, gratulálok. Fogalmam sincs, milyen végzettséged van, van-e egyáltalán. Nem is igazán számít ez alapján. Az látszik, hogy semmibe veszed a bölcsészeket, ráadásul úgy, hogy semmit nem tudsz a munkánkról. Még egyszer sietek hozzátenni: semmivel sem több vagy kevesebb, mint a többi tudomány. Magyarán nem a ló túloldalára akarok esni, hogy a bölcsészet mindennél több és jobb. Egyszerűen azt mondom, hogy ez is egy tudomány, sőt, sok tudomány, sok szakma, ami a társadalom számára hasznos. Akkor is, ha nem kézzelfogható, nem lehet beleülni és elmenni vele Aból Bbe, mint mondjuk egy mérnök munkájának eredményével.

2013. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!