Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mi az oka, hogy igy megvaltozt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy igy megvaltoztak a lanyom az utobbi evekben es ilyen magasra tettek a mercet a pasikkal szemben?

Figyelt kérdés
Regen, 20-30 éve, az egyszeru ketkezi munkas, a sima bolti elado, a festo stb pasi.is siman elkelt es.lett egy szep felesege. Most viszont minden masodik csaj egyetemre, foiskolara megy, meg a pasik kozul jo ha minden 4. megy felsooktatasba, es a lanyok csak hasonlo szintu, szinvonalu pasival hajlandoak hosszabb tavra tervezni. Minden csajnak a bankar, a manager, az.orvos, a mernok, meg az egyetemi tanar johet csak szobe mint ferfi. Max akkor johet szoba nem magasan kepzett ferfi, ha valami multiceg gazdag alkalmazottja, vagy valami vallalatvezeto. Mi valtozott meg a lanyokban, hogy ebnyire masok lettek?
2012. szept. 30. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nah ha erre valaki tudja a választ anak én is örülnék. Am ebben maga a szülő is hibás. Mert a régi rendszer miatt mindenki egyetemre küldi a gyerekét és nem látják be h erre már nincs szükség és miután kijárja tátja a száját, hogy nem kap munkát. Én mikor abbahagytam a középsulit, szó szerint lelettem hülyézve h nem megyek fösulira hanem hogy dolgozni szeretnék. És nem bántam meg mert jobban keresek mint a sok tanult ember. És sajnos ebben vok h nem találok magamnak csajt pont ez miatt:/
2012. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először is, ez megint általánosítás.

Egyébként régen lehetett valaki anélkül is intelligens, hogy nem volt érettségie, csak elemi volt (vagy hogy híjják'), van ilyenre példám is, nem is egy a környékemről... Na de jött az un. RENDSZERVÁLTÁS, ami megváltoztatott egyet, s mást, az államkapitalizmusról, áttért Mo. a piacgazdaságra, és már nem az államot szolgálja ki a dolgozó ember, hanem az egyéni érdekeket (előtte is lehetett az állam mögött egyéni érdek, de nem ennyi!). Most az a menő, akinek ájfonja van, nagy a munkanélküliség, és az aki egyetemet végzett jó eséllyel pénzes. Mindent a pénz irányít, míg régen lehetett pénzed, nem tudtál vele mit csinálni, mert a polcok voltak üresek... szóval megváltozott a felállás, sok tekintetben, lenézem aki egy érettségit és egy szakmát nem képes letenni. Ha van neki? Akkor lehet értékes ember, de nehéz családot alapítani ennyivel, pláne ha az illető nem seggny@ló... ha viszont seggnyäló, és van presztizse, akkor minden igényt ki tud elégíteni szempillantás alatt... ez evolúció, míg erre nem képes a szobafestő-mázoló... A kormány pedig nem is törekszik arra, hogy a szobafestőnek is legyen biztos megélhetése, pedig családbarátnak nevezi magát... question? :P

F17

2012. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ez egy újabb ostoba általánosítás. Ugyanúgy "elkelnek" a szakemberek, mint a mérnökök. De azért gondolj már bele, változik a világ, változnak az értékrendek, ami nem mindig pozitív. De míg 30 éve megélt egy család úgy, hogy az apa festő, anyuka meg gyereket nevel, ma már éhen halnának. Ez nem azt jelenti, hogy minden pasinak egyetemre kell mennie, de ha csinál valamit, abban kiemelkedőnek kell lennie, hogy érvényesüljön.


20/L

2012. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivetelnek. De azt latom, hogy a tehenpasztor JoskaPista paraszt es buta Bozsi lanya is erre a pasikra vagyik indokolatlanul.
2012. szept. 30. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyre inkább csak a külsőségek érdeklik a lányokat, mint a kinézet meg a pénz. Nem az számít nekik tehát, h mit végeztél, hanem h mennyit keresel vele.
2012. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mérnököt és a tanárt kihúzhatod a listádból.. nem a legjobb szakmák arra, hogy meggazdagodj, és a nők sincsenek annyira oda értük. Nem úgy mint egy közgazdász, bankár, menedzser, orvos "pasiért" akik halomra kereshetik magukat. Hogy miért mondom ezt? Egyszerű. Egyes orvosok a paraszolvenciából havi több százezres "fizetés kiegészítést" kapnak. Papíron lehet, hogy brutto 160-at keresnek, de én még nem láttam orvost Trabanttal szaladgálni. De egy jó szakmával rengeteget "maszekolhatsz" pl. villanyszerelő, víz-gázvezeték szerelő, műbútor asztalos stb. Ezek számlaadás nélkül többet kereshetnek, mint egy mérnök havonta. Sajnos ez a szakma egy a sok megalázott közül, mert te nem tudsz "maszekolni". Sajnos én is ezt a mérnöki hivatást választottam és mára már lassan megbántam, hogy elvertem ennyi idő, helyette megérte volna szakmát tanulni és maszekolni.. Na akkor ezerszer több nőd lesz mint egy csóró mérnökként...

