Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, mit gondoltok erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mit gondoltok erről a kettőségről?

Figyelt kérdés

Röviden: Maszkulinitás vagy gyengédség?

Kifejtve: Míg mielőtt belemegyek, a kettő véletlenül sem zárja ki egymást, biztos vannak hegyomlás, tesztoszteronbomba férfiak, kik emellett rendelkeznek az érzékenység és családcentrikusság legfőbb pozitív jellegzetességeivel is.

Már nem számolom mennyi randi után kezdett ez a kérdés körvonalazódni bennem, ahol úgy éreztem, hogy randipartnereim, akár legyen az utcán leszólítással kezdődő, akár munkahelyi kiszemelt esetében, úgy érzem, hiányoltak bennem valami maszkulinitást, legyen az például az igazamért való kiállás, a versengés, az önbizalom, az azonnali magabiztos tettrekészség csak hogy pár viselkedésmintát említsek. Nos, ezen tulajdonságoknak nem nagyon vagyok birtokában, ugyanakkor az említett kudarcok óta ezeken dolgozok. Ha viszont az érme másik végét veszem alapul, mint az érzékenység, hűség, családcentrikus gondolkodásmód, komoly, mély érzelmi és kommunikatív kapcsolatra való igény, akkor nem illik bele a maszkulin férfi társadalmilag meghatározott szerepkörébe. Fontos tulajdonságok, mégis kiesek a játékból. Félreértés ne essék, nem kifogást keresek a kudarcaimra, csupán megérteni, tisztázni ha esetleg tényleg ez állna fenn.

Az érv, miszerint a maszkulinitás megléte alapvető a jó élet kialakításához, a biztonságos családi körülmény fenntartásához, azt az én személyemmel cáfolnám meg. Bár lehet torzít a példám, de én Hollandiában élek és dolgozok, van egy hitelből finanszírozott családi házam, egy tehermentes városi cirkálóm és egy diverzifikált részvényportfólióm is.

Még annyi, hogy minden esetben szimpatikus, normális, intelligens lányokkal kerültem egy asztalhoz, szóval bennem lehet a defekt :)


Köszönöm, hogy időt áldozol a kommenteddel, szép napot!



júl. 4. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapból az a baj, hogy maszkulinnal meg femininnek vannak ezek nevezve. Szerintem sokan itt veszítik el a fonalat.


Minden emberben meg kellene lennie mindkettőnek.


Mi köze egyáltalán a maszkulinitásnak a családhoz? Nem maszkulin, aki férfi és gyereket akar? Aki apa akar lenni? Csak férfi lehet apa, akkor hogy a manóba nem maszkulin ez?

júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
21. században ilyet mondani, hogy csak férfi lehet apa? Mi a helyzet akkor a transzformerekkel?
júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szia, nem innen fúj szerintem a szél, hanem arról, hogy el sem jutni sok esetben odáig, hogy egy érzékeny, törődő természetű, a maszkulinitás keretébe be nem illeszkedő férfi személy eljusson a családalapításig. Természetesen nem azt állítom, hogy aki maszkulin férfi nem akar gyereket, csak ő sok esetben beilleszkedik abba az elvárt viselkedésmintába, amiből ez már könnyen következik, legalábbis könnyebben.
júl. 4. 12:22
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy számomra valóban férfias férfire pont, hogy az alábbiak is vonatkoznak: "mint az érzékenység, hűség, családcentrikus gondolkodásmód, komoly, mély érzelmi és kommunikatív kapcsolatra való igény". Számomra ezek olyan vonások, amiknél a nőknél és a férfiaknál egyaránt fontosak.

Szerintem teljesen feleslegesen bontod az emberi személyiségjegyeket maszkulin és feminin csoportokra. Ezek emberi vonások, egyik nemnek sem a sajátjai (nyilván vannak jellemzőbb felállások, de azok csak tendenciák).

25/N

júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Maszkulinitas

Meg tudja szerelni amit kell, tud donteni, hatarozott velemenyt mondani, kiall magaert a parjaert a csaladjaert... Ettol meg lehet erzekeny csaladcentrikus huseges.


Nem ertem miert zarna ki egymast a ketto!?!??

júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
3, de nincs maszkulinitás keret, nem érted? Te, meg pár tradicionális banán látja ezt a kettősséget. Az emberek sokfélék. A tulajdonságoknak nincs nemük. Mindenféle férfinak vannak gyerekei.
júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Maszkulinitás ide vagy oda...

Megértjük egymást az adott illetővel vagy sem? Tudunk nyíltan kommunikálni, konfliktust megoldani? Kielégítjük egymást szellemi, lelki, testi szinten?

Ha nem akkor nincs miről beszélni. Itt "összeillőségről" van szó. Akikkel randiztál eddig és nem jött össze velük, valószínűleg nem egymást keresitek.

Itt lehetne ezt ragozni, de erről van szó.

Majd, ha találsz valakit, akivel összeillettek, ezek fel sem merülnek benned.

júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Valóban elég tág a keret ki mit ért maszkulinitás alatt, és mint említettem az elején, a kettő természetesen nem zárja ki egymást.


4. kommentelő:

"Ezek emberi vonások, egyik nemnek sem a sajátjai (nyilván vannak jellemzőbb felállások, de azok csak tendenciák)"

Igen, egyetértek, abban vitatkoznék, hogy a magabiztosságot sugalló személyiségjegyű, maradjunk férfiban, mennyivel nagyobb a párkapcsolat esélyessége. Hiába lehet egy férfi a Te ideálodhoz közel álló személy, ha az ismerkedésnél kiismerszik az esetleges önbizalomhiánya, ami a legtöbb embernél intő jel, elhiszem hogy neked nem, viszont a társadalmi nyomás a férfi személyére nézve, azaz milyen legyen egy férfi, (tudom blaha az egész, én sem szeretem keretbe foglalni az emberi tulajdonságokat, de valahogy egyszerűsíteni akartam a maszkulinitás szóval), formálja a női ízlést is (elvárások, evulócióval alátámasztott személyiség ideálok felerősödése).


6.

Nem minden ennyire fekete és fehér. Természetesen nem azt mondtam, hogy a személyiségjegyekben inkább hozzám közeli férfiaknak nincsenek gyerekei, családja. Hanem, mint társadalmi berendezkedésünk, a férfiasságunk jelentésének egy keretrendszerbe történő illesztése, ismert, mindenki által jól beazonosítható férfi sztereotípiák ellenbe mennek az ezesetben az én személyem felé és a "norma" hamis ideált állít a női társadalom, randipartnerek felé. Ez ugyanúgy fordítva is igaz, természetesen.

júl. 4. 12:53
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8, de az ilyen társadalmi elvárásokat akár magam, akár mások felé én pl. leszarom.


Túlbonyolítod az életet, olyan vagy, mint valami AI, aki túl sok régi pszichológiai könyvet olvasott, és élő emberekkel nincs tapasztalata.

júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy megfelelő az önbizalmad, jól kommunikálsz, tudsz hirtelen helyzetekben is dönteni (nem fagysz le), van határozott értékrended, véleményed stb. nem maszkulin, hanem életképes jellemre vall. Engem irtóra zavar, ha valakinek ez nem megy, legyen az nő, vagy férfi.
júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!