Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, mit gondoltok erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mit gondoltok erről a kettőségről?

Figyelt kérdés

Röviden: Maszkulinitás vagy gyengédség?

Kifejtve: Míg mielőtt belemegyek, a kettő véletlenül sem zárja ki egymást, biztos vannak hegyomlás, tesztoszteronbomba férfiak, kik emellett rendelkeznek az érzékenység és családcentrikusság legfőbb pozitív jellegzetességeivel is.

Már nem számolom mennyi randi után kezdett ez a kérdés körvonalazódni bennem, ahol úgy éreztem, hogy randipartnereim, akár legyen az utcán leszólítással kezdődő, akár munkahelyi kiszemelt esetében, úgy érzem, hiányoltak bennem valami maszkulinitást, legyen az például az igazamért való kiállás, a versengés, az önbizalom, az azonnali magabiztos tettrekészség csak hogy pár viselkedésmintát említsek. Nos, ezen tulajdonságoknak nem nagyon vagyok birtokában, ugyanakkor az említett kudarcok óta ezeken dolgozok. Ha viszont az érme másik végét veszem alapul, mint az érzékenység, hűség, családcentrikus gondolkodásmód, komoly, mély érzelmi és kommunikatív kapcsolatra való igény, akkor nem illik bele a maszkulin férfi társadalmilag meghatározott szerepkörébe. Fontos tulajdonságok, mégis kiesek a játékból. Félreértés ne essék, nem kifogást keresek a kudarcaimra, csupán megérteni, tisztázni ha esetleg tényleg ez állna fenn.

Az érv, miszerint a maszkulinitás megléte alapvető a jó élet kialakításához, a biztonságos családi körülmény fenntartásához, azt az én személyemmel cáfolnám meg. Bár lehet torzít a példám, de én Hollandiában élek és dolgozok, van egy hitelből finanszírozott családi házam, egy tehermentes városi cirkálóm és egy diverzifikált részvényportfólióm is.

Még annyi, hogy minden esetben szimpatikus, normális, intelligens lányokkal kerültem egy asztalhoz, szóval bennem lehet a defekt :)


Köszönöm, hogy időt áldozol a kommenteddel, szép napot!



júl. 4. 12:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#4

Egy magabiztos férfi valóban sikeresebb, mint egy kevésbé magabiztos férfi, de ez ugyanúgy igaz a nőkre is. Egy magabiztos ember mindig jobb esélyekkel fog indulni és nem csak a társkeresésében. A kommunikáció elengedhetetlen és aki ebben "jobb", annak az esélyei is jobbak.

Amikor a párom először megszólított, akkor magabiztosan tette, de azóta az élet több területén is láttam, hogy önbizalomhiánya van. Nincs ezzel baj, leülünk és beszélünk róla, ha tudok, segítek. Ő is ember, akárcsak én.

A társadalmi elvárások egyaránt érintik a nőket és a férfiakat és ezek egyaránt hatnak egymásra. Ezek kölcsönös folyamatok.

25/N

júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
* #8
júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

9. kommentelő:

Akkor vajon mit csinálhattam rosszul? Mindkét állításod igaz, akármennyire is nehéz beismerni. Ha én elmondanám, hogy miket tettem, vagy nem tettem a randi és ismerkedés alatt... akkor egyből jönne a válasz: nem voltál elég férfias! Nem voltál elég határozott! Akkor mégis létezik egy keret, egy határozó, mégha -mégegyszer elmondom- nem vagyunk egyformák, nincs két egyforma ember, én is tökéletesen ezen az állásponton vagyok, viszont amíg van a férfiasságnak domináns jelentése, ismérvei, tulajdonságai, sztereotípiái, addig lesznek domináns "keresői" is, mely értékrendet látnak ebben és ezzel együtt elvárást formálnak. Ha nincs rá "kereslet", sőt semmilyen férfi ideálra nem lenne különösebb kereslet, akkor nem beszélhetnénk férfi ideálról sem.

júl. 4. 13:13
 14/18 anonim ***** válasza:

"úgy érzem, hiányoltak bennem valami maszkulinitást, legyen az például az igazamért való kiállás, a versengés, az önbizalom, az azonnali magabiztos tettrekészség csak hogy pár viselkedésmintát említsek"


Ha ez tudatosodott benned, akkor nagyon jó irány a részedről, hogy ilyen téren igyekszel fejlődni, változni.