üdv 26/F

2012. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de most vettem csak észre. Az utolsó válaszadónak üzenném hogy ha mérnökként nem keresel úgy hogy meg vagy elégedve, akkor valamit nagyon sz@rul csinálsz. Amit sz@rul csinálhatsz az csupán annyi hogy vmi büfé mérnökszakot végeztél amire gyakorlatilag semmi kereslet, vagy rossz suliban tanultad. Vagy nem teszed eléggé oda magad, mondjuk nem tudsz/nem tanulsz nyelveket, vagy egyetem alatt semmit sem csináltál ahol már gyakornokként fejlődhettél volna csak diplomaosztó után elkezdted küldözgetni az önéletrajzod. Esetleg csak Bsc-t végeztél, bár nem tudom életkorodból ítélve talán még osztatlan képzésben nyomtad. Így nagyjából ennyi jutott eszembe..


HA egyik sem igaz rád, akkor: új munkát kell keresned, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor megtanulni mondjuk németül és Németországban keresni mérnökállást.


A mérnökség egy külön szemléletmód, akik ide jönnek általában semmi mást nem tudnak elképzelni maguknak, nem találkoztam olyan emberrel aki megbánta volna. A jó mérnök szak, ha odateszed magad és gürcölsz akkor jó megélhetést eredményez. Nyelvtudással együtt előtted a világ. Csak azért írom ezt hogy akik esetleg olvassák a hsz-edet ne tántorodjanak el ettől..

2012. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves Nagytudású előttem szóló. Igen büfé szakot végeztem a BME-GÉK gépészmérnöki szakán gépgyártósként, úgy hogy közben anyukám meghalt és apámmal maradtunk ketten. Miskolcról származok és ez a szeglete az országnak nem a legjobban fizetett régióba tartozik, bár Neked ez lehet újdonságnak hangzik. Apámat segítem a fizetésemből ,mert özvegyi nyugdíja elég alacsony és úgy érzem ez a tisztességes. Persze a hozzád hasonló nagytudoroknak ezt nehéz elképzelni. Nem megyek külföldre, mert egy, nem hagyom itt apámat egyedül egymagára a Orbánfélék között, kettő nem kockáztatok, mert a külföldi terep az sokkal másabb mint a hazai, és közel sem biztos, hogy fel tudnám e venni a versenyt az echte némettel szemben. Amit meg írtam az tapasztalat, és igenis a mérnöki szakma az egyik legmegalázottabb közé tartozik a tanári mellett. Egy jó szakmunkás maszek "ügyesen" kb 1,5-szer annyit keres mint egy mérnök. Láttam erre jó néhány példát.
2012. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szörnyű ami történt veled, sajnálom is hogy ilyen témába trafáltam, bocs. Így nyilván érthető a dolog, oda vagyok kötve és plusz egy embert segíteni kell a fizetésedből, teljesen oké. Az ország azon szegletében tényleg nem tudom mi a helyzet az ilyen munkával való elhelyezkedéssel. Azt viszont aláírhatod, hogy aki TUD és AKAR az jó mérnök végzettséggel igen jó állást tud találni magának. Ezt csak azért írom mert nyilván a te szempontod sajnos egyedi, de ebből nem lehet következtetéseket levonni teljesen.


Másik meg hogy a mérnök végzettség és hogy ez taszítaná a nőket, továbbra sem értek egyet ezzel.

2012. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Előző.


Először is szeretnék elnézést kérni Tőled, ha fennhangon beszéltem, nem akartam.

Sajnos igen itt Borsodban eléggé harciasan nehéz a helyzet. Az ember örül, ha tud dolgozni, itt kb minden 2. ember állástalan, jó ők nem biztos ,hogy mérnökök, de rengeteg az állástalan sajnos. Van egy mondás, hogy a vakok közt a félszemű a király. Akinek itt van munkája az "büszke" lehet magára, sajnos...


Aa kérdésedre a válasz. Mivel a BME nem csak műszaki, hanem Gazdasági is, ezért elég sok lány/nő jár az egyetemre. Az egyetemi éveim alatt próbáltam elsődlegesen itt ismerkedni... hát az eredmény elég kiábrándító.. Eléggé beképzeltekké válnak/váltak ezek a nők, és mivel köztudott, hogy egy közgazdász kezdő fizuja kb 1,5X-es mint egy mérnöké, ezért nem tekintenek ránk egyenlő partnerként. Először azt hittem, hogy kifogtunk a srácokkal néhány "kivételt", de az évek ezt sajnos cáfolták. Ezek a közgazdász hölgyek lenézik és lekezelik azokat akik szerintük "illenek" hozzájuk, gondolom anyagilag.. Biztos van kivétel köztük is, csak sajnos én ilyenre nem akadtam. A (gépész)mérnöki karon meg van 2-3 nő, akik általában foglaltak. Az építész és építőmérnök nők meg nem érnek rá pasizni, 16 órát rajzolnak, a maradékot meg végigalusszák.


Igen elismerem, azért nem minden nő ilyen, én csak a diplomásképző helyen szerzett tapasztalatomat írtam le. De hidd el, ezerszer járnának egy orvos vagy bankár végzettségű úriemberrel, mint egy mérnökkel, akiről tudják, hogy jóval kisebb esélye van arra, hogy milliós fizuja legyen.


A másik, hogy voltak az egyetemről barátnőim (onnan ez a negatív tapasztalat), akik mikor meglátták, hogy milyen szegényes körülmények között élünk, hirtelen megváltoztak, és már nem volt az emberfia olyan "vonzó" mint előtte. Sajnos a nők nagy része a pénzes témában nagyon otthon van és megérzik, hogy honnan remélhető nagy lé, honnan nem..


Amúgy meg köszönöm a biztatást és a jó tanácsokat, és még egyszer bocs ,hogy bunkó módjára válaszoltam...


üdv

2012. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!