Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Facebook vagy társkeresők?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Facebook vagy társkeresők?

Figyelt kérdés

Kinek és mi a véleménye (nem és kor ugyancsak érdekel)?!


Fenn vagyok az RTL Randi weboldalon (arany-tag), s nem vagyok (szerintem) ronda, ill. balf@sz sem.


Magam részéről viszont kezdem azt hinni, hogy annyira baromság a külön kifejezetten társkereső oldalon fent lenni.


Tapasztalom, hogy nagyon kevesen reagálnak (akik igen, azok is majdnem napokat ülnek a válasz felett - holott kijelzi, hogy mikor vannak közben online).

Ha igen, akkor majdnem mindig egy Facebook-profil csere lesz a dologból (ami amúgy logikus is, hiszen az alapján IS nagyon jól meg lehet ítélni v.kit), ahol ráadásul chat is van. (Ugyanakkor van, hogy majdnem azonnal személyes találka lesz a dologból, különösen, ha közel élnek egymáshoz.)


Viszont - szerintem - a társkeresőkön annyira direkt erre helyeződik a hangsúly, hogy hátrány lesz inkább a kapcs. kibontakozásában.

Azt gondolom, hogy v.kinek küldeni egy üzenetet a Facebook-on, egy vadidegennek (ugyanúgy frappánsan, mint tennénk pl. az RTL Randin), gyakran szerencsésebb.

...ha egyedülálló, s valamennyire bejövök, szinte biztosan válaszol. Ingyen (nem kell pénzt költenie) ott van mindkettőnknek egy csomó fénykép a másikról, csak úgy kell beállítani a személyes védelmet a profilunkhoz.


Facebook-on megint csak ott van "ezer" személyes adat, amire lecsapva - egy kis ügyességgel - könnyen lehet érdeklődést felkelteni, beszélgetést kezdeményezni.


A Ti véleményetek (v. tapasztalatotok) mi lenn ez ügyben ?


25/F (vagyok)



2013. jan. 30. 01:23
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

19-es!


A Facebook arra van, hogy a tulajdonosa marha gazdag legyen.

Az ott hirdetők marha gazdagok legyenek.

Te bekajáld a reklámokat. (gondolj arra, hogy utazz országokba, városokba, aludj szállodákban) (fennt van minden világmárka, nyugodtan lehet like-olni, és sasolni a baromságaikat)


blablabla


Szal: bocsi, de qrvára el vagy tévedve, ha azt gondolod, hogy azért van az oldal, hogy a volt osztálytársaid megtaláljanak, azt a kb. 30 embert bejelöld, és ennyi...

Nem is azért van, hogy feltöltsd a fényképeket annak a nagyon közeli 50-100 ismerősödnek (akiknek amúgy mutogatnád)! Arra ott van a fotóalbum, amit kézbefogsz és megmutatod nekik személyesen...


Nem sorolom, hogy picit el vagy tájolódva.

Tény, részben igazad van, nem is társkereső, de inkább akkor már az, mint amire Te hiszed, hogy való.

Sőőőt, a tulajdonos is örül annak, hogy sokan társkeresőnek használják, mert így még sokkal nagyobb forgalmat generál az oldal látogatottsága.

Így szüli a magánlevelezéseket, az oldalon eltöltött perceket. (napokban olvastam, hogy a Facebook-tulajok büszkék arra, hogy a rendszerűkön történő levelezés milyen nagy százalékban csökkentette a Gmail.com forgalmát, ezáltal a hirdetők is a Facebook-ra mennek)


Amúgy, az is milyen felfogás már, hogy ha nem ismer, akkor miért ír rám ??? Baszod (már bocsi, de felmérgel a butaságod), ha ez így működne a való életben is (ergo nem ismer, minek szólít le), akkor marha sanszos, hogy Neked most nem lenne férjed. Lehetséges, hogy nem lenne munkád (...ha pl. az is a kapcsolataidon keresztül lett anno), etc. Ne szórakozz már, tényleg!


Nyugodtan le lehet bárkit Facebook-on szólítani, csak ne legyen bunkó, ne legyen zaklató. Értsen a NEM-ből, értse azt, hogy kapcs.-ban vagy (...ha addig nem is tudhatta, akkor azután, hogy mondtad neki), etc.

Ahogy a valós életben sem az van, hogy leszólít valaki, és nem engedi el a kezed, míg el hozzá nem mész feleségül.

Ahogy a valós életben is (jó esetben!), ha azt mondod v.kinek az utcán, hogy bocs, ne haragudj, de nem vagy az esetem, akkor nem az van, hogy hazáig kísér és hónapokon át zaklat.

