Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Orvos vagyok (n), orvossal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Orvos vagyok (n), orvossal ismerkednék. Tippeket szeretnék Tőletek. ( Tudom h nem helyes ettől függővé tenni a "dolgokat" de ez lagalább 1 közös pont. )?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 12:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én végzős medikus vagyok (egyetem alatt 3 barátnőm volt, ebből 2 orvosis, egy pedig biológus; egyszerűen így alakult, sose volt olyan kitételem, hogy csakis reálos beállítottságú egyetemista lány kell), és ebből a szempontból lenne pár észrevételem.

Az igaz, hogy van indulásnál egy közös pont, ami egy kapcsolat elején elég jól jön, mert pl. nem néz rád úgy a párod, mint egy UFO-ra ha valahogy feljön egy orvosi téma a mindennapokban, valamint megértőbb is azzal kapcsolatban, hogy nincs időd bármikor találkozni, mert tudja mivel jár ez a hivatás.

De pár hónap után ez egyre inkább elkezd jelentéktelenedni, és egyre jobban átveszi a szerepet az, hogy milyen emberi tulajdonságokkal és személyiséggel rendelkezik a másik. Például egyikőtök otthonülős, míg a másik inkább eljárogatós, nem egyformán toleráljátok egymás rigolyáit és még lehetne hosszan sorolni, hogy miről is szól egy párkapcsolat. Vagyis a közös érdeklődés és azonos munka csak 2 dolog az 1000 másik mellett, ami meghatároz egy kapcsolatot és önmagukban édeskevesek ahhoz, hogy tartósan lehessen rájuk építkezni.

Arról nem is szólva, hogy hátrányok is vannak: pl. ha egy héten mindketten ügyeltek, akkor akár 4 nap is kieshet a 7-ből (mivel ember legyen a talpán, aki egy 24 órázás után 1-2 óra alvással másnap fitten lesi a párja kívánságait).


Továbbá, ha nem egy nagy kórházban dolgozol, akkor könnyen bejátszhat a "házinyúl" effektus, és hidd el nekem, hogy nem kellemes nap mint nap az exeddel találkozni...


Félre ne érts, nem azt mondom, hogy ne kezdj kollégával, hanem azt, hogy inkább tartsd nyitva a szemed, mert ezzel a feleslegesen leszűkített körrel lehet, hogy elszalasztod azt, akivel valóban hosszabb távon is jól éreznéd magad.

Továbbá azt sem mondom, hogy az igényeidet add lejjebb, és keress egy segédmunkást (nem félreérteni, semmi bajom velük), mert azért ott is felmerülhetnek olyan gondok, ami megmérgezi a kapcsolatot.

2012. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Így van.

Csak én nem akartam ennyit írni...

2012. szept. 29. 13:56
 13/19 Hole Hunter ***** válasza:
Úgy érzem meg kell köszönnöm, hogy nem találhatunk közös pontot. Nick alapján ítélkezel?...gratula! :)
2012. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
39%
Kozepiskolai tanar vagyok. Foldrajbol es bioszbol is. Hidd el, hogy elagalbb ugy tudom elmeletben a biologiat, mint ahogyan te, sot kehet jobban. Amebnyit en.olvastam, az orvosokat megszegyeniti. Foleg amilyen orvosok vannak manapsag, egyik butabb mint a masik, egymastol egymasig kuldik szegeny beteget, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Hidd el, ez igy igaz.
2012. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Helyesirasert meg bocsi, telefonrol nem tudok rendesne irni.
2012. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

A #11-es válaszoló vagyok:


Az viszont tény, kedves Kérdező, hogy mindenhol akadnak a #14-eshez hasonló komplexusos emberek, akik ahogy meghallják hogy orvos/orvostanhallgató az aktuális beszélgető partnerük, akkor kötelességüknek érzik, hogy bebizonyítsák, hogy ők sokkal műveltebbek, és az orvosok amúgy is kollektíven hülyék. Az ő eget rengető tudásukkal már megengedhetik azt is, hogy foglalkozás alapján általánosítsanak: tök mindegy, hogy valaki summa cum laude végzett endokrinológus professzor vagy pedig egy 2-esekkel 8 év alatt végzett bivalyb@sznádi körzeti helyettes, minden orvos egy kutya és ebből kifolyólag szégyellheti magát, mert bunkó és műveletlen. És nyomatékosításként mindjárt leír egy sztorit, ahol őt 3x továbbküldték...


#14-es: Nekem véletlenül édesanyám biológia tanár, és mint írtam fentebb, biológus lánnyal is összehozott a sors, ezért nagyjából tudom, hogy mit tanítanak ott. Nem azt mondom, hogy az nem nehéz, viszont, ha azt mondom, hogy a tananyag 0,5%-ban fed át az orvosi tananyagával, akkor sokat mondtam! Az orvostudomány nem egyenlő a biológiával. Lehet azzal menőzni a kocsmában, hogy például te tudod a cserebogár rendszertani besorolását és latin nevét, viszont én se megyek oda emberekhez, hogy ugyan már, mondja el az SLE 11db diagnosztikus kritériumát, esetleg a szinte mindenki által szedett NSAID típusú szerek hatásmechanizmusát vagy legalább azt, hogy mi az okkult vérzés leggyakoribb oka kisgyermekkorban. Hiszen (a te logikád szerint) gyereke mindenkinek van, vagyis illene tudnia, különben rossz szülő...

2012. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%

:D Kedves utolsó, szívemből szóltál....

Még annyit hozzátennék, hogy az itt válaszolók jellemzően nem rendelkeznek semmilyen képzettséggel. Unatkozó biztonsági őrök legtöbbször.

27/F

2012. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem, hogy csak orvos végzettségű értené meg, hogy sokat dolgozol. Én nem orvos vagyok, de egyetemet végeztem, jelenleg is ott dolgozok és ez is más jellegű munkahely, mint ahol pl. fix munkaidő van. Persze azt csak Te tudhatod, hogy miért szeretnél kizárólag orvossal ismerkedni. Amúgy nekem van közöm a biológiához is, de sose gondolnám, hogy annyit tudok, mint amennyit egy orvos (lapozgattam már orvosis könyvet, nem vékonyka könyvecskékről van szó), mint ahogy előttem néhányan állították. 26L
2012. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
50%
Leht , hogy van diplomád, de akkora lelki szegény vagy... :D
2013. ápr. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!