Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogyan találhatnék egy ateista...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan találhatnék egy ateista lányt?

Figyelt kérdés

A legjobb Budapesten vagy környékén lenne.


20/f


Mielőtt megkérdeznéd:

- Voltam vallásos egy időben, nem jött be. Légyszi, ne próbálj megtéríteni. Sokkal boldogabb vagyok, csak ez az egy dolog (a párkapcsolat) hiányzik az életemből.

- Gondoltam, hogyha sok keresztény keres magának keresztény társat, akkor én miért ne kereshetnék magamnak ateistát. Lehet, kijönnék egy vallásossal is, de nem csípem a konzervativizmusukat.


2011. febr. 1. 22:28
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
MSZP kongresszuson.
2011. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
51%

A Bibliai teremtéstörténetet, mint sok más dolgot a Bibliában, nem kell szó szerint értelmezni, és a Keresztény Egyház nem is teszi ezt, ezért a pápa nem harcol az evolúció ellen. A tudomány ellen meg végképp nem.

A tudományok nem kevés úttörőjét szoros kapcsolat fűzte a valláshoz. Lásd például, Mendel, a "genetika atyja", szerzetes volt.


A tudományról még annyit, hogy az újabb kvantumfizikai kísérletek elég meglepő eredményeket hoztak. Olyanokat amik ellentmondanak a "hagyományos" fizikának, és úgymond a józan észnek.

Még sok dolgot nem tudunk erről a világról.


Az, hogy jelenleg nem tudjuk bebizonyítani, hogy létezik-e mondjuk a túlvilág vagy sem,az nem jelenti azt, hogy nincs.


Képzeljük el mi történne, ha visszamennénk az időben mondjuk 500 évet. Elkezdenénk beszélni az embereknek például a rádióhullámokról.

Láthatatlanok, de itt vannak körülöttünk, 300 ezer km-ert tesznek meg egy másodperc alatt. Sőt, információt is hordoznak amit egy bizonyos készülékkel fogni lehet...stb.


Vajon ki hinne nekünk? :)

2011. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szerintem be csalódtál a "vallásban", mert amit láttál az nem kereszténység volt, hanem ál- keresztyénség. És hamisan képviselték, azt amit képviseltek.

2011. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 beetlejuice ***** válasza:
Én katolikus vagyok, de nem művelem a vallásomat, igazából elvetem az egyházat, és azt amiket tanít, tehát nem hiszek a mennyországban, sem a pokolban, se a gyónásban stb. De hiszek egy feljebb való hatalom létezésében, tehát Istenben, és az amit legelfogadhatóbbnak tartok, az a reinkarnáció. De akkor ez azt jelenti, hogy te semmiben sem hiszel? És semmi elképzelésed sincs arról, hogy mi vár ránk a halál után?
2011. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Szerintem a választ tudjuk - erre a kérdésre a tudománynak elég tiszta válasza van :)

De ez már nagyon off. Mondom, ha tudatosan akarsz keresni, arra ott van a net - de ateistából tényleg sok van. Annak ellenére is, hogy nem csak keresztény egyház létezik.

Most offolok én is: sok ember, aki mélyre hatol a tudományban, épp azért kezd el hinni valami fensőbb szervező erőben (az irányzatokat tudod te is, kérdező), mert nem tudja elképzelni, hogy hogyan lehet valami magától ilyen bonyolult (pl. anyagcsere és egy szerv struktúrája, ahol minden apró alkotó épp akkor működik és épp úgy, ahogy kell, hogy tudat nélküli anyagok hogyan szervezhetik önmagukat, stb.). Tehát a tudomány magas fokán álló emberek és hajlamosak összeférni végül valamilyen tudománytalannak számító elmélettel. Ne haragudj kérdező, csak megjegyeztem egy korábbi kommentedhez :)

2011. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
* emberek IS hajlamosak összeférni
2011. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Én is offolok egy kicsit: Mi biológia órán megtanultuk, hogyan lehetséges ennyire bonyolult rendszer létrejötte az evolúció által (továbbfejlődés, nemcsak mutációkból meg kihalásokból áll az egész). Általában a kételkedők félig sem ismerik az evolúciót. Én egyszerűen nem keresek választ bizonyos kérdésekre. Ennek ellenére nem vagyok materialista. A vallást is csak külső hatás miatt akartam felvenni ("mert mindenkinek kell hinnie"), nomeg akkor kevesebbet tudtam a vallásokról és a tudományról.


De mostmár hagyjuk az offot.


Az MSZPsnek: Sajnos ott sok az álhívő, és a szocializmusban sem hiszek.

2011. febr. 3. 00:13
 38/38 anonim ***** válasza:
Te nem hogy nem hiszel a vallában, hanem utálod.
2011. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!