(de pl. Facebook-on az ilyet egy pillanat alatt le tudod tiltani)

2013. febr. 1. 00:43
 22/29 A kérdező kommentje:
20-as: az ilyen embereket le kell tiltani első blikkre! Pont. 5 másodperc az egész! Komolyan... :)
2013. febr. 1. 00:45
 23/29 anonim ***** válasza:
Kérdező!Ahogy rájöttem,hogy hogyan is működik a fb-nak ez az opciója,rögtön orvosoltam a problémát. :) A hangsúly inkább az emberek érthetetlenségén volt.
2013. febr. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

...viszont nekem volt egy kérdésem, hogy szerintetek melyik felületen érdemesebb próbálkozni ?!


Erre érkezett egy olyan reagálásod, hogy Facebook-on ne, meg milyen már, hiszen a sok hülye nem fogja fel, hogy kapcs.-ban vagy, etc. <<< nos, ez már teljesen más probléma, nem az alap kiindulási, úgyhogy térjünk vissza!


Én (és akiket foglalkoztat a kérdésem, bizonyára nem egyedül vagyok) természetesen úgy értettem a Facebook-on a "párkeresés"-ügyét, hogy a legnormálisabban állok az egészhez. (csak egyedülálló egyéneket célzok meg, nem vagyok paraszt, hogy más "tulajdonára" fájjon a fogam);

2013. febr. 1. 02:02
 25/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem mindenki a FB-on éli az életét. EREDETILEG kapcsolattartásra lett az kitalálva, az egy dolog, hogy mi minden másra is jó.

Lehet, hogy én vagyok egy kövület (biztosan) a 28 évemmel, de nálam az ismerkedésnek is megvan a maga helye és módja. Engem sosem lehetett csak úgy simán leszólítani egy vadidegennek, és tudom, hogy hozzám hasonlóan nagyon sok nő kapásból elutasító ilyenkor. Mert félünk, mert nem tudjuk, hogy milyen céllal közeledtek, mert nem akarjuk egy erdőben, egy bokor aljában végezni. És ne mondd, hogy nincs rá okunk. Mert az egy dolog, ha te speciel sosem bántanál egy nőt, de van éppen elég hülye, aki igen. Én vasággyal vagyok 50 kiló, vagyok 165 cm, sosem karatéztam, szerinted volna esélyem megvédeni magam, ha baj van?

Tudod, nálam a FB is ez a kategória, bizalmatlan vagyok.

Lehet, hogy emiatt hülyének nézel, de te kérdezted, hogy FB vagy társkereső. És rajtad kívül van még egy pár pasi errefelé, aki ki van bukva, ha a FB-on ráír egy idegen lányra és az nem válaszol. Mert akkor mi vagyunk a bunkók, a nagyképűek, ők meg biztos rondák és vállalhatatlanok, mert nem kellünk nekik.

A legtöbb nő bizony bizalmatlan és az ismerkedés terén konzervatív, ez tudomásul kellene vennetek.

2013. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
facebook-on lehet ismerkedni szerintem nagyon is.
2013. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Biztosan van, aki ott ismerkedik, nem kétlem. De kéretik nem hülyének nézni, ha valaki az ismerkedési céllal írt levelekre nem válaszol vagy elutasító. Azt gondolná az ember, hogy a kéretlen levélre visszaírt nemleges választ vagy a hallgatást tudomásul veszi a másik, de nem, sokan fel vannak háborodva miatta.

No, ebből van elegem. Bocs, de élje ki a frusztrációját máshol.

2013. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

27-es!


Én mondjuk - és írtam is, szerintem - nem vagyok felháborodva, ha Facebook-os levelemre nem érkezik válasz.

(azért meg különösen nem háborodok fel, ha akárhol is azt kapom, hogy "bocs, nem jössz be", ennyi - pont)


Bosszantani az szokott, ha írok társkeresőn v.kinek és nem képes visszaírni, hogy ezért v. azért nem jössz be. (...bár egy "hagyjál békén"-el is sokszor megelégednék - viszont még 70-80%-ban erre sem képesek)

2013. febr. 2. 14:30
 29/29 A kérdező kommentje:

25-ös!


OK - kb. (nagyjából) az mondom, hogy megértelek.

(most a bizalmatlanság, és társait emlegetted...)


Viszont - szerintem - kapásból látni, hogy egy - egy fazontól mit lehet várni. Mint írod is, én pl. ritka rendesen bánok egy Nővel, de szerintem ezt le lehet nagyon hamar szűrni. Bárkiről...


...és azt is, ha egy tanulatlan paraszt, vagy egy újgazdag gyökér...


Facebook-on ismerkedni pedig külön öröm kellene, hogy legyen egy nőnek, hiszen védve van fizikálisan, ha akar, nem adja ki a pontos lakhelyét, etc. (csak, ha már úgy érzi, pl. pár nap vagy hét beszélgetés után egy személyes randit követően), ha meg eddig sem jutnak el, sőőőt - zaklatónak érzi a srác közeledését... akkor letilthatja.

2013. febr. 2. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!