Szerintem attól, hogy világ sokat változott, alapvető női ösztön, hogy mi nők a férfiaktól valamifajta fizikai és érzelmi biztonságot várunk, remélünk magunknak és a - már létező, vagy születendő - gyerekeinknek.


Az emberiség történelme során sok ezer éven keresztül az utódok túlélése, és nem ritkán maguknak nőknek a fizikai biztonsága és a puszta túlélése múlott ezen.


Attól, hogy a világ ilyen szempontból - ha földrajzi értelemben nem is mindenhol - sokat változott, a női psziché és a tudatalatti párválasztási szempontok ugyanúgy nem változtak jelentős mértékben, ahogy a férfiaké sem.


Nem kell ahhoz "hegyomlás" testalkatú, "tesztoszteronbomba" férfinak lenned, hogy egy nő biztonságban érezze melletted magát.


De ha valaki nem tud kiállni az igazáért, nem asszertív, bizonyos élethelyzetekben - ha ez elkerülhetetlen, - nem tud egy konfliktusba, netalán elkerülhetetlen konfrontációba beleállni, vagy rosszabb esetben már az egész fellépése bizonytalanságot, önbizalomhiányt, határozatlanságot sugároz, esetleg megfelelési kényszeres, nem képes egészséges határtartásra, stb., akkor mindemellett hiába kedves, rendes, gyengéd, családcentrikus, mély érzésű, stb., ezek a pozitív vonások nem tudják pótolni vagy kompenzálni azoknak a maszkulin tulajdonságoknak a hiányát, amitől egy nő a férfit és a potenciális társat látja benne.


Ilyenkor nem az van, hogy a nők nem értékelik benne a "rendes férfit", hanem az, hogy a férfias férfit nem látják benne, akihez vonzódni tudnának.


Ha tudsz angolul, szerintem érdemes ezt a rövid videót meghallgatnod egy olyan nőtől, aki nagyon érthetően fogalmazza meg ennek a jelenségnek pszichológiai hátterét:


https://www.youtube.com/watch?v=beRMVqgHdZ4

júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit látni szeretnék nőként:

- van véleménye a dolgokról

- intézi az életét

- nem jön zavarba tőlem

- ha randira hív, konkrét ötletekkel jön, nem engem kerdezget, hogy mihez lenne kedvem

- testi kontaktot magabiztosan kezdeményezi


Szerintem fogd úgy fel, hogy ez a beugró szint, hogy legyen nőd, és csak utána számít a többi pozitív tulajdonság.


Ez olyan, mint hogy nőként adni kell magunkra, ez a beugró, hogy többet is akarjanak belőlünk látni.

Dacolni felesleges alap ösztönökkel.

júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Világos. Meggyőztetek, tényleg tapasztalatlan vagyok és a továbbiakban más irányból közelítem meg a dolgot, az önstrigulázás sem segített. Köszönöm szépen nektek!
júl. 4. 13:35
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ha én elmondanám, hogy miket tettem, vagy nem tettem a randi és ismerkedés alatt... akkor egyből jönne a válasz: nem voltál elég férfias! Nem voltál elég határozott!"


Első dolog, hogy amit te mondasz, az a te szűrődön megy át. Egyrészt jobb színben tűnteted fel magad, másrészt amit te mondasz x szándékkal, azt a másik értelmezheti y-ként, (ami természetes idegenek közt), harmadrészt ezt látni kellett volna. Lehet azzal volt baj, amit mondtál, vagy ahogy mondtad, vagy a testbeszédeddel, vagy elsütöttél egy rossz viccet, amit a másik komolyan vett.


"akkor egyből jönne a válasz: nem voltál elég férfias! Nem voltál elég határozott!"


Ezt újra bemásoltam, mert ez a második dolog. Az ugye megvan, hogy ezt te gondolod? Ezt a mondatod te adtad mindenki szájába. Nem írod le, mi volt, csak simán hozol egy ítéletet magadról a saját, férfiasságról alkotott képed alapján, és hozzáköltöd, hogy "mindenki azt mondaná".

júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
65%

Ez a gender megszállottság olyan szomorú.


Szerintem felejtsd el egy az egyben a maszkulinitást és a feminitást; egy az egyben hülyeség az egész.

Vannak tulajdonságok, amiknek minden egyes felnőtt ember a birtokában kéne hogy legyen, márpedig van ezek között a tulajdonságok között maszkulin, és feminin is.

Gondoskodónak lenni, és képesnek lenni kiállni magadért ugyanolyan felnőtt tulajdonságok, tökmindegy hogy mi van a lábad között.

júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!